Hirdetés

2018. június 22., péntek

Gyorskeresés

(#1) Adam_Shepard

Adam_Shepard
(PH! addikt)

Az irányítás mennyire gány? Klasszik SOTC vagy Last Guardian- gány?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#2) XuChi

XuChi
(PH! addikt)

Jajj ne is mond, a Last Guardian-t is abbahagytam, a rettenetes irànyítàsa miatt. Egyszer végigjàtszom majd, de az még odébb van...

(#3) PowerBuldog

PowerBuldog
(PH! kedvence)

Ha Last Guardian szintű az irányítás inkább meg se veszem :N

Shop.Builder - Mi arra gyúrunk, hogy Te izmos legyél!

(#4) mrgregoryan

mrgregoryan
(kvázi-tag)

jó lenne egy őszinte vélemény attól aki játszik is vele. :)

(#5) GodGamer5

GodGamer5
(senior tag)

Pont múlt héten szombaton fejeztem be a Last Guardian-t. Szuper játék volt, de már fél óra játék után egekben volt a vérnyomásom tőle. Remélem ez jobb lett ilyen téren. A legigényesebben újraalkotott játéknak pedig a Crash Bandicoot-ot nevezném, még úgy is, hogy az ezen verziójú SOTC-al még nem játszottam.

[ Szerkesztve ]

"Komolyan, neha ugy erzem, az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#6) pet007

pet007
(fanatikus tag)

Pc-s gepigenyrol lehet tudni barmit? Jo volt olvasni az irast, felidezett par szep emleket! Ha nem lesz horror gepigenye akkor biztos megveszem. :R

(#7) oriic válasza mrgregoryan (#4) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Még nem jelent meg, február 6-án jön.

(#6) pet007

Nem jön PC-re, PS4 exkluzív.

Live-Die-Respawn

(#8) Gery9112 válasza pet007 (#6) üzenetére

Gery9112
(senior tag)

Akkor fog jönni PC-re amikor az Uncharted vagy a Last of Us. :DDD Öröm volt olvasni, hogy ilyen jól sikerült az újra kiadás, a képeken is látni, hogy rengeteg meló lehetett benne.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#9) pet007 válasza oriic (#7) üzenetére

pet007
(fanatikus tag)

Nem tudom miert hittem hogy jon pc-re... abban mar nem vagyok biztos hogy ezert az egy jatekert vegyek-e ps4et..

(#10) Szakiii válasza pet007 (#9) üzenetére

Szakiii
(PH! addikt)

ne ezért az egyért, ott van még egy rakat ami miatt szintén megéri

S7 black - ASUS ROG 553 VE - 7700 hq - 1050 ti - 512 SSD - 16GB DDR4

(#11) Grath válasza Adam_Shepard (#1) üzenetére

Grath
(kvázi-tag)

A játék az eredeti alkotók nélkül készült, így 2018-kompatibilis az irányítás. Egy kolosszus van, ahol a lovagolva hátrafelé nyilazás elég polip-mozdulatokat kíván meg, de az alap "modern" irányítás amúgy teljesen jó.

(#12) Kvelstadt

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Már a teszt olvasása közben (ami remek volt!)
Gondoltam hogy jön majd a szarlavina a kamerára meg sz irányításrá.
Kimaxoltam ps2n majd kiplatináztam ps3on.
Ehhez azért már kell némi ügyesség. Csak azt akarom ezzel mondani hogy messze nem játszhatatlan.
A kameráról meg én annyit mondok hogy akkor a legrosszabb ha küzdesz vele.
Én nagyon ritkán forgattam.
De nagyon szükség sem volt rá. Hs még van staminám akkor tuti kapaszkodok, és ha látom a kört nőni a stamina körben akkor tudom hogy szúrni készülök.
Szóval jobb alsó sarokból elég sok hasznos infót le tudtam olvasni mikor épp olyan vokt a kamera.
Persze ez nem mentség a játéknak, de én nem úgy fejeztem be a játékot hogy jaj a kamera, hanem úgy hogy ez mekkora játék volt!

\ [T] /

(#13) Grath válasza GodGamer5 (#5) üzenetére

Grath
(kvázi-tag)

A Crash szerintem sehol nincs, de talán az mondatja ezt velem, hogy azok sokkal kisebb, töppedt játékok. A Resident Evil (PS1-GC) és a Halo 2 (Xbox-Xbox One) talán a legjobbak a SotC mellett. Érdemes megnézni a cikk második oldalán a grafika-összehasonlító videót.

(#14) Adam_Shepard válasza Kvelstadt (#12) üzenetére

Adam_Shepard
(PH! addikt)

Tudod, hogy majd jól ˇmegszakértjükˇ a játékot, de én pl a Guardiannal írtó nagyot zakóztam, úgy, hogy ott is mindennek fel volt hypeolva már a kezdetektől.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#15) atike

atike
(PH! nagyúr)

Nekem még mindig tetszik... :)

(#16) Kvelstadt válasza Adam_Shepard (#14) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Nekem azzal sem vomt gondom. Olyan volt az irányítád mint az előző két játékban, ami szokható.
Nem azt mondom merz tényleg fejlődhetett volna de nekem nem omozott gondot.

\ [T] /

(#17) .LnB

.LnB
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Irigy vagyok (ezért is) a péesesekre, szívesen végigjátszanám én is PC-n.

Sidney Crosby #87 // Pittsburgh Penguins // https://www.youtube.com/watch?v=k3N-MVgeb0g

(#18) Bad Pritt

Bad Pritt
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

SPOILER (lehet)

Tényleg az a játék egyik legnagyobb ellentmondása és talán a legmellbevágóbb élmény is, mikor rá kell jönnöd (és ez egy fontos kifejezés, mert nem a játék adja a szádba, mint pl egy Prototype-nál), hogy ebben a sztoriban te vagy az önző, a gonosz és a gazember.
Kevés olyan játék van, ami ilyen kevés ingerrel is képes megteremteni a bizonytalanságot a tetteink helyességét illetően. Szerintem akár átvitt értelmű lehet is az a tény, hogy azért van kevés információnk a világról, mert Wander olyan elvakultan Mono felélesztésével foglalkozik, hogy egyszerűen nem figyeli a világot, csak a feladatra, a pusztításra koncentrál és e mellett minden más eltűnik, elsikkad számára.

[ Szerkesztve ]

- Jellemezd magad három szóval. - Lusta.

(#19) Gery9112 válasza Bad Pritt (#18) üzenetére

Gery9112
(senior tag)

Tudom, hogy a játék 2005-ös de ettől függetlenül azért szpójlerbe tehetnéd. :) Nekem nem volt szerencsém játszani az eredetivel és tervezem beszerezni a felújított változatot és feltételezem ezzel nem vagyok egyedül.

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#20) Bad Pritt válasza Gery9112 (#19) üzenetére

Bad Pritt
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Gyak. ugyanez a cikkben is le van írva, azért mertem reflektálni rá, de elébigyesztettem. :)

(#21) Gery9112 válasza Bad Pritt (#20) üzenetére

Gery9112
(senior tag)

Ezért nem is olvastam végig. ;] Tudom nem másokkal akartál kicseszni, ahogy láttam, hogy szpójleres a komment még a böngészőt is bezártam gyorsan. :DD

[ Szerkesztve ]

(#22) Zanik

Zanik
(PH! addikt)

Én PC-sként az eredeti PS2-es játék miatt nagyon irigykedtem a PS2 tulajokra. PS3-am sem volt. PS4 az első konzolom és most hihetetlenül boldog vagyok hogy játszhatok ezzel a játékkal! Bármilyen is lesz, nekem már maga a lehetőség is egy ajándék!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#23) Kvelstadt válasza Zanik (#22) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Így kell hozzáállni.
Nem játszotral még vele és akarsz pont.
Nem mindig mindenbe egyből a hibát keresni.

\ [T] /

(#24) GodGamer5 válasza Grath (#13) üzenetére

GodGamer5
(senior tag)

A Crash-nél szerintem elképesztő ahogy a részleteket újraalkották és számomra döbbenetes élmény volt újra átélni ennyire szép grafikával.

"Komolyan, neha ugy erzem, az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#25) Youri

Youri
(PH! kedvence)

Kiváncsi leszek a PS5 változatra ;]

-

(#26) sp8787

sp8787
(senior tag)

Hogy lehet ez miden idok egyik legjobb jateka 10 ora jatekidovel?
Ez vmi vicc.?

(#27) boost

boost
(PH! kedvence)

Ez a játék tényleg csak annyi játékmechanikailag, hogy le kell győzni tizenX bazinagy valamit?

(#28) Bad Pritt válasza boost (#27) üzenetére

Bad Pritt
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Igen.

(#29) pet007 válasza boost (#27) üzenetére

pet007
(fanatikus tag)

"Csak annyi" :D Ki kell probalni, nem fogod megbanni.

(#30) Scholes9 válasza GodGamer5 (#24) üzenetére

Scholes9
(PH! nagyúr)

Nem csak neked :)

(#31) Kvelstadt válasza sp8787 (#26) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Azr nem tudom hogy minden idők egyik legjobb játéka e. De egy ilyen cím csak mennyiség lehet, rövid de minőségi nem?
Alapból az a felallás hogy itt hiába ők a hatalmas lények te vagy a gonosz pedig tégrd sem a pusztitás vágya hajt, már ad egy nem mindennapi hangulatot a játéknak.

\ [T] /

(#32) Scholes9

Scholes9
(PH! nagyúr)

Jól láttam, hogy lesz dobozos változat ugye? :)

(#33) Bad Pritt válasza Scholes9 (#32) üzenetére

Bad Pritt
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Yep, 12 000 pénz környékén adják.

(#34) XuChi válasza Scholes9 (#32) üzenetére

XuChi
(PH! addikt)

Én a Special Edition-t vadászom, de idehaza mintha nem lenne :(

Nekem a műanyag tokos alap verzió nem kell :(((

(#35) Kvelstadt válasza Scholes9 (#32) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Lesz bizony. Még szobor is, ami remélem külön is megvásárolható, mert a játékból nekem digit kell.

\ [T] /

(#36) boost válasza pet007 (#29) üzenetére

boost
(PH! kedvence)

A "csak" nem pejoratív volt. Youtubeon megnéztem az elso" órát, szép volt, és érdekes volt. Kb nekem való játék. Örültem, hogy nincs bázisépítés, tízezer ellenfél, stb stb. Csak időm nincs rá. :)

(#37) boost válasza boost (#36) üzenetére

boost
(PH! kedvence)

Majd karácsonyi akcióban, 6 ezerért. Akkor a téli szünetben jó kikapcsolódás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#38) sp8787 válasza Kvelstadt (#31) üzenetére

sp8787
(senior tag)

En csak a fooldarol tevedtem ide ahol ez van > "Minden idők egyik legjobb játéka ......."

Azert a hossz az csak mervado vmilyen szinten. Pl. Van Gogh-ra se mondod ,hogy o keszitette miden idok legjobb filmjeit.

A 10 ora az sztem akkor is vicc kategoria, a kimaxolas az meg 15-20. Mas jateknal annyi ido alatt bele se jossz a jatekmenetbe.

(#39) Kvelstadt válasza sp8787 (#38) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

De ez nem egy olyan játék mint a többi. Ueda nem olyan játékokst csinál. Nem játékidőt akar eladni meg csilió lootot meg fejlesztést meg stb.
Ő a történetét viszi játékra. Lényegében kapsz egy történetet meg 16bossfightot.
Viszont ezt a játékot nem azért újították fel mert pénz hanem mert még mindig megállja a helyét a mai játékok között. De az is igaz hogy rétegjáték, nem tetszhet mindenkinek.
Annak idején az ico sem volt kasszasiker és tudni is lehetett hogy nem lesz az, olyan játékok mellett mint a god of war és a metal gear széria.
Mégis megcsinálta és az a réteg megtalálta akinek szólt.
Én imádom mindhárom játékát vagyis történetét de legjobban az ico tetszett, pedig abba nincsenek harcok óriádok éllen és valszeg 10ből 9játékos nem is ismeri.

\ [T] /

(#40) Ganzer válasza Kvelstadt (#39) üzenetére

Ganzer
(tag)

Ico nálam is benne van a top 5ben :)

(#41) Kvelstadt válasza Ganzer (#40) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Na mi vagyunk jó kevesen.
Nagyon réteg játék.
Emlékszem nekem először az amcsi ntsc-t változat volt meg amit le se tudtam játszani mert nem vitte a ps2 de 500ft-ot akkor is megért. A tulaj nem tudta mit ad el.

\ [T] /

(#42) Bad Pritt válasza Ganzer (#40) üzenetére

Bad Pritt
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

+1

Ico nekem is a legnagyobb kedvenc abból az érából.

(#43) Ganzer válasza Kvelstadt (#41) üzenetére

Ganzer
(tag)

Én meg őszintén megmondom hogy annak idején nem volt pénzem ps2-re. Kb 6 éve vittem végig emulátoron. Poén, hogy úgy fedeztem fel a jatékot hogy kaptam ismerősömtől egy rakás posztert amikből kiraktam a falamra párat, köztük az Ico-t. Évekig nem is tudtam hogy játék, aztán mikor lett netünk, rákerestem. Na itt kezdődött a szerelem :D

(#44) Ganzer válasza Bad Pritt (#42) üzenetére

Ganzer
(tag)

Így van, jó kis játék az, egyedi :)

(#45) Kvelstadt válasza Bad Pritt (#42) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Ha ezt is remasterelnék be is pössentenék!

\ [T] /

(#46) jackie83

jackie83
(újonc)

Egy Ico-ra én is vevő lennék. Ps2-es korszak kedvenc game, de még ma is benne van a Top 5-ben.

(#47) dunc válasza jackie83 (#46) üzenetére

dunc
(PH! nagyúr)

(#48) DeRP válasza sp8787 (#38) üzenetére

DeRP
(lelkes újonc)

Azzal árnyalnám a játékról alkotott képet, hogy a 10 óra és 16 kolosszus legyőzése alatt több a GAMEPLAY (így nagy betűvel, nem csak tolom a kart és nézem a megmászomaház.avi-t), mint egy többször hosszabb AC-ban.
Az irányítással meg különösebb gond ps2-n sincs azt leszámítva amikor pl. a homokviharban simán egyszámjegyű a framerate, amit ebben a ps4 verzióban már szinte 100%-ban kiküszöböltek.

(#49) Kvelstadt válasza DeRP (#48) üzenetére

Kvelstadt
(PH! kedvence)

Ott a pont.
Bár én bírtam volna még néhányat de így is adott olyan elményt mint sok sokkal hosszabb játék együttvéve.

\ [T] /

(#50) nemlehet válasza sp8787 (#38) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Ez nem egy klasszikus videójáték, hanem egy audio-vizuális-interaktív műalkotás. Pl ilyen a The Last of Us, vagy a Journey is.
Ezekben nem az a lényeg, hogy a reflexeidet végsőkig próbára téve frameket számolva parry counterrel gyakj végig mindent, nem kell farmolni, nincs fejlődásfa, nincs XP, nincs a szádba rágva, hogy akkor ez most valami világmegmentő dolog. Ezekben a játékokban te vagy, a történet a te interpretációd, érzéseid határozzák meg. A jó és a rossz ezekben nincs kőbe vésve. Képeken, a helyeken, a zenén, a hangulaton és a keltett érzéseken keresztül mond el egy történetet.

Természetesen van aki ezt nem szereti vagy nem tudja befogadni. Az ilyen játékokat nem a doritos-MD kombón keresztül bömbölő tuc-tuc mellet kell játszani. Ahogy egy ételkülönlegességet sem nyomunk agyon ketchuppal és iszunk mellé kólát vagy egy szimfonikus zenekar koncertjét sem úgy hallgatjuk, hogy közben füvet nyírunk.

Miért rövid a játék? Egyrészt a 10 óra nem rövid, főleg, hogy elsőre tuti nem fogod végigvinni ennyi idő alatt, mert elég nehéz. Másrészt ez egy másik kor gyermeke, PS2-őn nem lehetett olyan borzasztó hosszú játékokat csinálni úgy, hogy azok ne legyenek repitetívek. Harmadrészt meg azért egy ilyen érzelmi-hangulati hullámvasútból elég ennyi. Nem lehet túl sokáig húzni, mert elveszti a hatását és unalmassá válik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.