Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Urby66

    aktív tag

    Érdekes téma.
    Azt gondolom, hogy egy telefon esetén mindig jó 100%-al elindulni mivel nem tudhatod milyen lesz az adott napod mennyire van szükséged az eszközre. És az nem vigasztal amikor egy váratlan navigáció vagy egy hosszabb internetes ügyintézés miatt lemerül, hogy 200 ciklussal több élettartam maradt az akkumulátorban.

    Ami szerintem nagyon káros az a gyorstöltés. Illetve a hirtelen nagy áramfelvétellel járó tevékenységek, pl sok videó vagy fénykép készítés, és a játékok nagy része.

    Én úgy csinálom, hogy este lassú töltőre kerül és csak reggel húzom le. Az én felhasználói szokásaim mellett 30-50 % marad benne a következő estére. Akksit 3 év után cseréltem mert akkor már csak 10% maradékkal zártam ugyanazt a napot.

    Kérdés, hogy a minimálisan elvárható odafigyelés mellett érdemes-e extra energiát fordítani egy olyan mindenes eszközre mint a telefon? Én inkább 3 évig nem figyelek a töltésre, majd ha a telefon még bírja kifizetek egy új akksit.

    [ Szerkesztve ]

  • Urby66

    aktív tag

    Én próbálok figyelni arra is vásárláskor, hogy az eszköz mennyire könnyen javítható. Így a telefonban és az órában is tudtam akkumulátort cserélni otthon minimális eszközparkkal.
    Mondjuk én szívesen foglalkozok ilyenekkel, de ez az átlagos felhasználótól nem várható el.

    Az igaz, hogy az óra esetén ami kb. 7-10 napot elmegy egy töltéssel jobban lehet figyelni arra, hogy meddig és mikor töltök. Ahogy a táblázatból látom a legtöbbet a 100%-ig töltés ront az élettartamon.

Új hozzászólás Aktív témák