Új hozzászólás Aktív témák

  • scarabaeus

    őstag

    Hm, amikor PC elé kerültem a '80-as évek végén, még emlékszem, az egypaneles XTree-vel találkoztam fájlkezelőként először. Volt az NC, aztán, a '90-es évek elején, de hamar átszoktam a DOS Navigatorra, és a DOS-os korszakban végig meg is maradtam annál. Amelyik rendszernek nem tetszett az IDE-je, azok szerkesztői helyett a programjaimat mind a DOS Navigator nagyon sokrétű szövegszerkesztőjével szerkesztgettem. Utility floppyn egy kiherélt NC megmaradt párhuzamos kábeles adatátvitelre, de már a bootfloppykon is VC volt a fájlkezelőm, akkoriban egy 64 KB-os .COM fájl... Mindenesetre DOSBoxban máig a még az ősi gépeimen bekonfigurált DN a fájlkezelő.
    Közben a windowsos kor is elindult, és hamar a Far Manager lett a kedvenc fájlkezelőm. Tizensok év alatt annyira rögzült az nálam windowsos fájlkezelőként, hogy tavaly volt az első otthoni gépem, amire, direkt szoktatásként, már nem tettem FM-t (itt még van azért).
    Az egyébként vele párhuzamosan használt TC-re (lánykori nevén WC :) ) csak a kényelmesebb FTP-je miatt lépegettem át előtte. A Far Manager szerkesztője volt addig az editorom, tetszett, hogy a fájlpanelről az F3-ra, Alt-F3-ra, Enterre, F4-re más-más programmal hívott meg adott fájltípust, billentyűzetről kezelve nem volt szükséges azt nézni, hol a fókusz mert az egész FM-en ott volt, a panelek mögött egyből látszódó parancssori eredmények voltak (TC-n a parancssor sose lesz olyan kényelmes) stb.
    Most már, úgy-ahogy, Edit Redirector és sok más plugin beépítése után elvagyok a TC-vel (a parancssor megoldása most se tetszik, és majd' két évtized eltelt, tehát ez már így marad), de rengeteg, az FM-nél kifinomultabb funkciója miatt viszont arra állok át.

    Szerk.:

    (#41) hunfatal: "Ma pedig Total Commander (Win / Droid), az első program amit telepítek friss rendszerre, utána intézőt többet nem nyitok."
    Hehe. :) Ugyan Intézőt még erre-arra nyitok ritkán, speciális okokból, de értelek. Hasonló, mint az IE-t arra használni, hogy letöltse az ember valamelyik böngészőt, telepítés után. :)

    [ Szerkesztve ]

    Quoth the Raven "Nevermore."

Új hozzászólás Aktív témák