Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz shotika #17 üzenetére

    Nem vagyok dedikáltan OLED hívő, tavaly spec. egy 65"-os Quantum dot-os LCD ("QLED") TV-t vettünk (Hisense 65U8QF). Nem az a baj ezzel a TV-vel, hogy LCD, hanem hogy IPS, és hogy mennyibe kerül. Feleennyiért, vagy talán egy kicsit kevesebbért még elfogadható is lenne, pláne VA panellel, de így abszolút felejtős. Persze ha a pixel darabszámért kellene fizetni, akkor már nem állna rosszul, de nem azért fizetsz... Szóval nekem inkább kellene 4K-ban negyedennyiért, és akkor pixel alapon ugyanannyiba kerülne. :DDD

    Az OLED-del meg szerintem már csak egy igazi probléma van (az árán kívül) - leginkább csak amiatt vennék hasonló árban LCD-t -, az pedig a beégés. Nálunk sokat mennek a TV-k, ráadásul gyakran TV adások, és ha nem is könnyű láthatóan beégetni egy újabb OLED TV-t, azért nem szeretném azt látni, hogy fél-egy-két év után mégiscsak sikerült, miután kipengettem rá mondjuk egymillát.

    #22: MicroLED. Annyi, hogy talán még mindig elég sokat fogyaszt, túl nagy, és csillióba kerül. De ha a fogyasztást és a méretet (meg az árat... :DDD ) meg tudják oldani, akkor nagyon jó lehet!

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák