Új hozzászólás Aktív témák

  • Kasya

    nagyúr

    válasz Dare2Live #47 üzenetére

    Mihez képest...nem tudom. Amit itt olvasok, onnan tajekozodom (ezért is irtam, hogy hallomásból). Rendre feljon az adott topikokban, hogy a 888 melegszik. Nincs ilyen keszulekem, nem tudok sajat tapasztalatrol irni.

    Pár generációt azért lekövettem a SD és Exy vonalon az S és Note szeriaban. Kb. olyan szintu problémanak éreztem, mint a Sony vs Samsung kameramodul kulonbseget. Van lathato, tapasztalhato kulonbseg, de keresni kell... tudom, ez kulon vitatéma.
    Sokkal inkább éreztem a feszultseget magamban, hogy nekem az SD varians kell, mert a GSMArena tesztjeben akár 30p+ SOT-tal is jobbat tudott a web test alatt (fejből).

    A teljesitmeny - melegedes - throtling hármast a Samunal egy lapon kell kezelnem. Konnyen melegednek, az aksi hamar eleri a 40+ fokokat es annak degradaciojan kivul a kijelzo is hamar beeg. Es ez nem feltetlen a CPU miatt van, csak szimplan a hőelvezetes.

    Most egy 865+ (Rog3) és egy Exy2100 (S21) van mellettem. Mindegyik elfuttatja ugyanazt, csak az Asust 10* tovabb tudom nyustolni. Nem mintha az Asust olyan sokaig lehetne jaratni 3+GHZ-en, mert 10-20p után jön a throtling (2,9GHz-re lol).

    Ja, hamar Samu topik. offként megjegyzem. Teljes ideg vagyok, mert az S21 egyik kamera üvege a semmitol keresztbe repedt közepen. A TMX-től meg az ég óvjon... Szerencsere nem zavar be a kepekbe, de duhito.

    Akkor teljesítmény vonalon minek vesznek csúcs SOCos készüléket? Mindnek fölös.
    Mondjuk a SOC-on kivul sok mas is van a Samu csucskeszulekeben, amit nem igen talál meg mashol. Nem "teljesitmeny vonal", hanem "zaszloshajo, csucskeszulek vonal".

  • szalai112

    senior tag

    Sziasztok
    Én az S10 plus 1024GB telót 312 180,00 Ft vettem, anyira vigyáztam rá hogy úgy nézki mint az új
    Telekomtól :B

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Kasya #51 üzenetére

    "Pár generációt azért lekövettem a SD és Exy vonalon az S és Note szeriaban. Kb. olyan szintu problémanak éreztem, mint a Sony vs Samsung kameramodul kulonbseget. Van lathato, tapasztalhato kulonbseg, de keresni kell... '

    Most vagy nem követted le vagy nem mondasz igazat. Had linkeljek pár tesztet, képet.
    rendes teszt

    hirtelen kattintásra pl. Aztec közben, nem stress nincs throtling.
    Galaxy S20 Ultra (Snapdragon 865) N7P 20.35 3.91 5.19 fps/W
    Galaxy S20+ (Exynos 990) 7LPP 20.20 5.02 3.59 fps/W
    44%al hatékonyabb a 865 mint a 990. 44% az k* sok nem lehet nem észrevenni mert:

    pl

    Sustained márpedig aki játszik azt ez érdekli be is üt a throtling.
    -S20 Ultra Qualcomm 865 esetén 39FPS
    -S20 Ultra Exynos 990 esetén 15.2FPS

    Több mint dupla annyi FPSt tud a qualcomm mint az exynos. Két és félszer!!! :Y gyorsabb a qualcomm.

    hamár a média/fotó/video is szembe jött akkor pl [link] Igen bele kell nagyítani de a 990 képfeldolgozása bizony egyértelműen rosszabb mint a 865é.

    és talán a legdurvább dolog, hogy az elöző évi!!! 855 rendszeresen össze vissza veri a 990et mind teljesítményben mind aksiban. pl [link] Exynos 990 össze vissza throtlingol ÉS 40%al el van maradva egy egy éves /tavalyi!!! :Y 855től.

    "Sokkal inkább éreztem a feszultseget magamban, hogy nekem az SD varians kell, mert a GSMArena tesztjeben akár 30p+ SOT-tal is jobbat tudott a web test alatt"

    Ez is lényeges különbség de ha neked csak ez számít a fentiek nem akkor sztem nincs szükséged csúcs SOCra.... aki nem gamer, nem futtat power appokat, nem DEXel az nagyon bőven elvan egy 855/865/870es készülékkel. Vmi nagyobb aksis darab kell és késsz. Feleségemnek átmenetileg egy Redmi 9Tt vettem és nincs teljesítménnyel gondja. Én x okból sokszor azon netezek és nagyon nehéz észrevenni a difit web alatt egy 11es alma vagy egy 855ös 9T PROhoz képest. A SOC ráadásul alig fogyaszt az aksi 6000mah brutál az aksi ideje, 20óra után amiben volt 3-4óta navi meg 10h browsing 30%....

    S7nél tudott a kijelző keresztbe elrepedni. TMX mindenkit elhajtott... olyan ez mint a Samsung vizes reklámai meg a garancia. Ha piros a papír azonnal elhajtanak.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • szkaroly

    senior tag

    válasz Dare2Live #53 üzenetére

    Ez még a tavalyi helyzet. Az idei összehasonlítás Anand szerint:

    [link]

    Poco X3 Pro

  • Kasya

    nagyúr

    válasz Dare2Live #53 üzenetére

    Most vagy nem követted le vagy nem mondasz igazat.
    Jopofa visszavagas, olyan unalmas. Nem egy topikösszefoglaloban es topik napi eleteben vettem reszt az S es Note szeriakban.

    Az Anandtech valoban kivalo tesztet csinal, kimondottan kedvemre van és reménykedem benne, hogy egyszer a MA is belevag hasonloba. Hogy idezzek a linkelt S20-ból:
    Both the Snapdragon 865 and the Exynos 990 are able to deliver top-notch system performance on the new phones, although the Snapdragon does have a slight edge.
    The power efficiency differences between the Snapdragon and Exynos are acceptable in everyday usage, ... in gaming, the Exynos 990 won’t fare very well.

    Ugyanakkor a szintetikus tesztek megsem mutatnak egyezest minden teren a mindennapi hasznalatban. Ez a teszt pl. S21 esetén jol megmutatja, hogy a GPU az Exynosban tenylegesen 20%-kal gyengebb, ugyanakkor az energiafelhasznalas megegyezo az SD-vel.

    Én nem mondtam olyat, hogy az Exy jobb lenne. Sőt, írtam is. Úgy bizonygatod nekem, mintha ezt mondtam volna. Azonban kicsit össze vissza beszelunk, mert nem egy adott szeriat hasonlitunk ossze, hanem dobalozunk a kulonbozo evekkel. Minden évben más az Exy és SD egymáshoz viszonyitott helyzete.

    Amugy S20 idejen emlekszem, toben sem voltunk elegedettek a teljesitmennyel. Olyannyira, hogy osszebeszeltunk és amcsibol akartunk behozni keszuleket :D.

    -----------------------------

    Ez is lényeges különbség de ha neked csak ez számít a fentiek nem akkor sztem nincs szükséged csúcs SOCra.... aki nem gamer, nem futtat power appokat, nem DEXel az nagyon bőven elvan egy 855/865/870es készülékkel. Vmi nagyobb aksis darab kell és késsz.
    Itt tobb dolgot is tisztaznunk kell:
    -Nekem a csucsu SOC fontos. Nem egy Samut égettem be pár hét alatt (S7E-t anno 3 honapon belul kétszer is), csak mert a tulhevules miatt tropa lett a kijelzo. Vegul a sajat felhasznaloi szokasaimat alakitottam a telefonhoz, mert a Samsung S, vagy Note minden mas teren a legjobb tars volt. Végul mindig a rootnál kotottem ki, hogy "nehogy mar en legyek a telefonert".
    - nem mondom gamernek magam, de eleg sokat jatszok és komoly appokat futtatok. ROG3 SD865+ mégis mindent elvisz. Sőt, párja nincs neki és gamer téren pedig az Asusnak. A Samsung 5 éve még alternativat mutatott a gamer szegmensnek, de amint a Razer telefonja kijott, ugy szuntettek meg minden szolgaltatas e teren (sw és hw teren egyarant). Amit Asus alatt alapbol lehet csinalni, azt Samu alatt csak kernel és rom cserevel lehetett.
    -a DEX nagyon jo dolog, de ott tart most is, ahol a kezdetekkor. Ma mar csak két esetben hasznalom: tablet + billenytuzet tok kombo és ha utazaskor a hotel TV-je nem tamogatja a ScreenMirroringot, csak a HDMI-t. Sokkal tobbet vartam volna a Samutol, nagy potencial van benne, csak ugy tunik nincs verseny ami miatt megkene eroltetni magukat.
    -a nagyobb aksi egy dolog. Asusnal ertettem meg, hogy mennyire fontos a jo hoelvezetes. Ahogy korabban is irtam: teljesitmeny->homerseklet->throtling, aksi degradacio, kijelzo beeges.

    Garancia sose volt gond (root esetén sem). A gond a TMX javitasi minosege. Amit onnan eddig visszakaptam, sose utotte meg az én igényszintem. Nem csak Samsung, de Nokia esetén sem.

    A SOC ráadásul alig fogyaszt az aksi 6000mah brutál az aksi ideje, 20óra után amiben volt 3-4óta navi meg 10h browsing 30%....
    Nem tudom mihez merni. Topikokban is mindig csak ismetlem magam. Ez szubjektiv szam. Add ide nekem, és megmutatom hogy ugyanazt az "én háttérkornyezetemben" nem fogja teljesiteni. Tudom, mert az enyém is 6000mAh-s.

    Végezetul én voltam itt az egyik a forumon, aki nagyon varta, hogy legyen uj Note szeria. Szomoru vagyok, hogy a Samu kereskedelmi okoból nem tett le az asztalra idén S-penes telefont. Nem, a tokban, extraként hordhato S-Pen nem elfogadhato. Olyan, mint ha nem tennenek bele aksit, de powerbankrol amugy megy a telefon....és elorendelesben ajandekba adjak. Kis tulzassal...

  • Kasya

    nagyúr

    válasz Kasya #55 üzenetére

    Mellesleg elore felek. Ahogy anno a Vulkant beharangozta a Samsung, anynira nem tett erte semmit. Felek, az AMD is hasonlo lesz az S22 esetén.

  • leslien

    nagyúr

    válasz Kasya #55 üzenetére

    most azért már tudjátok egymás álláspontját? mert nagyjából egy malomban meloztok... :DDD

    ja erre emlékszem...

    Amugy S20 idejen emlekszem, toben sem voltunk elegedettek a teljesitmennyel. Olyannyira, hogy osszebeszeltunk és amcsibol akartunk behozni keszuleket
    -----------------------------

    [ Szerkesztve ]

    Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

  • Kasya

    nagyúr

    válasz leslien #57 üzenetére

    mert nagyjából egy malomban meloztok... :DDD
    Én is igy gondolom :B :D

  • joey04

    titán

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák