Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Joshi #43 üzenetére

    Lehet a pimax ára akármennyi, én a versenyképességéről beszéltem: ha azonos minőség mellett (ugyebár az volt a felvetés, hogy már akkor is jó, ha eléri a cv1 minőségét) drágább, csak nincs hozzá kiforrott api, támogatás, stb. akkor mitől lenne versenyképes alternatívája a cv1-nek vagy akár a vive-nak?
    Ha képminőségben jobb, akkor is nagy kérdés, hogy használhatóság, felhasználói élmény szempontból is jobb-e. Én első sorban ebben kételkedem.
    Carmack tök jól elmondta az előadásában, hogy milyen problémákkal kell szembenézni a vr fejlesztésekor, és ebből az egyik legkisebb gond a hmd felbontása vagy a fov. Jelenleg a userek rendelkezésére álló pc (gpu) teljesítménye, a hmd hardver minősége és ára, illetve a megfelelő tartalomkínálat közötti kompromisszumokból kell kihozni a legtöbbet. Könnyen csalódást okozhat, aki csak az egyik paraméterre fókuszál, és nem teszi nyilvánvalóvá, hogy azt a többi kárára javítja.

    Ott van példának a PSVR: gyengébb felbontás, még gyengébb tracking, viszont a hardver összköltsége (PS4+PSVR) és a megfelelő kezdeti szoftverkínálat együtt simán lenyomta a vive és a rift eladásait.

Új hozzászólás Aktív témák