Új hozzászólás Aktív témák

  • edari

    őstag

    válasz Jeanne d'Arc #21 üzenetére

    Ne aggódj nem csak a tiéd.
    22 éves vagyok, mérnökinfóra járok fősulin. Hozzá kell hogy tegyem, előtte másfél évig dolgoztam okj mellett, IT-n és pénzügyön egy elég nagy cégnél így kicsit érettebb a gondolkodásom (szerintem)

    Olyanokkal vagyok körülvéve, hogy komolyan nme hiszem el, hogy ezek velem vannak egy szakon.

    Sokan totál alapokat nem tudnak (pl mi az hogy felhőből letölteni valamit). Szerintem ez se különbözik sokban attól, mint amit leírtak fent a tanárokkal kapcsolatban.
    Kitartás persze itt is nulla, mondjuk magamon is észreveszem, de az hogy ha van valami csoportos feladat, és mondjuk 5-6an vannak egy csoportba, akkor max 2 ember csinál valamit. A többiek meg úgy gondolják hogy nekik nem kell csinálni semmit se, mert a többiek úgyis tudják.
    Meg amire itt nem számítottam: szerintem ide csak olyanok jönnek/jönnének akik értenek a gépekhez, érdekli őket stb. Erre tőlem kérdezik hogy milyen gépet vegyenek. Szerintem ha ilyet nem tudnak akkor pályát tévesztettek.

    Tanárok se jobbak.
    Egyik tanárnak mátrixokat kellett volna tanítania. Felírt egy 3x3-as és egy 3x2-es mátrixot, hogy akkor ezt most ő összeszorozza. Rájött hogy ezt nem is lehet.
    Ugyanez "oktatja" a fizikát. Nem tudta mi a sebesség jele. Meg nem jutott eszébe az a szó hogy "húzóerő". Helyette ilyet mondott: "Arra megy az erő amerről a kötél jön".
    Itt akartam kimenni az óráról. Persze mindenkinek feltűnt hogy milyen suta a tanár, következő órára már alig mehettek be mert jöttek kérdezni hogy ki miért nem ment be.

    Maga a tanterv egy vicc.
    Első félévben legtöbb kreditet érő tantárgy a....közgáz. De minek?
    Második a matek. Ezt még valahol megértem.

    Amúgy ne is csodálkozzatok hogy a magyar gyerekek hülyék a matekhoz. 3 oldalon keresztül csak betűkkel ábrázolt képletek és függvények tarkítják a füzetemet, sehol egy példa, sehol egy szám. Azon kívül minden van. Fí, Mű, cos, sin.... Persze másnap van gyakorlat, ott nagyjából helyreteszik a dolgokat.
    Még a matekhoz: 2x évesen nem tudnak az emberek egy mínusz számhoz hozzáadni egy pluszt, vagy kivonni egy mínuszt. Szóval már az alapokkal baj van.

    És ezek az emberek fognak jobb esetben pár év múlva dolgozni. De ne menjünk ennyire előre, hogy fognak ezek bonyolultabb matek feladatokat megoldani később? Sehogy.

Új hozzászólás Aktív témák