Új hozzászólás Aktív témák

  • Fáraó

    őstag

    Félreértés? Ez hazugság, átverés, mismásolás. Mindenki tudja/tudnia kellene hogy néz ki egy garilevél. Ha nincs, vagy rosszul van kitöltve, vagy sajtpapír, akkor kvázi nincs gari. Ekkor vagy alkuszik még az ember vagy eláll a szerződéstől.

    Tetszik ez a homáros új blog. :)

    VIGYORRRGAZMUS.....

  • BoB

    veterán

    Mekkora homárok vannak. Ez mind az eladóra mind a vevőre vonatkozik.

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • #57527808

    törölt tag

    ha már homár.

    a közelmúltban jelentettem egy hirdetést, miután az eladóval nem sikerült dűlőre jutnom.
    újként hirdetett, egy amúgy minimun 5 éves alkatrészt, ami a korához képest is retkesebbnek tűnt. ki tudja milyen dolgok vannak rászáradva, és szemmel látható porréteg fedte az egészet. mivel hardverapró fossá tömöríti a képet (még prémium mellett is), így valós használati nyomokat nehéz kivenni, de pl.: a dsub csatlakozón szerintem látszik kopás. szóval a fos tömörítés ellenére sem mondható újnak az alkatrész.

    alapvetően a vevőt szerettem volna védeni, hiszen ha ilyen állapotú portékát adnának újként, ráhajtogatnám a gazdájára. de az eladót is védtem volna későbbi kellemetlenségektől.

    jelentés után azt a választ kaptam, hogy ezt így ebben a formában hirdetheti újként, mivel használati nyom nem látszik rajta. ami amúgy az apró kép tömörítési technikájának köszönhető szerintem.

    úgyhogy megfordítom a dolgot:
    ha az eljáró kolléga újként vásárolt portékája így nézne ki, akkor maximálisan elégedett lenne?
    egyáltalán meg merné fogni olyan ki tudja milyen rászáradt cseppekkel és retek réteggel?
    illetve külön megkértem, hogy kérdezzen rá a többiekre is, mert szerintem vannak ilyen téren rutinosabb kollégák is arra fele, de válaszra nem méltatott.

    képek:
    1
    2
    3

    [ Szerkesztve ]

  • Met

    nagyúr

    válasz #57527808 #3 üzenetére

    Ez használt.
    Lehetne még rajta porréteg ha új korában felteszi a szekrény tetejére és ott hagyja viszont a második képen látható por lerakódásokat a processzor hűtő eredményezte.

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

  • #57527808

    törölt tag

    válasz Met #4 üzenetére

    igen, az említett csavaron látható porréteg nagyon jellemző a használt lapoknál gyári hűtő használata esetén.
    ps2 porton lévő cucc eléggé bizalomgerjesztő. a mellette lévő csavarhely mindkét oldalán karc látható, és lehetne sorolni holnapig, de a tömörítés miatt csak a retek látszik. ezért sem raktam fel galériába képet az utolsó hirdetésemnél, inkább linkeltem a hirdetésbe.

    [ Szerkesztve ]

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz #57527808 #3 üzenetére

    Látszik a képeken, hogy koszos, akinek nem tetszik, nem veszi meg. Én nem tudom megítélni, hogy új-e vagy sem. Nem látszik használati nyom, csak az, hogy tiszta kosz. Ha rálépek arra az útra, hogy porréteg alapján én innen 100 kilométerről kijelentem, hogy mi új és mi nem, az messze visz, úgyhogy nem jelentek ki róla semmit, amíg más ki nem derül.

    Válaszra pedig azután nem méltattalak, miután elkezdtél baromságozni. Beszélgess így, akivel akarsz, velem nem.

  • #57527808

    törölt tag

    válasz Kalandor #6 üzenetére

    ha nem tudod megítélni a látottak alapján, akkor miért nem kérdezted meg a többiektől, ahogy azt kértem.
    illetve elnézést kérek, amiért őszinte voltam, és nem találtam más jelzőt arra, amit válaszként kaptam tőled. én sem értek mindenhez, tőled sem várom el. ezért kértem külön, hogy kérdezd meg a többieket.
    milyen jelzőt kellett volna használnom, hogy őfelsége válaszra méltasson?
    a baromság akkor is baromság, ha te írod. ezen nem változtat, hogy kinek és minek hiszed magad.
    részemről lezártam, nem írok több jelentést.

    [ Szerkesztve ]

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz #57527808 #7 üzenetére

    ha nem tudod megítélni a látottak alapján
    Nem fogunk ilyet mikromenedzselni, hogy képekről ítéljünk meg ilyen nem egyértelmű dolgot. Szerencsére van kép, mindenki eldönti maga.

    milyen jelzőt kellett volna használnom, hogy őfelsége válaszra méltasson?
    Nem dolgom téged megtanítani normálisan kommunikálni.

    részemről lezártam, nem írok több jelentést.
    Nagyon örülök, ha nem fárasztasz a jövőben olyanokkal, hogy szerinted nem létező dolgot (az előrendelhető iPhone X) hirdetni csalás, mert akkor majd te is meghirdeted az Eiffel tornyot.

  • Redneck

    veterán

    Szép aprós történet, sajnos sok ilyen van, csak egy részét nem jelentik szerintem.

    Kalandor:
    Egy új alaplap miért lenne koszos? Vagy miért lenne kibontva ha újként el akarja adni?

    Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Redneck #9 üzenetére

    Nem azt írta a hirdető, hogy új állapotú, hanem, hogy új (=nem használt). Lehet valami új attól, hogy koszos, attól, hogy bontatlan, ha nem használt, új. Egy alaplapnál a por nem sokat számít, a sokéves használat annál inkább. Hogy az a por használattól vagy a szekrénytetejei tárolástól került rá, nem lehet megítélni.

    Ha azt írja, hogy új állapotú, akkor megkérem, hogy javítsa, de nem ezt írta.
    Ha azt írja, hogy új, de 5 évet használt, akkor is megkérem, hogy javítsa, de nem ezt írta.

    [ Szerkesztve ]

  • pet007

    aktív tag

    válasz Kalandor #10 üzenetére

    Egy kb 5 eves alaplaprol beszelunk amit talan mar nem is kapni boltbol. Szerintem ilyeneken hulyeseg rugozni, kepeken latszik mit vesz az ember. Ugy kell vasarolni hasznalt hardvert ahogy taplalkozni (tudatosan).

  • pet007

    aktív tag

    válasz Kalandor #10 üzenetére

    Amugy nem tudom hogy talaltad meg ezt a munkat, de en biztos nem csinalnam, minden tiszteletem a tied, es megerdemelnel egy ezrest minden ilyem baromsag miatt kihullott hajszalad utan! :D

  • Tikakukac

    titán

    válasz #57527808 #7 üzenetére

    "Új" sztorim nekem is van. Köbö 700 pozitív nem tudom hogyan jön össze ha ilyen egy eladás, ha mondjuk házat veszel akkor:

    Elmélet: patika állapotú, új, konfig nem volt benne, vevő minden infót megkap mindig, 1 hajszálkarc és 1 kis matrica nyom a tetején.

    Mire ideért: doboza másik gépé, saroknál leütések, csavarmenetek látványosan kopottak, összerágott rágóból! belerakva 2 nagy kupac, rágóval felrögzített öntapadós lefogató!!!, az egyik portkivezetésből nyelv kiszakadva, portok körül látványosan karcos, alaplap alatt nincs kosz körülötte van, porszűrők porosak, véletlenül pont ott ahol a táp szív és hátul fúj elöl szív, szivacs hátlapi elvezetésnél is pont ott van benyomva ahol tápkábel megy.
    Reakció: "nem tudok mit tenni" :DDD

    Szeretek oknyomozni aprón, mert nagyon vicces dolgok jönnek ki. Találkoztam pont egyik sráccal aki nem messze lakik és nagykerből hoz ki visszavitt cuccokat, hogy aprón tolja némi zsebpénzért, de ő vizes témában van. Itt jellemzően a közepesen szemét dolgok vannak amiket visszaküldenek a boltoknak vagy nagykereknek a userek. No mondtam hogyan jártam, már egyből nyomta is fejből a nicket kire keressek, véletlenül qrva sok gépház lesz nála olcsón. Rápöttyentek és tényleg. Úgy néz ki a dolog mint kiderült, hogy van nick1 aki elhozza nagykerből a szemetet. Ami egész korrektül megmaradt jónak, azt eladja ő, relatíve nagy pénz, elég gyorsan. Ami neccesebb, azt megveszi nick2 és nick3 és kicsit kisebb haszonnal próbálkoznak eladni azokat is picit tákolva, 2-ból egyet összerakva, ilyesmi. Nick2 ott hibázott, hogy jelen esetben már annyira nem érdekelte a biznisz, hogy nem szánt időt a kitakkerolásra és a nyomok eltüntetésére, meg ugye volt amit nem is sikerült bevallani.

    És ilyenből tonnaszám van, de a kedvencem a rágók miatt ez. Pedig lassan 10 éve van meg ez a reg és láttam már kikandikáló sarkos alaplappal rendelkező laptopot ami "tökéletes állapotú" volt a hirdetésben :DDD Ja igen, sokáig azt hittem valami spéci ragasztó lesz a rágó, de 6 ember egyöntetű tippje a fekete airwavesre mutatott, mert ragasztó ritkán ennyire markánsan mentolos :P

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Tikakukac #13 üzenetére

    Szent isten! Komolyan írom ez a legalja.

    A poszthoz: sokszor van letölthető garipapír, amit nem szeretnek kinyomtatni és odaadni, mondván rajta van a személyes adatuk és ha gond van, küldjük vissza és ők intézik a garanciát.
    Amúgy ez simán félrevezetés, amivel már foglalkoznak a rendőrök is.

    [ Szerkesztve ]

  • Lauda

    félisten

    Éppen ez a probléma a az itteni összes sajtpapíros garanciás eladóval. Semmire sem mész azzal a fecnivel, ha egyszer csak nem fogod tudni elérni.

  • #57527808

    törölt tag

    válasz Kalandor #8 üzenetére

    "Ha azt írja, hogy új állapotú, akkor megkérem, hogy javítsa, de nem ezt írta.
    Ha azt írja, hogy új, de 5 évet használt, akkor is megkérem, hogy javítsa, de nem ezt írta."

    értem. akkor ez csak a személyem ellen irányult. jeleztem, hogy 20+ éve csinálom mások gépét, láttam már használt alaplapot. csak linkelt foglalattal ellátott gépből 6 db van a közelben. itt is megerősítették a dolgot, de ilyen apróságokkal nem kell foglalkozni.

    a normális kommunikáció neked kimerül abban, hogy ha nincs igazad, akkor nem is válaszolsz?
    pont Laudának írtál egy kis pszicho maszlagot ezzel kapcsolatban, amikor az agya instant lepattintja a számára nem kedvező infókat. erre gondolkodás helyett, játszod a sértődöttet.

    az eiffel torony figyelemfelkeltés volt arra utalva, hogy az legalább egy létező dolog, illetve már régebben "eladták". amit az illető hirdetett 600000 forintért, az nem lehetett a tulajdonában, ergo el sem adhatta. de hirdette a semmit 600e forintért, és tapasztalat alapján vannak olyan népek, akik lazán elutalják az árát (vagy csak a felét, mint a régi szép időkben). ébresztettek telefonon azzal a kérdéssel, hogy mit tehet, miután elutalta a pénzt, és közben kitiltották az eladót/csalót. mondjuk ki mást hívott volna, ha csak egy nagybetűs vállalta a nevét és a telefonszámát még az életveszélyes fenyegetések után is.
    mindig védtem a vevőket, százas nagyságrendben raktam ki csalókat az oldalról. még kisbetűsként is ezt tettem, tippre ezért kérhettél fel apródnak. ezt a tradíciót követtem volna, de sikerült végleg elvenned a kedvem ettől. fenyveskét is jelentettem regisztráció után egy héttel, ő csak pár millát húzott le a népekről. persze ez a kutyát sem érdekli, mert te védve vagy pár "ne utalj" felirattal, meg amúgy se fárasszalak a jelentéseimmel.

    ez csak arról szólt, hogy kiálltam valakiért függetlenül attól, hogy megérdemelte vagy sem. illetve odatartottam a hátam, amikor a többiek kezdték el feszegetni a témát, mert értem nem volt kár.

    ezzel a videóval búcsúznék tőled.

    ne is válaszolj, nem fogom nézni a topikot.

    [ Szerkesztve ]

  • Tikakukac

    titán

    válasz janeszgol #14 üzenetére

    Olyan cifra írásokat lehetne még kicsapni az aprós boltokról is, hogy csuhaj. A körbekereskedelem teljesen alap, monitoromat régen is így vettem- utólag derült ki az is, hogy mire én a sor végére értem, már voltunk a sztoriban vagy 10-en. Egy 2 körrel arrébbi ember adott nekem vissza pénzt a végén és az sem a vásárláskori értékem volt, csak az, amennyiért ő hozta anno és adta el majd az adta tovább. És itt a kb. legnagyobb boltról van szó aprón, a másik ember meg pont az aki mindig az üzletről papol és ír logoutot :DDD

    Egy ideje ha itt veszek valamit, az már csakis 3 kg papíros lehet, ötven helyről bebiztosítva, kiskerrel. Vidkari és szifon részlegnek szerintem erős tippre a fele büdös, egyik javító szerint a vidkarik amik nem garisok többnyire már voltak nála, telót pörgettem, csak úgy bökte a nickeket egymás után sorban :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Tikakukac #17 üzenetére

    Akkor nem is bánom, hogy elhatároztam, hardvert csak a boltból újonnan. Persze kétszer vettem itt memóriát (ddr2, érthető), azok patentek voltak, illetve egy tápot egy ismert fórumozótól. De ezeket csak a szükség hozta és 16 év alatt esett meg ennyi. Se időm, se pénzem, se kedvem ilyenekkel vacakolni. :)
    Irtózatos gányokat lehet megcsinálni PC-s alkatrészekkel. A te írásodban ez a rágógumis dolog csapta ki a biztosítékomat.

    [ Szerkesztve ]

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz #57527808 #16 üzenetére

    értem. akkor ez csak a személyem ellen irányult.
    :Y Nincs az az egyenes logika, amivel ez abból a két sorból levezethető.

    itt is megerősítették a dolgot, de ilyen apróságokkal nem kell foglalkozni.
    A partvonalon kívülről könnyen nyilatkoztathatsz ki ilyesmit, de felelősen nem távsalamonkodunk, csak ha valami 100%.

    a normális kommunikáció neked kimerül abban, hogy ha nincs igazad, akkor nem is válaszolsz?
    Vulgaritásra nem válaszolok. Bár hazugságra se kellene (ld: azért nem válaszolok mert nincs igazam).

    az eiffel torony figyelemfelkeltés volt arra utalva, hogy az legalább egy létező dolog
    Lehet hirdetni előrendelhető dolgokat, mindig is lehetett. Nem létező, nem tulajdonolható dolgokat nem lehet hirdetni (Eiffel torony pl.)

    és tapasztalat alapján vannak olyan népek, akik lazán elutalják az árát
    Aki csak a vágyott tárgyat nézi, az elutalja az előrendelhető és a már kapható telefonra is, irreleváns ebből a szempontból, hogy egy telefon kapható már vagy még nem.

    mindig védtem a vevőket, százas nagyságrendben raktam ki csalókat az oldalról. még kisbetűsként is ezt tettem, tippre ezért kérhettél fel apródnak. ezt a tradíciót követtem volna, de sikerült végleg elvenned a kedvem ettől.
    Sajnálom, de továbbra is ezt csináljuk itt. Viszont nem távsalamonkodunk és nem mikromenedzselünk.

    ez csak arról szólt, hogy kiálltam valakiért függetlenül attól, hogy megérdemelte vagy sem. illetve odatartottam a hátam, amikor a többiek kezdték el feszegetni a témát, mert értem nem volt kár.
    Ezt a mártírkodást nem tudom értelmezni.

    ne is válaszolj, nem fogom nézni a topikot.
    Ezt már írtad #7-ben. Amúgy az illem és a logika szerint ha te kezdted a vitát, a másik fél fejezi be, így egyenlő számú a megszólalás száma is.

  • Tikakukac

    titán

    válasz janeszgol #18 üzenetére

    Egyébként egy réteg van rá, magam is meglepődöm aki már hajlandó többet fizetni a cuccokért, mert az igényes, dokumentált, szép. A telóm az a legdrágább volt a piacon és noperc alatt elment. Mert rendes garis, tonna papírral és tényleg hibátlan, de szó szerint mintha most bontottad volna ki. És ugye 190k helyett 75k nem pénz már, aki nem új fétises annak tökéletes.
    De ebből marha kevés van.

    Ezt már az a srác írta be az eladó szifon alá, aki csinálta a telót az eladónak. Hirdetésben már csak a csíkos kijelző volt. És ez átlagos. Nem gond, ha valaki henköl, a gond, amikor kimarad az infó.

    Előző tápom? Ugyanez. Nick1 vette újonnan. Aztán baja lett. Megcsináltatta Nick2. Baja volt így is néha, így beírt Nick1 a tápos topikba. Nem volt rá megoldás. Eladta, úgy, hogy beírta mi a baja, gombokért, tényleg pár ezresért. Megvette Nick3. Az is írt, hogy hát szerelgeti, de nem érti. Ezután már okosítva, a hiba és javítások mentesen eladta hibátlanként Nick4-nek, tripla árban. Neki is voltak bajai, ő már nem írt sehova, a hirdetésbe sem, de nem töröltek hirdetést így megmaradt a kapocs a többiekhez. Na ezután megvettem én (Nick5) annyiért amennyiért Nick3 árulta. Majd utána írtak priviben 2 napra rá, hogy hopika, tényleg minden okés? Mert már a fél világ megvette és eladta és hát gyanús. Nálam még ennyi idő alatt nem dobott hibát, de hirdetés lekerült, Nick6 vett németben valami akcióban egyet újonnan fele árban, azt megvettem pecsétes garipapírral és számlával, ezt meg eladtam Nick1 árában bácsinak (Nick7) , hogy ha tényleg jó lett, van olcsón tápja és befejeztem, azóta örülök magamnak.

    Egyfelől micsoda izgalom visszakövetni és kinyomozni mekkora sufnizások és mutyizások mennek az aprón, másfelől ez is remekül mutatja mennyire semmi értelme pár ezrest spórolva beleugrani a fekete lyukba.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Bird

    addikt

    válasz Tikakukac #20 üzenetére

    Egyes használt IT cuccokat, de mobiltelefonokat végképp nem szabad megvenni.... A nagy bányász láz lecsengése után a preferált videokártyák is erősen kerülendők. Mint a HDD-k, és a tápok is.

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Bird #21 üzenetére

    Nagyobb értékben egyetlen egyszer vettem apróról bármit is.
    A mostani alaplapomat és a procimat.
    Alaplap a hirdetésnek megfelelően teljesen új volt. Dobozában, gépet nem látott soha. A procival meg úgy voltam, hogy egy nem K-s i7-nek mi baja lenne? :D
    De amúgy pár ezernél drágábban az életben nem vennék használt műszaki holmit. Sehonnan, senkitől.

  • adapter07

    csendes tag

    válasz Kalandor #10 üzenetére

    Szerintem egy koszos, karcos cuccot újként hirdetni a vevő megtévesztése. Pontosan azért mert, nehezen kideríthető, hogy igaz vagy sem, amit az eladó állít. Sajnos egyre többször fordul elő, hogy pofátlanul újként hirdetnek használt dolgokat.

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz adapter07 #23 üzenetére

    Szerintem egy koszos, karcos cuccot újként hirdetni a vevő megtévesztése.
    Így van. De a képen por van, nem karc.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Kalandor #24 üzenetére

    Nem akarok beleszólni a vitába, meg nem is nagyon érdekel, de már rögtön az első képen látszik, hogy agyon volt használva.
    Bal oldalon az alaplap rögzítő csavarok helye szépen le van kopva, és nem gyengén látszik a procihűtő felfogatásának a nyoma is.
    És ez nem egy alaplap próba után lesz ilyen.

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz <Lacy85> #25 üzenetére

    Mindkét bal rögzítőnél ugyanaz a pötty hiányzik, hibás gép is lehet, a procihűtő felfogatását továbbra sem látom.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Kalandor #26 üzenetére

    Pöttyök visszavonva. :D
    Megnéztem pár lapot a webshop-okban, és ezek tényleg gyárilag ilyenek.

  • janeszgol

    félisten

    Reagálva arra a képre én azt mondom az a korrekt, aki a következőképp hirdet:

    Van még rajta gari, nem használt = új.
    Van még rajta gari, használt = használt.
    Nincs már rajta gari, függetlenül attól, hogy használt-e vagy sem = használt.
    Azt természetesen oda lehet írni, [ki és] mennyit használta.

    Így nem szaladunk bele egy-egy pofonba.

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz Tikakukac #20 üzenetére

    A múltkor vettem gépet, és nézegettem hozzá itt az aprón is alkatrészeket. Már kezdtem magam belelovalni az alkudozásba, amikor észhez tértem és rájöttem, hogy ha már egyszer többszáz munkaórányi nettó fizetésem beleölöm egy gép megvásárlásába, akkor már igazán felesleges még egy napnyi munkabéren sóherkedni, cserében izgulni a helyi "üzletemberek" által kínált kamionról leesett árúra vonatkozó kérdéses/hiányos jótállás miatt.
    Viszont olyan elavulófélben lévő hardvert már újonnan nem lehet beszerezni, többször is vettem aprón és legtöbb esetben nagyon korrekt eladókkal találkoztam, akik nem üzletszerűen próbálnak pénzt csinálni kétes eredetű alkatrészek adás-vételével, hanem csak saját használt cuccaiktól próbálnak megszabadulni némi pénzért.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Kisgépkezelő #29 üzenetére

    Ha ért az ember a dolgokhoz akkor szatyor pénzt lehet spórolni, akár régi cuccukon is. Egy rare IPS panel régi notiból nekem egy komplett működő gép árát hozta vissza kétszer és akkor ugye ott van maga a gép is :B
    Új cuccokból is rengeteg van, 2 hónap alaplapon 12k fogás, 3 hónapos procin 16k és hasonlók. Jók ezek, de nehéz gyorsnak lenni és leinformálni, hogy kisker számla is van-e. De ha bejön akkor 3 évente 20k pluszból veszel csont új gépet ;)

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • chopin42

    őstag

    Ehhez az apróról semmit/sajtpapír dologhoz annyit szólnék, hogy a gépem javarészt apróról vettem, és az egyetlen ahol megszívtam, az azon alkatrészek egyike volt, amit boltból vettem... El kellett állnom, megvenni máshonnan. És pont garanciális dolog miatt. Ettől függetlenül igyekeztem olyan eladóktól vásárolni, akik mások által is több éve megbízhatónak vannak feltüntetve, több éve regisztráltak, avagy gépház, venti, egyéb bontatlan/nem könnyen elromolható cuccot vettem, és MINDENT ellenőriztettem megbízható emberrel (nem pesti vagyok, többnyire onnan vannak a cuccok). A gép sokáig fog remélem hibátlanul üzemelni, de mindenről van papírom. Esetenként az eladókhoz (szerintem tudjuk, ki az, aki a saját nevére ad el cuccokat, több éve sikerrel). Más esetben adásvételi, hivatalos garancia, bolthoz. Ráadásul SOHA nem utalok előre, ez alapelv, és leginkább bontatlan cuccot kell venni. Ilyen b.normanoknak, de igazából SENKINEK nem utalnék el 100+k-t pár piros pontért. Bontatlan cuccnál lehet szó utánvétrl, ha már minden áron posta, de inkább személyes átvétel.
    Lényeg: apóról tapasztalatom szerint nyugodtan lehet vásárolni, de mind mindenhol, okosan, nagyon körültekintően, megbízható, több éves tagtól, akinek vélhetően nem érdeke megkárosítani. Aki meg 10 éve regisztrált és űzi, az meg remélhetőleg nem holnap fog eltűnni.

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

  • Laraxior

    titán

    Ettől a gyártói garanciától agyvérzést tudnék kapni... :W
    Mennyien odaírják, hogy gyártói garancia.... Szerencsétlen ember megveszi, aztán amikor beüt az okosság, akkor fordul a gyártó felé, aki ugye kéri a számlát, hogy hol vetted stb. Attól függ melyik gyártó.

    Így jártam én is a KFA2 980Ti-vel. Mondjuk az éppen szerencsésen végződött, de ha nem olyan a korábbi tulaj, amilyen, akkor a mai napig a vitrinbe lenne egy 150ezres VGA... Mert ugye hiába a számla, garancialevél, csak annak a nevére érvényes akinek a neve szerepel rajta. Bumm, ilyet se hallottam még.

    Aztán a Samsungnál ugye megkérdezik a mysamsung weboldal, hogy hol vetted, mikor vetted stb a készüléket, és bizony a garancia intézés előtt elkérik a papírokat, hiába van beregisztrálva...

    ...és még millió gyártó van.

    Szóval potyoghatnak itt a kamionról a cuccok, el lehet adni a bontottat újként... :(((

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • Tikakukac

    titán

    válasz chopin42 #31 üzenetére

    szerintem tudjuk, ki az, aki a saját nevére ad el cuccokat, több éve sikerrel

    Tudok 3 ilyet, ebből 2 tiltólistán van már az öregebb motorosoknál, épp erről beszéltünk egyik notis kollégával, hogy mintha újonccal üzletelne akkora arc lett, mögötte meg semmi :B A monitoros sztori az pont a legnagyobb ilyennel volt, fentebb leírtam. Előtte RAM garival csaptam pár kört, szerintem ráment 3 hetem mire sikerült legalább a vételárat kihúzni, gariról szó sem lehetett, az is okosított beszerzésből volt neki.
    Legnagyobb notis bolt "nagyon szép" gépre behívta másik fórumtársat. Utána privátban kiöntötte a lelkét nekem, hogy hát ezt nem gondolta volna, ilyen múlttal és hát régen is milyen jó arc volt és mindent, meg izé és hozé. Vállalhatatlanul szétvert romokra jött a srác Pestre 2*3,5k költséggel és fél nappal. És ugye ezt volt az etalon név, ha jó gépet akartál. Másik bolt serialt takarított, adott saját garit rá, most kéne nekünk a gari, csak hát lenne 20k az anyagára is, aztán könnyebb azt mondani, hogy "ez ilyen". Ez szintén top5 kisboltos, akiről elterjedt, hogy maga a tökéletesség. Or not.

    Szóval ja, ennyit ér a név :B

    Laraxior: EVGA 5 év gari? Egy tucat kártya után azt mondtam nem érdekel, megrendeltem a cégnél újban és végre tudtam garit regelni, mert volt számla. Az egész aprón nem volt senki aki le tudta volna igazolni honnan vannak :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Laraxior

    titán

    válasz Tikakukac #33 üzenetére

    Ugye, hogy ugye...
    Én is így vagyok. Megveszem drágábban inkább, de azzal biztosra megyek.

    Mellesleg jártam így a mostani monitorommal is. Samsung. MediaMarktban vettem még otthon! :Y
    Hazahoztam, legelső ugye a regelés. Mit ad isten, nem létezik ez a serial magyar termékre. Na ne bassz...
    Fél órát beszéltem a Samsunggal, hogy márpedig varázsolják be a rendszerbe ezt a serialt, mert ez MediaMarkt-os cucc.... Aztán végül persze minden oké lett. De azért megállt az ütő bennem. :DDD

    Mennyi SSD-nél látom, hogy Samsung garis. Na meg az Intel processzorok.. na meg.. ehh napestig lehetne sorolni. :(
    Azé' mer' megvan a doboz, nem jár automatikusan a gari is...

    Na, de igazából nekem mindegy, nekem sosem volt ilyen gondom, meg bármi van, én mindig a vevő rendelkezésére állok. Nem is gyűjtöm ész nélkül a pontokat.
    Meg én ugye nem kereskedő vagyok, nem ebből élek. :DDD

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • Tikakukac

    titán

    válasz Laraxior #34 üzenetére

    Bizony, telós bácsitól is kérdeztem hogyan megy a gari.SN.re, mondta. Mondom okés, akkor megveszek egy telót, kézenfogva bemegyünk ide a központi szervizbe itt szembe velem, aztán szépen ezt elmondod a szervizesnek is, hadd tudja már meg ő is, mi a munkarend :DDD
    Van amikor ez elég. Magyar lokos Delleket hozhatsz, egy szót nem fog szólni senki, már kapod a munkalapot a javításról. De ugye, én ezeket tudom, mert ebben vagyok. Piroska12 és Petike98 viszont megveszi kitöltetlen garijeggyel és sajtpapírral, mert olcsóbb. Dehogy olcsóbb. Bármi tönkremegy egy mai modern telóban ráfizeted a vesédet is.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Laraxior #32 üzenetére

    "Mert ugye hiába a számla, garancialevél, csak annak a nevére érvényes akinek a neve szerepel rajta. Bumm, ilyet se hallottam még."

    Én hallottam, de baromság. Bepróbálkoztak a hülyék, mint oly sok minden mással (pláne a 14 napos visszaküldéssel, távol köttetett szerződések esetén). Máskor "csapd" szájba őket.
    A fentiek alól kivétel az előfizetésre vett telefon. Ott le is van írva, hogy az előfizetés tartama alatt nem értékesíthető tovább.

    [ Szerkesztve ]

  • Laraxior

    titán

    válasz janeszgol #36 üzenetére

    KFA2 (Galaxy Microsystems Ltd )(“KFA2”) hereby warrants their Graphic Card to be free from defects in materials and workmanship for a period of 2 years from the date of sales receipt as sold to the original purchaser (“Purchaser”), subject to all the terms and conditions as specified herein.

    Na, de most ki az, aki vesz egy VGA-t és utána megy a gyártó oldalára és végigolvas mindent? Senki...
    Legalábbis amíg működik, aztán ha beüt a baj, akkor jön a meglepi... :K

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • chopin42

    őstag

    Őszintén egy dolog szöget ütött a fejembe: garanciánál mégis miért ragaszkodik minden cég/bolt/kisker a papírhoz? Ha leesett a kamionról/lopott, nincs benne egyik bolt/cég rendszerében sem, hogy eladva. Ergó nincs rá bolti gari. Szériaszám van ugye a világon. Ha meg el lett adva BÁRKINEK (nagyker, kisker, vevő, Jóska a szomszédból) akkor elvileg van nyoma, nem? Másrészt a termék létezik, legyártották, saját száma van, tehát nyomon követhető. Gondolom én. Tehát garanciázható, ha van nyoma annak, hogy valaki megvette. Lánc esetén a legutolsó vevő vásárlásától.
    Itt a bibi: a gyakorlatban nem ez történik.
    Rövid sztori: boltból hdd megvéve ajánlás alapján, gyári 2 év gari. Béna voltam, nem néztem meg a boltban (webshop) alaposan, megjött, kibontom, egy év gari. No problem, beregisztrálom: Igen ám, meglepi, nem lehet. Kapcsolat a bolttal felvéve: nem tudják adni a második évet, ennyit vállalnak, slussz. Gyártó szervizével felvéve kapcsolat: ezt a hdd-t csak a bolton kersztül tudom gariztatni, nem tudok mit tenni, egy év, ennyi. Fogtam, visszaküldtem, pénz vissza, buktam a postát.
    Kérdem én: miért nem úgy működik a gyártóknál/boltoknál a gari, hogy bemegy Józsi, fogja a cuccot, elromlott, utánanéznek hol/kinél lett véve, majd a hatáskörnek. Ha az övék, gariztaják, ha nem, elküldik az emberkét. Ha Józsi második tulaj, az első tulaj vett új cuccot/kiszállt, tehát bevétel nincs rajta bukva. ha lopta, nincs nyoma, tehát nincs gari. Ha vette valahonnan, akkor van nyoma, van gari. Tehát fizetve lett a gyártótól lefelé valahol, mindenki profitált, gari él. Ez így miért nem jó? Vagy nagyon fontos, hogy én, Pista vagyok az első és utolsó tulaj, ha nem nálam romlik el, mossák kezeiket?
    Kicsit hosszú lett, de ez a garancia dolog alapvetően bűzlik ha boltról, ha magánemberről van szó. Legalábbis itthon.

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

  • Tikakukac

    titán

    válasz chopin42 #38 üzenetére

    Ezt baromi hosszú lenne leírni sajnos, ha már benne dolgozol akkor megérted.

    Röviden: vannak olyan termékek amiknél nem gond SN gariztatás, mert ide lettek szánva és maximális gyári garival kérték. Vannak olyanok, amik nem. Rakat HDD, billzet, ég tudja micsoda 3-5 év helyett 1-2 évvel van eladva, holott magyar disztris. Mert ők ennyit adtak rá. Noti ugyanez. Alapból 1 év van, erre jön rá, hogy a hazai forgalmazó bekéri-e rá a plusz 2 évet, esetleg NBD-t vagy onsite garit. De ez mind pénz. Aztán van akinek ez üzletpolitika és nem enged belőle (Dell ilyen), van akinek mindegy. Ott van is gari totál random.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Szoszo94

    őstag

    válasz Kalandor #8 üzenetére

    mert akkor majd te is meghirdeted az Eiffel tornyot.

    Na ez kellett most nekem hajnali fél négykor :C

    Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

  • -FreaK-

    veterán

    Sziasztok!

    Picit kapcsolódik a témához, nincs semmi gond, csak érdekelne mi az álláspont ezzel kapcsolatban, vagy mennyire korrekt a dolog:

    Adott egy pc alkatrész (jelen esetben VGA), újként hirdetve, ár gyanúsan jó. Rákérdezek, hogy bontatlan-e, kapom a választ, hogy nem, de csak kipróbálva lett.
    Meg lett véve, és nincs gond vele, de szerintetek korrekt dolog újként hirdetni?

    1: sehogy nem lehet bebizonyítani, hogy tényleg csak kipróbálva lett, vagy ment 40 órát mondjuk bányász kártyaként, el lehet hinni bemondásra max.
    2: ebben az esetben nem sok használati nyom keletkezik, el is lehet tüntetni a port a bordáról/ventiről mondjuk.
    3: persze ha valóban csak két percet futott akkor nincs semmi baj önmagában a termékkel, de:

    Nem használtként kellene hirdetni? Vagy legalább beleírni a hirdetésbe, hogy új, de kibontott,kipróbált?

    Jelentést nem hiszem, hogy megér, de mégsem érzem teljesen korrektnek a hirdetést. (mi van ha valaki nem kérdez rá?)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák