Hirdetés

2018. november 14., szerda

Gyorskeresés

(#1) Cucuska2

Cucuska2
(őstag)

Miért 80k egy akkumulátor?

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#2) Sapphi válasza Cucuska2 (#1) üzenetére

Sapphi
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Ez egy nagyon jó kérdés, mikor megcsinálták a kijelző cseréjét, akkor mondták, hogy az akkumulátor fel van poposodva és ők 80 000 Ft-ért cserélnék a szervízbe.

www.ibalint.com - PC-ből MAC? Lehetséges...

(#3) nemlehet válasza Cucuska2 (#1) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Mert Apple. Ha nem garis, akkor ráb*sztál. Arany áron mérik az alkatrészt és a munkaórát. Főleg itt, keleten.

Amcsiban és UK-ben (itt van tapasztalatom) teljesen máshogy megy, nem is igazán szervizelgetnek, hanem kb 80-90%-ban csere egyből az egész gépet, szinte kérdés nélkül. Mondjuk tudtommal itthon csak partnereken keresztül van jelem az Apple, úgyhogy szerintem ez is nagy mértékben közrejátszik abba, hogy máshogy kezelik a dolgokat.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) Dr. Romano

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Ajánlom neked a feliratkozást erre a csatornára.

Cucuska2
Miért 25k egy USB hub?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) Cucuska2 válasza Dr. Romano (#4) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Az sokkal kevésbé veri ki a biztosítékot nálam, bár nem tudom, hogy miért.

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#6) Hieronymus válasza Cucuska2 (#1) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Nagyjából korrekt az ár,
Az akkumulátor ára kb 100 euró. A csere, amatőr szinten 2-3 óra. A főállású szervizesnek is meg kell szenvedni a cserével. Legalább is a részletes segédlet azt mutatja, hogy bőven van vele munka.

Én megcsinálnám magamnak, de másnak nem. Az is bizonyos, hogy senki sem vállalják be a cserét aprópénzél..

___ Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.___

(#7) Head88 válasza Hieronymus (#6) üzenetére

Head88
(őstag)

Nincs ezzel semmi szenvednivaló. Oldószerrel nagyjából 20 perc kiszedni a gyári akkut.
Azt szeretném megjegyezni, hogy a hivatalos apple szervizekben az akkucsere úgy történik, hogy a komplett topcase-t billentyűzettel és akksival együtt cserélik. Tehát ők nem szórakoznak a ragasztott akku felszedésével.

(#8) Gdi

Gdi
(senior tag)

rossmangroup dot com, and i hope you learn something, about the poor little macbooks, how to make them fitter, happier and more productive. fck.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#9) nemlehet válasza Head88 (#7) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Amúgy azért ez is teljesen abszurd, hogy ragasztva van az aksi.... Nem mondom, hogy legyen kivehető úgy mint egy consumer gépnél, de ha már mondjuk leszedted az alsó borítást akkor f*szért kell még oldószerezni...

Vicc, hogy úgy van összerakva a konstrukció, hogy a szervíznek nem éri meg szétszedni, hanem inkább menjen a szemétbe. (Jó lehet valamennyiből lesz refurbished, de akkor is... Gondolom akkor szállítják valahova, esetleg gépekkel szedik szét stb. Csomó plusz terhelés, energia, logisztika)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) wesder

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Komolyan elsípolta hogy S.O.S.? :)

[ Szerkesztve ]

This is Super Saiyan Rosé Goku Black!

(#11) Head88 válasza nemlehet (#9) üzenetére

Head88
(őstag)

Félreérted. Nem megy a szemétbe. Az apple GSX rendszeren keresztül lerendel a hivatalos szerviz egy csere alkatrészt, a lecseréltet meg kötelességük visszaküldeni a központba ahol felújítják (refurbish) és megy újra forgalomba szerviz alkatrésznek. (Az APR-eknek nincs joguk javítani, csak alkatrészt cserélni...szigorú apple szabályzat)
Pl: egy visszahívásban cserélt kijelzőnél 99%, hogy egy használt felújítottat raknak fel a gépre.
Találkoztam olyan esettel amikor egy garanciában kicserélt kijelző (staingate probléma miatt) 3 hónap után elektronikusan bedöglött de az apple a csere kijelzőre kereken 3 hónapot garanciát vállalt így a tulaj bebukta.

[ Szerkesztve ]

(#12) Sapphi válasza wesder (#10) üzenetére

Sapphi
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igen komolyan... Nagyon durva volt :D Nem nevettem nagyon :D

(#13) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Nem volt garis már a noti? Ha még igen, akkor miért nem garis ügy ez?

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#14) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)

Pár dolgot kérdeznék.

Egy macOS frissítésből hogy a tökömbe lett memória probléma, és végül alaplap és akkumulátor csere? :Y Hogy jött a kijelző csere? A szoftver szétfeszelt mindent és zárlatot csinált vagy mi?

Azért ez erősen wtf kategória. Ez az okosba avultatástól és lassítástól kicsit drasztikusabb megoldás az Apple részéről. :C

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#15) Dr. Romano válasza janeszgol (#13) üzenetére

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Az egy év gari hamar lejár :D

(#16) janeszgol válasza Dr. Romano (#15) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Hát igen, de így nehezen értelmezhető a kérdés. Ha már lejárt a gari, akkor miért nem azt írta? Miért kerülve derül ki? Akkor ott vannak Redneck kérdései is. Nem lehet, hogy a púpos akku csinált valami galibát? Attól függ ez, hogy merre kapott teret, mikor púposodott.
Na mindegy, azért az örvendetes, hogy kapott hozzáértő(!) segítséget itt a fórumon. :)

(#17) adapter07 válasza Redneck (#14) üzenetére

adapter07
(lelkes újonc)

Érdekes ez a frissítés utáni memória probléma. Nálam egy Intel NUC Win 10 frissítés után kékhalálozik, memóriacsere után tökéletesen működik. A vicc az, hogy a hibás memóriával ugyanezen a gépen egy memória teszt hibátlanul lemegy. :F

[ Szerkesztve ]

(#18) Sapphi válasza Redneck (#14) üzenetére

Sapphi
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Csak akkor volt memória hiba, ha magát az EFI ROM-ot is memóriának nézzük... A macOS a frissítésnél az EFI-t is szokta frissíteni és nálam valamiért ez nem sikerült neki és nem tudta visszaállítani, mivel maga a chip ment tönkre ennek köszönhetően.

Csak az Apple kijelölt szervízébe az én véleményem szerint, olyan szinten szartak bele az egészbe, hogy ez elképesztő és úgy se csinálhatnak mást a géppel, mint cserélik az alaplapot... Tehát diagnosztikát se nagyon csináltak.

Végül nem lett cserélve az alaplap, mert Head88 kolléga bevállalta, hogy leforrasztja a régi EFI chip-et majd egy újat forraszt fel.

Az akkumulátor azért lett cseréltetve, mert már 75% körül mozgott és fel is volt púposodva így valamit kezdeni kellet vele, hogy ne legyen belőle nagyobb probléma.

A kijelző pedig azért lett cserélve, mert az Apple arra kiírt egy nem teljesen hivatalos cseregaranciát a gép vásárlásától számított 4 évig abban az esetben, ha a kijelző felülete megkopik. Én pedig éltem ezzel a lehetőséggel.

(#19) Sapphi válasza janeszgol (#16) üzenetére

Sapphi
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igazad van ezt külön nem írtam le, de gépre már jópár éve nincs garancia, hiszen az Apple 1 évet ad rá én pedig nem kötöttem AppleCare szolgáltatást rá. Bár ha jól tudom az is maximum 3 év amiből már kicsúsztam volna.

Amennyiben az akkumulátor okozott volna galibát akkor azt is leírtam volna, de a púposodás még nem volt olyan szinten, hogy bármi problémát okozzon a gépben illetve a hibás alkatrész és a púposodott rész elég nagy távolságra is volt egymástól. El se tudom képzelni, hogy ez okozta volna a meghibásodást.

Igazából az egész bejegyzés azért született, hogy érdemes kicsit utánajárni a dolgoknak, ha nem szeretnénk iszonyat pénzeket kifizetni egy javításra.

(#20) Redneck válasza Sapphi (#18) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)

Óriási hogy ilyen frissítés egyáltalán létezik. Gondoltam csak megkérdezem már, hogy is van ez a memória és kijelző dolog, mert nem igazán volt érthető a bejegyzésből. Külföldi Apple fórumokon, vagy a hivatalos alma supportnál mit mondtak erre a történetre? Gondolom nem egyedi eset, és más is telepítette.
A hazai Apple partnereket hagyjuk. A nagy részük hárítós kontár cég. Pár Iphone kapcsán tudnék mesélni.

"Jelenleg teljesen olyan érzésem van mintha egy új gépem lenne, aminek nagyon örülök"

Nem akarlak megbántani, de nem új géped van, hanem egy 3 évesen, toldozott-foltozott notebookod. :U

adapter07:
A Win 10 a barátod. Kb mint a Google.
Újratelepített OS-szel is problémás a RAM?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#21) Sapphi válasza Redneck (#20) üzenetére

Sapphi
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Ez teljesen véletlenszerű, másoknak is volt vele problémája más frissítéssel kapcsolatban. Tényleg olyan hiba, amivel nem lehet számolni bármikor tönkremehet, ahogy más alkatrész is természetesen.

"Nem akarlak megbántani, de nem új géped van, hanem egy 3 évesen, toldozott-foltozott notebookod. :U"

Egyáltalán nem bántasz meg vele, hiszen ezt én is tudom itt az érzésekről van szó, hogy mennyit bír aksiról, mennyire melegszik és, hogy a kijelző tényleg olyan mintha új lenne még akkor is ha csak fel van újítva.

Ezt a gépet használom munkára és amíg magát a hardvert nem érzem kevésnek nem szeretném lecserélni. :)

(#22) adapter07 válasza Redneck (#20) üzenetére

adapter07
(lelkes újonc)

Azzal a RAM-mal már a telepítő sem megy végig.

(#23) Head88 válasza Redneck (#14) üzenetére

Head88
(őstag)

Nem memória hiba volt az alaplapon. Az SPI ROM chip (bios) ment tönkre. A szoftverfrissítéskor érkező automatikus EFI firmware frissítés közben történt valami galiba. Valószínűleg a gép félrefrissítette magát. (sajnos van ilyen applenél)

A kijelző csere a staingate hiba (hámlik az üvegről a tükröződésgátló bevonat) miatt volt szükséges. Ez egy általános probléma 2012-óta az összes retina macbooknál. Ez miatt az apple egy ingyenes csereprogramot vezetett be. Csak a bökkenő, hogy ha nem kapcsol be a gép akkor ők sem hajlandóak a kijelzőcserére. (esetünkben a meghibásodott bios rom chip miatt a gép teljesen meghalt)

Az akkumulátor csere pedig egy külön történet. Egyszerűen az elhasználódástól annyira felpúposodott, hogy már cserére szorult. Még működőképes a régi de kb fél év használat és lefeszítette volna az alsó burkolatot. (már így is nehezen lehetett rácsavarozni a fedlapot)

(#24) Redneck válasza Head88 (#23) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)

Világos volt a történet, Sapphi tollából is de köszönöm az átfogó leírást. Szép munka volt, látom benne vagy a témában. Gondolom nem valami egyszerű a forrasztó állomás amivel dolgozol. :U

Szomorú hogy itt tart az Apple. Egy ideje valahogy nem látom a termékeiken a prémium minőséget, sem szoftveres sem hardveres oldalról.Persze lehet csak a régióból tűnik így, de kicsit elbizonytalanít. A következő telefonom kiválasztásával némiképp bajban vagyok.

Sapphi:
Persze, ha nincs vele gond, nem kell a kardodba dőlni, csak használni szépen. Nem elavult, a szakszerű javítás miatt pedig, ettől még nem kell kukázni.

adapter07:
Akkor gyanús hogy mégis van vele valami. Milyen memóriatesztet futtattál? Más gépben jó?

(#25) Ringman válasza Head88 (#23) üzenetére

Ringman
(PH! addikt)

tehát téglásította az apple laptopot egy apple frissítés, ami az apple szerint alaplapcserével orvosolható? ez valami vicc, vagy ez ilyen biztos rosszul kattintottál, nem a mi hibánk eset?
ez még egy kínai piacra szánt terméknél is gáz lenne.

[ Szerkesztve ]

multifunkciós agárstadion épül

(#26) Gdi válasza Ringman (#25) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Az viccesebb, hogy az új MBokoban az SSD is forrasztva van/lesz.
Tehát ha nem volt a rajta található adatokról mentésed, akkor úgy jártál, boardcsere után :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#27) Sapphi válasza Ringman (#25) üzenetére

Sapphi
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igen ez a vicc része és nem nem tudsz rosszul kattintani mivel ez egy macOS frissítés... Ez annyiról szól, hogy garancián kívül vagy ez van...

(#28) Dr. Romano válasza Gdi (#26) üzenetére

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Igazából a legviccesebb az hogy a korábbi forrasztott SSD-s gépeknél volt egy belső lifeboat csati, amivel végső esetben menthető volt a dolog.
Természetesen az új gépeken már nincs, úgy ahogy kell! :D

(#29) janeszgol válasza Sapphi (#27) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Elég szomorú, hogy ezt megengedhetik maguknak. Már csak egy valami nem fér a fejembe, de a kérdés csak költői. Miért csak egy Efi chip van az alaplapon? Ezek a termékek vastagon a felső-, és csúcskategóriába tartoznak. Ilyen árszinten az ember elvár bizonyos szolgáltatásokat. Ez a "elromlott az egyetlen bios chip, annyi az alaplapnak" ez a kétezres évek legeleje.
Dual Efi és az egyik tudja frissíteni a másikat. Természetesen a működő a nem működőt.

(#30) Sapphi válasza janeszgol (#29) üzenetére

Sapphi
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Elméletileg ez úgy működik, hogy le tudja magát frissíteni és ki is tudja javítani, tehát ha jól tudom valahol még tárolódik a dolgok, hogy hol azt én sem értem.

Úgy van leírva, hogy mikor megtörténik ez a hiba akkor a gép ugye ezt érzékeli ekkor jön ugye az SOS hangjelzés és megpróbálja visszaállítani, de hogy honnan azt én sem tudom. Nálam már ez sem sikerült neki, tehát elméletbe maga a chip is szétment...

A másik érdekes kérdés, hogy ugye valahol tárolja, ha vissza tudja állítani, de akkor mikor belekerült az új EFI chip, miért változott meg az alaplap serial száma és miért nem állította vissza?

Megannyi kérdés van ebben a témában.:D

(#31) Redneck válasza Sapphi (#30) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)

Nincs valami hivatalos Apple válaszod erről a kérdésről? Írtál nekik hogy mi a helyzet? Azért ez nem kis hiba...

(#32) Sapphi válasza Redneck (#31) üzenetére

Sapphi
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Magának az Apple-nek nem írtam én a hivatalos magyar boltokkal beszéltem ez ügyben. Ott annyit mondtak, hogy meg lehet próbálni, hogy írok az Apple-nek és hosszas huzavona után, ha éppen valami csoda történik akkor bevállalják, de nem sok esélyt látnak rá, hiszen a garancia a gépre már lejárt.

(#33) Redneck válasza Sapphi (#32) üzenetére

Redneck
(PH! kedvence)

Ez egy dolog, de ettől még kíváncsi lennék a véleményükre. Elvégre ők alkották ezt a fos frissítést, és nullázták le a vasat.

(#34) Head88 válasza Sapphi (#30) üzenetére

Head88
(őstag)

A macbookokban csak egy EFI chip van. Az EFI rom recoveryt bootolható usb-ről vagy a rejtett recovery particióról tudja megcsinálni. A te esetedben viszont ez azért nem ment, mert maga a chip ment tönkre a flashelés közben.
Az valóban kínos az apple részéről, hogy a lenovo, dell, hp üzleti gépekben kb 6éve redundáns bios chip van de ezeknél a gépeknél is ha fizikálisan ledöglik a 2 chip közül bármelyik akkor ugyanúgy a gép sem fog elindulni.

A seriallal meg az a helyzet, hogy a chip több részből áll. Van olyan memória címe amiben állandó a tartalom (ennek része a serial is) és van amibe a frissülő flash kerül.
A serialt nincs honnan helyreállítania, mert a recovery partición csak a frissítő flash található meg ami nem tartalmazza a serialt. (ha tartalmazná akkor az applenek minden legyártott gépre egyedi flasht kellene gyártania)
Ezt csak egy Blank Board Serializer nevű Boot cd-vel lehet megoldani amit az apple ASP szervizek őriznek mint a szemük fényét.

[ Szerkesztve ]

(#35) Head88

Head88
(őstag)

Ja még annyit tennék hozzá, hogy a chip csere utáni bekapcsoláskor az ssd-t és a telepített (elvileg felfrissített) rendszert sem látta a gép. Ezért kellett usb installer lemezkezelőjében formázni az egészet és új rendszert rakni rá. Szóval ez a frissítés több helyen is bekavart, nem csak az EFI chipnél.

(#36) maximilian4 válasza Gdi (#26) üzenetére

maximilian4
(PH! addikt)

Elvileg a következő MBP-ban már töltőcsatlakozó sem lesz. Feltöltve megkapod és ha lemerül lehet kidobni vagy naponta 80 ezerért akksit cserélni.

Maxi

(#37) ncc1701 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére

ncc1701
(PH! addikt)

Mert szar a konstrukció, direkt úgy tervezték, h nehezen legyen cserélhető.

A hwsw fórumon leslie voltam. :)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.