Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz Dj.Mike #48122 üzenetére

    Helló!

    A te akkudon mikori a gyártási idő?

    Filózok én is venni egyet.. jó áron van, viszont most januárban cserélték az akksimat.. szóval szinte újnak tekinthető.
    Azért írom "újnak tekinthetőnek" mert a gyártási dátuma 2014.02.18.

    A történet amúgy röviden:
    Mint december elején írtam, november végén én is S4 tulaj lettem.
    Úgy 3 év után lecseréltem a jó öreg galaxy W-met.
    Egy Hollandiából származó papíros garis készüléket vettem meg.
    (Sajnos ezekre csak az 1 év EU gari él, ami most márciusban fog lejárni.)

    Első éjjel megtréfált a készülék, beájult, töltőn volt, reggel nem reagált semmire, csak a Power hosszan nyomva tartására (reset).
    Gondoltam, egyszer bele fér.
    Pár nap múlva megnémult a hátsó hangszórója.

    Restart, kocogtatás, tesztelés, sámán tánc, nem szólt, csak headsettel...

    Ok. gondoltam hívom az eladót, és lőn hang.. :F

    Utána kb. egy hónapig nem is jelentkezett a hiba, mígnem gondoltam, hogy megnézem már milyen a gyári hátlappal a telefon.
    (Egy utángyári s view cover tokkal használom)

    Felraktam hát dec. 24.-én, és húúú.. de vékony, de jó fogni, mintha kisebb, kecsesebb lenne :B

    Na.. el is mentem vele így melózni.. pechjemre..
    Hajnalban sikerült az író asztalról lerántani.. kb. fél métert zuhanhatott, valamennyire még csillapítottam is az esést, de nem sikerült elkapni.

    Félve emeltem fel, de szerencsére megnyugodtam amikor a kijelzőre tekintve nem láttam repedéseket, és bekapcsolva is szépen a képembe villant az ismert látvány..

    A hátlapon látszódott csak egy minimális sérülés..

    Megnyugodva tettem vettem tovább.. mígnem csak feltűnt, hogy mintha nem lenne hangja..
    És tényleg.. megint megnémult a hátsó hangszóró.. :W

    Már a sámán tánc se segített, így az ünnepek elmúltával bevittem a samu szervizbe. (házhoz jövős nem játszik a holland származása miatt)

    Ha már bevittem, gondoltam megemlítem a kijelző furcsa sávosodását is.
    Az alsó részén világosabb a kép, felső részén sötétebb, már már szürkésebb.. nehéz lefényképezni..
    Ügyfeles csávó se nagyon értette mit magyarázok neki.. sebaj..

    Egy hét múlva mehettem a készülékért..
    Ügyfeles "kislány" hozza a készüléket, mondja(ezen jót mosolyogtam magamban):
    - " Csengő lett cserélve, meg kap új akkumulátort is, mert azzal is találtak valami problémát.."

    Hozzá tenném, nekem nem tűnt fel semmi. Nem volt púpos, 2 nap, 3-4 óra kijelző időt is hozott lazán. (Galaxy W után felüdülés volt, az egy napot sírva bírta csak ki...és elfogyasztott évente 1 akkut.. púposodás..)

    Szóval Csengőt cseréltek, illetve bontotta az "új" akkut.
    Mint írtam, 2014.02.18. Made in Japán gyártmány.. (a gyári is ilyen korú volt..)

    nah.. gondoltam azért bekapcsolom, megnézem, tényleg van-e hangja, közben kérdeztem a kijelzőt.. azt nem cserélték :(

    Bootol, nincs hang.. belépek, nyomkodom a menüt nincs hang.. csengőhang választás.. nincs hang..
    Mondom a leánykának, hogy, lehet én vagyok béna, de ennek mintha most se lenne hangja...

    Átveszi, nézi.. hopsz.. tényleg.. mindjárt jövök..
    Hátramegy.. 5 perc, jön vissza vidáman..

    - Mutatom... nyomkodja a hangerő állítást.. prüntyög.. megigazították a csengőt.. :DDD
    Kérdem, hogy, levették ezt a részt? És mutatok a középső keret hangszóró környékére..

    Neeeem.. csak megnyomkodták ott.. néha van, hogy nem érintkezik rendesen... :U :F :W

    Oké.. :D

    Szerencsére azóta nincs vele gond, teszi a dolgát..
    A kijelző még kicsit bosszant, lehet gari elött még bepróbálkozok vele, hátha kicserélik..

    Beégés nincs.. már gondolkodtam azon is, hogy full fényerőn kéne használni, hogy beégjen, és akkor tuti cseréljék.. :B
    Csak tartok tőle, 1-1.5 hónap alatt nem lenne hatásos... :U

    Szóval ez az én kis történetem...

    Mivel hosszabb távra tervezem az együttélést, ezért gondoltam betárazni egy pót akkut, Galaxy W-s akku rossz emlékei miatt (meg ahogy látom itt is jellemző volt a púposodás..).
    Viszont ha relatíve öreg az "új" akku, nem tudom mennyire veszít a kapacitásából.. megpróbálok utána olvasni..

    B_Csaba

    Csak nemrég, amikor írtad hogy 20 éve vagytok együtt feleségeddel esett le, hogy szerintem ismerjük egymást.. :W :DDD
    B Csaba.. 13 ker.. stílus.. asszony..

    Legalábbis úgy érzem, ismerjük egymást :D ;)
    De rég is volt.. :D

    Bocsi mindenkitől a hosszú meséért.. :D Bepótoltam az elmúlt két havi adagom, amíg csak olvastam itt, nem írtam :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák