Új hozzászólás Aktív témák

  • majestic

    őstag

    No most írok először (mármint tapasztalatról). Vettem egy S7 Edge-t a MM-ben, volt 10%-os ajándékkártya akció, így 27.000-et jóváírtak :). Szóval az a nagy helyzet, hogy mindig is iPhone-om volt, most is van egy 6S Plus-om, az a "fő" telefonom még mindig és lehet, hogy az is marad... De!

    Eddig szinte mindig megvettem a Samsung mindegyik csúcstelefonját is de max. egy hétig bírták nálam a strapát. Egy esetet kívéve, amikor tavaly megvettem az S6 Edge Plus-t, amikor is azért volt nálam mindössze pár órát, mert a mikrofonja recseget, mindig a szoftver miatt válltam meg tőlük, nem a vas miatt.

    Sok szó eset itt korábban a két telefon egymáshoz hasonlításáról és nem egy ördögtől való boncolgatás ez. Jelenleg (legalábbis most úgy érzem) mindkét telefont megtartom. Az ok pedig egyértelmű: mindkét telefon a maga nemében a legjobb szerintem a piacon.

    A Samú olyan alternatívákat ad, ami az ájfonban nincs és talán sosem lesz, ki tudja miért...

    Szerintem ma egy Hi-End telcsinek minimum tartalmaznia kell:

    - gyönyörű dizájnt (ebben szrintem a Samu jobb)
    - kiválló hardvert (talán egál az az állás a két telcsi között)
    - kiválló UI-t és szoftvert (ebben szerintem még mindig az iPhone veri a Samsungot)

    A hardver terén van egy nagy dillemám: miért van az, hogy a Samu sok innovatív technológiát alkalmaz, míg az iPhone-ba ezeket nem építik bele a telefonjaiba?
    Pl.:
    - állapotjelző LED,
    - rádió (tudom, hogy az S7 sem tartalmazza, ki tudja miér?)
    - vízállóság
    - AMOLED kijelző
    - két SIM + SD bővíthetőség
    - pulzusmérés
    - vérnyémásmérés
    - UV szenzor
    - baróméter
    - hőmérséklet mérés,
    - vezeték nélküli tőltés, stb.

    És lehetne még sorolni sok mindent, de szerintem egy negyedmilliós vagy annál is többet kóstáló telefonnak ezt MIND tudnia kellene!

    Azt hiszem, hogy amennyiben a Samsung brutális erőket feccőlne bele a szoftverbe, annak a saját telefonjaira optimallízálná, akkor ez a telefon lehetne talán a legjobb telefon. Tudom, hogy folyamatosan ez folyik, de azt is látom, hogy ez nagyon nem megy nekik, mert ügye nem ők az alaprendszer gazdái, de mégis...

    [ Szerkesztve ]

    Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

Új hozzászólás Aktív témák