Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #38 üzenetére

    Office 2007 óta mikor is volt teljesen felforgatva a UI? Ráadásul nem egy esetet ismerünk, amikor MS-exkluzív megállapodást köt egy cég, akkor jár mellé oktatás is. Az állami szektorban meg úgyis unatkozó rendszergazdák és ráérős infótanárok vannak ;]

    @hallador:
    Igazából a logika a lényeg, nem a szoftver. Megtanulni bármit meg lehet, a kérdés, hogy mire fizet a támop program, meg az állam.
    Persze, csak MS-t lehet ostorozni ha valami nem működik / nem úgy van implementálva, míg a free software első sora úgy kezdődik: Comes with absolute no warranty. Sokan nem tapasztalták meg, mivel jár az átállás.

    Sokat tud, de ezt a userek 90 % nem használja ki, az a helyzet, hogy az államigazgatásban meg ennyit sem használnak ki.
    Ezen a vonalon viszont már el lehet indulni: én pedig még mérési jegyzőkönyv számításait is excelben automatizáltam, de nem sokmindent használtam ki az officéból.
    A legnagyobb trükközés a kiadásokkal van, azért olyan piszok drága (a 2010-re való átállás például már egyáltalán nem kifizetődő): én például az accest soha a büdös életben nem használtam, mégis abban a kiadásban, amiben a onenote volt, "járt" hozzá. Na meg az, hogy mindenből a szuperokos kiadás van csak, az simán jó lenne a felhasználó szempontjából, ha lenne Word-Excel-PPT lite csökkentett tudással. Csak otthonra van ilyen: skydrive online szerkesztője, a céges környezetben meg "úgyis mindegy".

    @vinibali
    ODT: 13400 bit
    DOC: 17920 bit
    TXT: 00367 bit
    miről beszélünk?

    3 teljesen különböző formátumról, ugye nem nevettetsz meg azzal, hogy plain textet hasonlítottad össze egy formázott dokumentummal?
    És igen, a méretkülönbség miatt van a beltartalom különbsége is, nem véletlen hajlandó egyik-másik szövegszerkesztő váltogatásánál összeszakadni a két formátum.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák