Új hozzászólás Aktív témák

  • 19_OsY_81

    aktív tag

    Sziasztok!

    Akkor egy kis beszámoló következik, péntek reggel óta nyúzom a telót, azt gondolom, hogy a kialakult kép korrekt lesz, amit le fogok festeni.

    Én egy Sony Xperia Z2-ről váltottam, tehát egy pár évvel ezelőtti csúcs telóról beszélünk.

    Röviden: minden tekintetben felülmúlja a Z2-t.

    Kialakítás: maximálisan prémium érzet, nagyon jó kézbe venni. Fekete színben vettem. Hátlap gyűjti az ujjlenyomatot, de melyik üveg hátuljú teló nem? A fém hátlaposak biztosan kevésbé... De ugye ez nem az. :) Ez a black onyx szín napsütésben még szebb, kicsit csillogós szürkés-fekete színben pompázik.

    Kijelző: tökéletes. Amit itt érdemes megemlíteni, hogy szerintem az automata fényerősség állító túl agresszív, nem ismer sok átmenetet a minimális és a maximális fényerő között. Ebben a szép napos időben mindig max.-ra nyomja fel, holott ez nem indokolt. Feleslegesen terheli az AMOLED kijelzőt. Ez szoftveres issue, javítható.

    Rendszersebesség: 99%-ban tökéletes, akkor érezhetőek minimális megröccenések, amikor a telefon még kevés aktív processzor maggal működik (jellemzően felélesztés után), amint belépnek, illetve felmennek az órajelek, több röccenés már nincs. A Z2-m is hasonló dolgokat produkált.

    Rendszer stabilitás: egyszer nem történt fagyás, rövid kimerevedés. Tehát stabil a rendszer.

    Memória kezelés: ha csinálok egy ürítést, akkor 1,7 GB szabad. A telefon újraindítás nélkül működik és űrítés után mindig ennyi lesz szabad. Multitasking is működik, jól.

    Ujjlenyomat olvasó: nálam 10-ből 10 szer olvas. Tökéletes és atom gyors.

    Wifi: jelvétel tökéletes, tartottam tőle, hogy ebből lehetnek gondok a fórumokat olvasgatva, de nem így lett. Sebesség is tökéletes.

    Hangminőség: tökéletesen hallok és hallanak engem. Hangszóró minősége megfelelő, habár nem nehéz fogás közben eltakarni a lenti területet... De még akkor is jól szól. :)

    Fényképező: párom, aki hobby fotós, megdöbbent a képek általános minőségén. Persze belenagyítani nem kell a képekbe, akkor már annyira nem rózsás a helyzet. Fókusz atom gyors. Szerintem egy telefonhoz mérten tökéletes minőség.

    Röviden ennyi jutott eszembe. Kiadási szoftver van rajta, bele sem merek gondolni, amikor jönnek majd a frissítések, akkor ez még hova lesz fokozható. :)

    Tudnotok kell még, hogy soha sem szimpatizáltam a Samsung telefonokkal. Életemben nem gondoltam, hogy lesz ilyen. Meg voltam róla győződve, hogy a következő telefonom egy Sony X Performance lesz. Hát, nem lett. :) És nem bántam meg, legközelebb is vennék Samsungot.

    Ha van még kérdés, akkor kérdezzetek, írok szívesen.

    iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

Új hozzászólás Aktív témák