Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    Az, hogy FIAT valutával mennyit bűnöznek, itt kevésbé releváns.

    Ahogy nő a pénzforgalom, úgy nő a visszaélés és ez új típusú bűnözési formákat hív életre, amik ellen máshogy kell védekezni.

    Ettől nem lesz se jobb, se rosszabb a crypto. Csak kockázatosabb, és ezen kockázat ellen lehet és kell is védekezni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz nemlehet #28 üzenetére

    "Mert nem inflálódik el, legalábbis nem úgy hogy mindenféle érdekcsoportok döntése alapján hirtelen több lesz belőle."

    Így valóban nem, itt elég egy bálna aki pénzzel vagy információ közléssel odacsap az árfolyamnak. Amikor pedig érdekcsoportok döntenek vagy egyfelé mutat az akaratuk, akkor az történik, mint nyár elején.

    A crypto mögött nincs monetáris politika és garancia jelenleg, kockázati befektetés.
    És ugye ez nem válasz arra a kérdésre, hogy társadalmilag/gazdaságilag mi a haszna.

    koko52
    Amikor egy új coin indul és az árfolyam 4-500%-kat repül, akkor mi is a fedezet? Mi az érték mögötte? Egy tucat olyan coin-t tudok mondani az elmúlt 1-2 hétből ami 30-40%-t ment. Semmilyen értékteremtés nem volt mögötte. Sima spekuláció.
    De visszafordítva a kérdésed, miért lenne jó úgy fizetést kapnod, hogy egyik nap +10%-t ér, a másik nap meg nem.

    Nem vagyok a blockchain ellen, remek ötlet, jelenleg kockázatos, de jövedelmező befektetési forma, de a btc támogatottságát pl abszolút nem szeretem. Van jobb alternatíva sok szempontból, de a piac kapaszkodik bele.

    És hogy jobb-e mint egy FIAT valuta? Jelenleg teljesen más a célja, felesleges ehhez hasonlítani. Majd ha az lesz, meglátjuk, hogy megmarad-e a hurrá optimizmusotok.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák