Új hozzászólás Aktív témák

  • andrisbandi

    őstag

    válasz MPite #8760 üzenetére

    Pár éve és is cumiztam egyet a "gyári garanciával".
    MM-ban vettem egy drágább telót, de csak 3 nap után értem rá kipróbálni.
    Amiért ezt a típust választottam, pont az nem működött rajta; Youtube. Akadozott, élvezhetetlen volt.
    Másoknál is előfordult, nem tudtak mit kezdeni vele.
    - Na gondoltam majd a gyári garancia keretében, ha más nem, majd adnak egy másik telót, ha nem tudják kijavítani.
    Itt jött a pofára esés.
    Fölutazás a MM-ba, jegyzőkönyvvel bevették az új telót.
    30 nap, és sok telefonálgatás után újra utazás a MM-ba, ahol kajamaradékosan, zsíroskenyérként visszkaptam a telefont. Újrahúzták rá a ROM-ot, és ennyi. Ugyan úgy akadozott.
    (A vége az lett, h hagyatam a fenébe a gariztatást. Dobtam rá egy főzött ROM-ot, amivel tökéletesen működött minden, és inkább eladtam.)

    Ezután nyomozgattam kicsit, és kiderült nincs olyan, h pl Samsung szervíz.
    Van egy nagy szakszervíz, talán Telemax a neve. Sok emberrel, szakmai tapasztalattal, és ők a szerződött parnerük a telefonos cégeknek.

    Az itt dolgozók között ugyan annyi nemtörődöm és gerincelen ember dolgozik mint máshol.
    Ha kifogsz egy ilyet, egy lehetőséged van. Újra be lehet adni "gariztatni", újra indul a 30 nap... és a lutri, h milyen emberhez kerül...

    Érdekes adalék, h a függetlenül vásárolt gyári garis készülékeket nehezebb/körülményesebb gariztatni, mint pl a szolgáltatónál vásároltakat. Egészen más pozicíóból indul az ember.

    Volt itt egy prohardveres kolléga, aki régebben a Telemaxban dolgozott. Beadta gariban a telefonját hozzájuk, beszélt is velük, h most begyűjtené a "figyelni fogunk, intézzük" ígéreteket. Két körben sem sikerült megjavítani a telóját...

    Szóval ez a gyári gari sem fenékig tejfel.
    Én a rossz tapasztalataim miatt inkább kerülöm, pl a turbado.hu bolttal maximálisan elégedett vagyok. Ingyen hozzák, viszik. Ők viaskodnak a szervízzel, pár napon belül intézik, stb..

    【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

Új hozzászólás Aktív témák