Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    Szerintem az utolsó kép alatt van a lényeg: "A monoton feladatokat megcsinálják helyettünk, fókuszálhatunk a kreatív munkára"
    A monoton, automatizálható, esetleg emberek számára veszélyes vagy egyszerűen túl nehéz munkát jobb robotokra bízni (persze, ha elérték azt a szintet), az ilyesmire pont fölösleges pazarolni az értékes, drága emberi munkaerőt, amit más területen lehet kamatoztatni.

    Persze ma még senkinek nem kell félnie. Nemrég néztem a robot fűnyírókat, hát, most még 400 ezerért nem fogják levenni a terhet a vállamról, ugyanúgy megmarad a szombati fűnyírás. Eleve elő kell készíteni a kertet hozzá minden szezon előtt, patika állapotú kertben tud normálisan dolgozni, és kb. 3-500 négyzetméteren, lassan. Oké, tudom, hogy kb. 10-30 év és megszabadultam (vagy a gyerekem) a fűnyírástól, de addig puszta bohóckodás. 400 ezres gép, de az én 1200 négyzetméteres, tereptárgyakkal, akadályokkal tarkított kertembe beletörne a bicskája, és lassabban nyírná le, mint én a benzinmotoros fűnyírómmal (az elején egy egész nap volt, ma már két részletben kb. 2-3 óra alatt letolom).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák