Új hozzászólás Aktív témák

  • nemszabad

    tag

    válasz Padree #26 üzenetére

    OFF:
    Nem gondoltad komolyan, ugye? :)
    Az embereknek minden percét törekszenek lekötni, addig sem gondolkodik / ébred fel.
    Már sok-sok éve megjósolták, hogy napjainkra napi pár perc munkából fogunk élni. Hol van ez? Csak nem parancsolt megálljt egy magasabb érdek az utópiának? :)
    Ezt a pénzt szépen felmarkolják előlünk azok, akik nem is léteznek, mint tudjuk. :)
    Kicsit komolyabbra fordítva a szót: a véleményem az, hogy a munka nem pusztán megélhetés, hanem sokkal több annál. Célt ad, tartást, rendszert visz az életbe, az önértékelésünket is meghatározza. Fontosnak és hasznosnak érezzük magunkat általa, így - szerintem - nem baj az, ha napi x órán át része az életünknek.
    A céltalanság és unalom sok probléma forrása lehet (ahogy a túlzott jólét is).
    Egy bizonyos intelligencia szint alatt gondok lehetnének a komolyabb anyagi háttérből és a sok szabadidőből.
    Nekem 10 élet is kevés volna, annyi minden érdekel, de sokaktól hallom, hogy unatkoznak, ami napjainkban elég szomorú, hisz ezernyi lehetőségünk van.

    ON:
    Egyébként nem tudom, mi igényel több befektetett munkát általánosságban. Simán el tudom képzelni, hogy a tudatosan beépített rövid élettartam, illetve a folyamatos karbantartás több munkát ad, mint amennyit megkíván a manuális raktározás.
    A gépekhez nyersanyagot kell bányászni, a nyersanyagot szállítmányozni, feldolgozni, alkatrészeket gyártani és azt is szállítmányozni, a gépparkot össze kell építeni, fenntartani, karbantartani, szoftvert írni, stb.
    Biztos, hogy ennek az egész procedúrának munkaerő-igénye kisebb, mint 5-6 Józsit alkalmazni? Nem egy adott céget kell vizsgálni, hanem úgy globálisan.
    Lehet, hogy 5-6 Józsit elküldenek a cégtől, akik később a fentebb felsorolt ágazatokban helyezkednek el, meg még ki is kell egészíteni a létszámot 3 Józsival.

Új hozzászólás Aktív témák