Új hozzászólás Aktív témák

  • laci1892

    senior tag

    válasz vgary #18 üzenetére

    Figyu nem para az aksi téma sem, Mivel a beépített hűtő elég hatékonyan működik, így az aksit is kíméli, mivel nem forrósodik.
    Nevetni fogsz de a note 8-nál én egy kis asztali ventilátorral is rásegítettem nyáron, nagyon melegben. Igen használt.

    Az aksi hőfoka sosem ment fel 38-39° fölé
    Szükségvolt rá. Mégegyszer mondom a legnagyobb nyári nappalok során kellett csak használni külső asztali ventilátort ❗

    Na és akkor most jöjjön a slusz poén:

    Nekem a note 8, 2,5 évig volt meg.
    2,5 évig folyamatosan használtam napi használatban a DEX-et. Minimális, nem szignifikáns volt az aksi amortizáció. Konkrétan : A kezdeti 4-5 órás képernyő idő 4 órára csökkent 2,5 év után.. <-- viszont ehhez az is hozzá tartozik hogy én a DEX használaton kívül is rettentően nyúztam a telefont. Folyamatos navi, Facebok, játékok stb stb.. Ez nagyon fontos részlet.

    Nekem egy őskori gépem volt akkor annó, amikor megvolt nekem a note 8. Így a gépem mondhatni egy rakás hulladék volt.
    Így a note 8 az egyben kiváltotta a számítógépem. Videó nézegetés, film, alapvető irodai munkák { office } ellátására, Excel feladatok lebonyolítására internetezésre használtam Facebook... ETC ( . . . )

    Az az érdekes hogy mindenfajta kompromisszumot mellőzve nekem képes volt, általános felhasználásra szánt számítógépem kiváltani. Filmeztem, dolgoztam rajta, Facebook stb... És sokkal, de sokkal gyorsabb is volt ami fontos volt nekem.

    Most ennyi idő után januárban s10+ tulajdonosa lettem. És sokat fejlődött sebességben azóta és használhatóságban is a DEX.
    És hogy miért Samsung lett pont?

    Nos pont az asztali mód miatt.
    A huawei megoldása egy rakás hulladék... Ráadásul már a Google sem adott rajta szóval nem alternatíva.
    Szóval innentől kezdve indifferens az egész téma... Felesleges róla vitatkozni. Nem opciók. Ennyi.
    Csak a Samsung maradt, ami használható(!) és ami fontos : jól működik az asztali funkció !!❗

    Annyival kiegészült a felhasználási kör az S10+ alatt hogy a dex-hez csatlakoztatható külső merevlemez. Azóta a telefon működik nekem néha Tv-n úgy mint egy médialejátszó a Kodi segítségével. Nagyon látványos :C így a telefon + a merevlemez kiváltotta a htpc-m is amit amúgy is csak médialejátszóként működött.

    Nincs még egy másik telefon ami ilyen széles felhasználási kört nyújt a felhasználónak.
    Egy átlagos felhasználónak a mindennapokban megfelelő megoldást jelenthet maga a Samsung által kínált asztali funkció egy átlagos számítógép helyett.

    Nyilván nem alkalmas erős játékokra ( bár fun fact : én arra használom egy Bluetooth kontrollerrel... mivel nem multiplayert játszok. Így az Nvidia now Nekem megoldást jelent erre a kérdésre 😂 :Y :C )

    Nem alkalmas nagyon hardcore munkákra. Pl nem a telefonon fogok Cad-cam programozásokat végezni, vagy webfejlesztést végezni, arra egyértelműen erősebb gép kell. GÉP!

    De minden más általános felhasználási körökre tök jó cucc!

    Szubjektív vélemény volt ez a kis szösszenet!

Új hozzászólás Aktív témák