Új hozzászólás Aktív témák

  • PrometheusX

    aktív tag

    válasz #59070464 #46 üzenetére

    A 2GB RAM-mal csak egyet tudok érteni az új Nexus 5X-en: ahogy NewmanHD mondta, Google olyan irányba halad, hogy inkább ésszel, mint erővel. Ergo 2GB RAM-nak elégnek kell lennie az alapdolgokhoz, és egy két extrához. Az én S4 Minimen az alapalkalmazások (1-2 kiegészítővel, mint pl. Facebook Lite, Google Asszisztens, PagerDuty, Spotify) a SlimKAT 4.4.4 ROM-mal a rendszer memóriafogyasztása sose megy feljebb 500MB-nál. Tökéletesen elég. Sőt, még a Samsung stock S4 Mini ROM-ján (4.4.2) is kijöttem az 1300MB-ból (ott 800-900MB volt foglalva, hát nem örülünk a sok bloatware jelenlétének? :) )

    Mindenesetre én is ugyanezt vallom: okosabban kéne csinálni a szoftverfejlesztést, és nem minél több RAM-ot pakolni a telefonokba. Én így nem hallottam pl. olyan panaszt, hogy a Nexus 5X memóriája kevés lenne használatkor, persze a review-k elején megemlítették hogy kellett volna 3GB. Aelod, én csak azt tudom mondani, hogy adj egy esélyt az 5X-nek, és meglátod hogy nem rossz a memóriakezelése. 2GB RAM is sok mindenre elég, az nem mindegy hogy mennyire bloated a rendszer. Például egy Samsung telefonnál öngyilkosság 1GB RAM-mal felszereltet választani, mert a bloatware-ek miatt nem fogod tudni használni a telefont. De egy puritánabb telefon / ROM esetében elégnek kell lennie kevesebb RAM-nak is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák