Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Alchemist #11 üzenetére

    Bocska. De Iránban készült tanulmányokat nem veszek komolyan, neked se kéne.

    Te viszont nem vagy képben az invazív szó jelentésével. Nyugi, azért lehet láttam egy vagy lehet két mammográfot, ilyen szakmai ártalom ez orvostechnikai vonalon...

    Természetes, hogy kockázatot növel, hiszen minden extra sugárzás, ilyen az ionizáló is, amit kapsz, az matematikailag fog is. Egy repülő útra is igaz, hogy jelentősen növelte a rák kockázatát. Kérdés a mihez képest, de pl ha helyette mondjuk ólom szobában sakkoznal... A háttér sugárzás mellett ezek a beavatkozások viszonyt elenyeszőek. Persze van esélye annak, hogy egy beteg pont emiatt lesz rákos és hal meg. Az viszont már most tuti, hogy az ilyen lézeres infrás parasztvakitas miatt jelenleg is többen halnak meg a későn diagnosztizált daganat miatt.

    Persze lehetne fejleszteni, a repülő kocsit is. Fejlesztik is többen. De aki azt mondja hogy a mell kozepen infrával tud találni bármit az hazudik, nem látott mellett, vagy a gépet árulja. Még egyszer. Nem egyszer a mell szövetben mélyen, mm-er környéki, néha alatti meszesedés is lehet jele problémának. Ultrahanggal se nagyon ha nincs előtte rtg... Nincs gyulladás körülötte. Értem én hogy lehet a jövőben nagygeneralt csinálnak rajtam egy ceruzával. Jelenleg pont ennyire valóság amit írsz.

    Értem értem hogy barbarnak tűnik a mammografia jelenleg, de ez hatékony, működik, bizonyított. Ha lesz is jobb, az hidd el nem infra lesz. Se lézer.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák