Hirdetés

2017. november 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-02-07 15:45:00

IT café

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11001) Ben96

Ben96
(kvázi-tag)

Sikerült felrakni a tmobilos 4.0.4-et, rootoltam, efs-t lementettem, és most CWM-et kellene felraknom. Ezt a guide-ot:xda és az 1.hsz-t használom. Most jönne ez a lépés:
1.1. If you are already rooted

- Download the attached "InitialRootFlasher.zip" and extract it somewhere
- Download one of the CF-Root kernels, and extract it (repeat) until you end up with a zImage file
- Place the zImage file from the CF-Root kernel in the zImage folder from InitialRootFlasher
- Start "already-rooted.bat" and follow the instructions

Vagyis CF-Root kernelt kell választanom. Kernel verzióm:3.0.15-N7000XXLRI-CL811902
dpi@DELL167 #3 SMP PREEMPT Wed Jul 11 20:04:41 KST 2012

Ezek szerint:

Help! Which file do I use ?
Listen closely, for I will say zis only once!

Go to Settings -> About phone -> Kernel Version. Note the string present there:

2.6.35.7-N7000XXKJ4-CL641703

What matters most (KJ4) in this case, is in bold. Try to find the matching file under downloads:

CF-Root-SGN_XX_XEN_KJ4-v5.0-CWM4.zip

The XX and XEN identifiers are not that important. Usually a "KJ4" kernel is a "KJ4" kernel, and that is that. Sometimes (pretty rare) it happens there will be multiple different kernels with the same name in different firmwares, that are actually different. If this happens, they are usually only very minor changes and you should expect them to still be fully compatible. I include the "XX" and "XEN" identifiers so the very advanced users can deduce from which full firmware I have taken the kernel file.

Don't worry too much, just find the matching download and use it. What if there is no matching download ? You can ask me to make one, but I can tell you right now, I very very rarely make CF-Root's for kernels on request, unless it is the very latest kernel that has been released by Samsung. In the latter case, be sure to let me know. If there's no match and I'm not making one, try finding the closest match. You should treat "KJ4" as a number, but instead of 1-9, we have 1-9, A-Z (where A would be 10, and Z would be 35). "KJ3" is really close to "KJ4", "KF1" is not close to "KG4" at all. I hope that makes sense.

nekem a CF-Root-SGN_XX_OXX_LRI-v5.6-CWM5.zip -ből kell a zimage, ami már elvileg patchelt, biztonságos.

Ez így jó lesz?

(#11002) Amalgam válasza Polllen (#10995) üzenetére

Amalgam
(fanatikus tag)

Ilyen jó telót nem cserélünk le. :)

[ Szerkesztve ]

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#11003) Polllen válasza Amalgam (#11002) üzenetére

Polllen
(PH! nagyúr)

Iphone 3G óta nem voltam így megelégedve telefonnal, ez igaz. :)

Bár az is, hogy mostanában szemezgetek i4/i4s-sel, napközben, buliban semmi haszna a nagyobb méretnek, nekem. Szóval i4-gyel még sporólás is lenne. :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11004) Amalgam válasza Polllen (#11003) üzenetére

Amalgam
(fanatikus tag)

A Note után nagy visszalépés lenne, a képernyő meg iszonyatosan kicsinak hatna.

Tablet vásárlását tervezem, először az új iPad-ra gondoltam, de aztán rájöttem, hogy még egy óra widgetet sem lehet kirakni, nem lehet annyira személyre szabni, mint egy Androidot,memória kártyát sem lehet belerakni, úgyhogy azt hiszem, hogy Galaxy Tab 2 10.1 lesz.

(#11005) Carambola

Carambola
(tag)

Sziasztok!

Nekem lassan egy heti tapasztalat után nagyon kedvezőek a változások a T-mobilos 4.0.4 frissítéssel. Maga a frissítés flottul, gyorsan ment, és azóta pörög a note ahogy anno a GB-vel is...
A fogyasztás kb 50%-kal csökkent. Tehát az eddigi max 1 napos használat másfél napra nőtt. Nagyon jól kezeli a deep sleepet.
Amit még észrevettem, hogy a szabad memória nem megy le úgy, mint a 4.0.3-nál.
Vagyis az Elixir alapján jobban lövi ki a nem használt appokat.
A sebesség is jobb a gyári launchernél lemérhető, mert az laggolt korábban, most viszont megy reccenés nélkül, igaz én AWD-t használok.
Más fórumokon divat volt, hogy appokat ajánlottak. Nos én a következőket töltöttem le:
A speciális igények miattiakat nem veszem bele...
MSN Messenger
2x Battery
3G Watchdog
ADW Launcher
Angol szótár
Angry Birds
AnySoft keyboard
App backup &restore
awast
Business Calendar
Convert Pad
CPU Spy
Digital World Clock Widget
Digitális ébresztőóra
Disco Light
Dolphin Browser
Elixir
Elixir2
Firefox
Flightradar24Pro
GPS Monitor free
Hír24
Időkép
K-9 Mail
Keepscreen
Kies Air
Lookout Security
Magyarország hírek
Műsorújság
MX Player
Photo Editor
QR BArcode Scanner
Quicpic
Soundhound
Speedtest net
Systempanellight Task Manager
Tuneln radio
Widget óra és események
Winamp
Zseblámpa

[ Szerkesztve ]

(#11006) Cyberpunk válasza Polllen (#11003) üzenetére

Cyberpunk
(PH! félisten)

Nem tudnák meg lenni akkora egérmozival.:D Számomra 5” az ideális. Most a vu tetszik a képaránya miatt.

🚴 http://mobilarena.hu/tema/egy_kerekparos_naploja/hsz_1-50.html

(#11007) Amalgam válasza Cyberpunk (#11006) üzenetére

Amalgam
(fanatikus tag)

Nekem nem tetszik, nagyon kocka. a képernyője.

(#11008) Polllen válasza Amalgam (#11004) üzenetére

Polllen
(PH! nagyúr)

Azért írtam, hogy nekem, mert azt vettem észre az elmúlt pár hónapban, hogy a nagy kijelző előnyeit navinál (1 hónapban 1x), meg délután otthon a kanapén élvezem ki... Vagyis napközben nem rossz, de semmi plusz a nagy kijelző. Különösebben nem hátráltat, az egykezes beállítással pedig semmi különbség a használatban egy kisebb telefonnal.

Egy tesztnek szántam mobil+tab helyett. Ha jól ki tudok belőle jönni, lehet vissza az első kombóhoz. (mobil+ipad)

(#11009) 206 cc válasza Ben96 (#11001) üzenetére

206 cc
(senior tag)

Mondtam hogy telepíts fel a RomManager programot és abból felrakhatod a cwm-et!!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#11010) xZer0kidx válasza Cyberpunk (#11006) üzenetére

xZer0kidx
(tag)

5 alatt nincs élet már :D
A vu komolyan??? Ej ahhoz már tényleg kell egy formás zsebecske akkora kocka a cucc...

(#11005) Carambola: aláírom! a régiekhez képest valóban jó lett... főleg a deep sleepbe való váltás meg az akkuidő szemrevaló benne! :)
De ideje is volt mert ha nem akarok mókolni akkor is elvárom, hogy ne fél nap alatt merüljön le főleg úgy ha nem is használtam ilyenkor...

[ Szerkesztve ]

(#11011) Reggie0

Reggie0
(PH! kedvence)

LP5-rol megeri LP8-ra valtani?

(#11012) 206 cc válasza Reggie0 (#11011) üzenetére

206 cc
(senior tag)

meg!.....csak tudnám mi az a LP5...mert még LP8 romra emlékszem... :F :C :C

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#11013) Reggie0 válasza 206 cc (#11012) üzenetére

Reggie0
(PH! kedvence)

Mind a ketto gyari 4.0.3 ICS. Amikor megvettem es frissitettem itthon (kb 2 honapja), akkor meg csak LP5 volt.

(#11014) 206 cc válasza Reggie0 (#11013) üzenetére

206 cc
(senior tag)

véletlen nem a csc verziót nézed...nem emlékszem LP5 romra...nálunk meg főleg nem...LP8 is Vietnám,Srilanka,Nepál stb. lett kiadva....

(#11015) nggabi válasza Cyberpunk (#11006) üzenetére

nggabi
(PH! nagyúr)

csatlakozom én is, elég randa egy kocka :DDD

"szenyor dzsíííí" sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S7 EDGE * SAMSUNG, iPhone, Alcatel, LG, HTC, Huawei telefonok/tabletek javítása (IMEI/EFS visszaállítás, JTAG, alaplap, usb, sim foglalat csere, üveg csere stb) OLCSÓN! Írj privátot! EDGE üvegezés!

(#11016) Cyberpunk válasza nggabi (#11015) üzenetére

Cyberpunk
(PH! félisten)

Viszont netre jó az a képarány. :DDD

Ne mondjátok hogy csak én látom az előnyét.:D

[ Szerkesztve ]

(#11017) xZer0kidx válasza nggabi (#11015) üzenetére

xZer0kidx
(tag)

plusz kicsit gyengusnak tűnik az aksi és nem kellene az a 8mm plusz a szélességhez (note-hoz képest)... a kijelző viszont a 4-3as arányt leszámítva nem lehet rossz...

Sok helyen odaírják csak 8mm-el szélesebb mint a note... hmm sok nadrágzseb élete múlhat azon a 8mm-en :D

[ Szerkesztve ]

(#11018) Reggie0 válasza 206 cc (#11014) üzenetére

Reggie0
(PH! kedvence)

Utolso szamot mondtam, mert a gyariaknal ezek parban jonnek, de igazad van. Tehat PDA:LPY/PHONE:LPT/CSC:LP5 -> PDA:LRI/PHONE:LR8/CSC:LP8.

(#11019) 206 cc válasza Reggie0 (#11018) üzenetére

206 cc
(senior tag)

LPY-ról mindenképp megéri váltani!!!jobb lesz az akku,gyorsabb a rendszer...LRI most a favorit!! :R

(#11020) nggabi válasza Cyberpunk (#11016) üzenetére

nggabi
(PH! nagyúr)

hát ha neked a nót nem elég akkor veled van a baj ;] :P

"szenyor dzsíííí" sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S7 EDGE * SAMSUNG, iPhone, Alcatel, LG, HTC, Huawei telefonok/tabletek javítása (IMEI/EFS visszaállítás, JTAG, alaplap, usb, sim foglalat csere, üveg csere stb) OLCSÓN! Írj privátot! EDGE üvegezés!

(#11021) Reggie0 válasza 206 cc (#11019) üzenetére

Reggie0
(PH! kedvence)

Thx.

(#11022) Cyberpunk válasza nggabi (#11020) üzenetére

Cyberpunk
(PH! félisten)

Nekem semmi sem jó.;)

(#11023) Polllen válasza Cyberpunk (#11022) üzenetére

Polllen
(PH! nagyúr)

A note merete mar erosen hatareset. Eppen elfer a tenyeremben:)

(#11024) nggabi válasza Cyberpunk (#11022) üzenetére

nggabi
(PH! nagyúr)

:DDD

(#11025) nggabi

nggabi
(PH! nagyúr)

az új hidracore-t érdemes felrakni? most sima notecore v14.0 van fent asszem... :R

(#11026) Cyberpunk: user error ;]

[ Szerkesztve ]

(#11026) Cyberpunk

Cyberpunk
(PH! félisten)

Ma legyalultam mindent fullra, Odin GB, majd fel ICS. Belső tárhely formázva, merülök mint a rosseb. Vajon mért?

(#11027) 206 cc válasza Cyberpunk (#11026) üzenetére

206 cc
(senior tag)

hmmm..LRI minden gyári tegnap 22:38-tól most 18:36-ig 100%-ról 81%-ra merült ...volt 16perc telefon,frissítések,fb,twitter...

(#11028) Polllen

Polllen
(PH! nagyúr)

Tudtok olyan app-t, tweak-t esetleg a gyárinál jobb kamera app-t, amivel a hangerőgombokkal lehet képet készíteni?

(#11029) Cyberpunk válasza 206 cc (#11027) üzenetére

Cyberpunk
(PH! félisten)

Nálam kb 2,5 óra kijelző alatt 100-tol 15%-ra. Mobil net. Kb fél óra autó fényerő, a többi minimumon. Kezdek az akkura gyanakodni.

(#11030) 206 cc válasza Cyberpunk (#11029) üzenetére

206 cc
(senior tag)

cpu min pörgött?

(#11031) Cyberpunk válasza 206 cc (#11030) üzenetére

Cyberpunk
(PH! félisten)

Böngészőt ír.:U

(#11032) KTTech válasza nggabi (#11025) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

A 2.1 (beta) nekem bejött. A wifi-tweak jót tett az akkuidőnek, és gyorsabbnak is tűnik, mint a v14 volt.

Én az OC-t használom, de setCPU-val 100MHz-1.4GHz-re korlátozom, így minden frekin alulfeszelve van, ami szintén nem hátrány. A GPU természetesen 400MHz-en ketyeg.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu - Samsung Galaxy Note@Dirty Unicorns 8.2 (Andorid 4.4.4, RAW r10 kernel) + AKG K451, Galaxy Note 4 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#11033) nggabi válasza KTTech (#11032) üzenetére

nggabi
(PH! nagyúr)

akkó rakom thx :R

(#11034) KTTech válasza Cyberpunk (#11031) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Az tudja meríteni rendesen... általában a böngészők 800MHz vagy felette ketyegnek (de inkább felette, főleg, ha van egy kis flash is).

www.kttech.hu - Samsung Galaxy Note@Dirty Unicorns 8.2 (Andorid 4.4.4, RAW r10 kernel) + AKG K451, Galaxy Note 4 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#11035) Reggie0 válasza Cyberpunk (#11029) üzenetére

Reggie0
(PH! kedvence)

Geprol toltsed, ne a fali toltorol.

(#11036) Cyberpunk válasza KTTech (#11034) üzenetére

Cyberpunk
(PH! félisten)

De ennyire? S most flash sincs fent.

(#11037) KTTech válasza Cyberpunk (#11036) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Nálam a böngészőnél csak a játékok merítik jobban... igaz én wifi only vagyok (ami viszont soha nincs kikapcsolva). Így 3-4h screen-el 2 napot megyek el szerencsés esetben.

(#11038) beni121

beni121
(fanatikus tag)

üdv. egy kérdés: tegnap este a teló feldobta a 4.0.4 frissítését, előtte 4.0.3 volt rajta, nos azóta a gép nem látja, tölteni tölt géprő, ha a csat. módjánál a fényképezőt választom látja, de a médiaeszköz (MTP) nem, előtte simán ment. Mitől lehet?

Ha Fontos: +36/317808112! http://www.emaffia.hu/ajanlo/kifoszt/33815

(#11039) Cyberpunk válasza KTTech (#11037) üzenetére

Cyberpunk
(PH! félisten)

Régebben meg volt a 4 óra kijelző minimum fényerőn. Igaz most gyári b
Böngészőt használok régebben mást szoktam pl Opera Mini. Lehet a gyári szívja ennyire?

(#11040) nggabi válasza beni121 (#11038) üzenetére

nggabi
(PH! nagyúr)

Beállítások > Egyebek > USB Beállítások > Tár csatlakoztatása a számítógéphez.

(#11041) beni121 válasza nggabi (#11040) üzenetére

beni121
(fanatikus tag)

köszönöm, eddig enélkül is felismerte.

Ha Fontos: +36/317808112! http://www.emaffia.hu/ajanlo/kifoszt/33815

(#11042) KTTech válasza Cyberpunk (#11039) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

Nem lehetetlen. Én ICS Browser+-al nyomom, flash-el. Eléggé zabál...

(#11043) DeathAdder

DeathAdder
(PH! kedvence)

Régen: cm 9.0.0 + thor-0.18 extreme
Most: cm 9.1.0 + thor-0.18 burn

Amióta a cm 9.1-et használom zabálja az akkut.

Mindkét rom esetében a maximális órajel 1.1 GHz és 1025 mV volt!!

Faktikusan semmi értelme nem szabadna lennie, hogy a kernel miatt többet zabáljon, mert el sem éri még extreme-el sem azt az órajelet amire vissza kellene esnie (1.2 GHz) 75°c elérésekor..
Vagy mégis?? :F

Aligha hiszem hogy önmagában a 9.0.0 érezhetően kevesebbet fogyasztana :U

[ Szerkesztve ]

The Power of Dreams • You'll Never Walk Alone

(#11044) KTTech válasza nggabi (#11033) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

ASAP cseréld a v3-as Hydra-ra, kiderült egy adatkorrupciós hiba, ami nálam ugyan nem jelentkezett, de benne van, mint az éjjel kiderült... minden v1.4-en feletti és v3 alatti Hydrakernelben.

(#11045) SuperVerda87

SuperVerda87
(újonc)

Nos!én kaptam tegnap reggel egy ilyen telefont.elsö tesztjem alapján nem rosz.ezen néztem foma eggyet is!gyári romom van.volt s2m is és azon voltak más romok is!omega és török és artur rom is!mit tegyek rá kérek szépen linket!és a lényeg jó ikonú legyen ok. fogok írni eről is egy nagy öszehasontiást. más telokkal mert már volt nekem sok.érted. na addig is légyszi válaszojatok és megyek most mert filmezek.pá

Üdv : Marton Gabi Rallykirály

(#11046) nggabi válasza KTTech (#11044) üzenetére

nggabi
(PH! nagyúr)

még be se melegedett tehnap óta :D köszi, cserélem.

SuperVerda87: itt nem lesz ámokfutás mint az s2 topikban ;)

[ Szerkesztve ]

(#11047) SuperVerda87 válasza nggabi (#11046) üzenetére

SuperVerda87
(újonc)

én csak segítcséget kérek és nem zavarok érted.csak kéne az a nyilatkozatt ahová le van irva mit hova rakjak és hogy rottoljam és romoljam meg a telefont.köszönöm

(#11048) Psytech válasza SuperVerda87 (#11047) üzenetére

Psytech
(senior tag)

1.hsz-ben minden benne van amire szüksége lehet egy romolni vágyó fiatalembernek :))

Többiek: üdv, nem áll szándékomban sokat maradni, de tudni akarom hány fokos a note :DDD

(#11049) SuperVerda87 link nincs, a topik első hozzászólásában megtalálsz mindent. Ha azt nem találod, akkor neki se állj. Közülünk senki nem fog felelni más bricked telojáért. Ennyit tud bárki segíteni, hogy megmondja merre van a leírás. A többit neked kell.

[ Szerkesztve ]

LG G3 & i4S & BB Z10 & Galaxy Tab 7.7 P6800

(#11049) SuperVerda87 válasza Psytech (#11048) üzenetére

SuperVerda87
(újonc)

oda tudnál engem küldeni egy linkel.ott olyasmit csinálok gondolom mint amikor s2 tőt teszteltem ugye.köszönöm szépen hogy segitel nekem.

(#11050) kungzi

kungzi
(PH! kedvence)

SuperVerda87 te már itt is? :W Nem akarsz egy iPhone4 S-t venni inkább?

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.