Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Sirandrish #7 üzenetére

    Lépcsőt nem ajánlom ha jelenleg is túlsúlyod van. Viszont akár a séta akár a bicikli nagyon jó ötlet :K Arra figyelj, hogy inkább menj kevesebbet (akár darabszámra, akár az eddzés hosszára gondolva), mint hogy erőltetni kelljen magad (nem is fizikailag, inkább mentálisan értve). Esetleg csináld azt, hogy ha úgy érzed rá kéne gyújtani, akkor menj el edzeni ;]
    Edzőtermes dolgot megértem, én (mint utólag rájöttem) nagyon szeretek mozogni, de arra nem tudom rávenni magam, hogy elmenjek valahova, ott átöltözzek, csináljak valamit X ember között, majd megint átöltözzek, majd hazajöjjek, majd megint átöltözzek... plusz akkor vagy ott kénytelen az ember lezuhanyozni, vagy mehet haza kiizzadtan. Szóval konditerem nekem se igazán jön be. Inkább az hogy kilépek az ajtón, felpattanok a biciklire, tekerek 1-1,5 órát nyugalomban egyedül, utána leszállás, be az otthoni zuhanyzómba és ennyi :)

    És sok sikert a leszokáshoz :R

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Sirandrish #11 üzenetére

    A tea egyébként jó alternatíva lehet :) Bár egész nap fekete teát inni nem feltétlenül szerencsés, de például gyümölcs tea jó lehet. Azoknál csak arra kell vigyázni, hogy a kapható gyümölcsteák jó része nagyrészt csipkebogyóból áll (60%+), ami erősen vízhajtó hatású. Van aki szereti ezeket cukor nélkül is, de némi ízesítés mellett (én 1,5l-hez 2 evőkanál cukrot szoktam tenni) is sokkal vállalhatóbb mennyiségű kalóriát tartalmaznak, mint az általános üdítők. Napi 3l-el és ahhoz összesen 4 evőkanál cukorral számítva 240 kalória egész napra. Ami elsőre soknak hat, de ha azt nézzük, hogy kólából mindez 660 kalória lenne, akkor máris szebb a helyzet :) (de ez csak a házilag készített teákra igaz! A bolti teák ugyanúgy tele vannak cukorral, mint bármi más üdítő)
    Persze az ideális az a tiszta víz lenne.

Új hozzászólás Aktív témák