Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomy Yayo

    senior tag

    válasz MaCS_70 #21 üzenetére

    Leginkább az 'igazi' sebességmutatót hiányolom. Elég lenne az mutatósban, meg mellé egy kis kijelző akkor hatótávval, pillanatnyi fogyasztással. Csak mert a mutatót a periférián látva is tudom, hogy mennyin áll kb. kijelzőre meg oda kell nézni a számra. Vagy tudja fene, lehet csak öreg vagyok és maradi.

    @SkyLine3000: a hsz-eid alapján nem véletlenül tartod élhetetlennek eme autókat, mert a felhasználási szokásaid 180°-ban térnek el attól, mint akiknek ez készült, és láthatóan nem tudsz tőle elvonatkoztatni :) Ezek az autók pl. Lacy6-nak készültek (ld. fentebb a hsz-ét), vagy nekem. Napi ingázás 50-60km-ig, meg alkalmanként egy-egy országon belüli (ergó 250-300km max.) családlátogatás vagy kirándulás. Jelenlegi munkahelyem távolságával nekem pl. ez az autó 100%-ról 20+ napot el tudna ketyegni, vagyis havonta(!) egyszer tölteném, mert megvan a 20 munkanap +1-2 hétvégi nap az otthon-ovi-munkahely-bevásárlás szentháromságban! Ez a hazai autós népesség legalább 60-70%-át lefedné szerintem (persze nem mindenkinek havi 1 töltéssel, de a hatótáv simán élhető 60-70%-nak, de lehet, hogy nagyon alábecsülöm, mert nem hiszem hogy sokan bírnának huzamosabb ideig ép ésszel napi 250km felett ingázni (egy ilyen embert ismerek, meg is van az eredménye...). Aki ennél kevesebbet megy per nap, az legrosszabb esetben naponta tölti, de akkor is kockázatmentesen tudná használni a mindennapokra. Csak ne lenne irreális az akkus felár.
    Plusz ezen kívül, nagyon alábecsülöd, hogy a dízeles autódat mennyi idő alatt tankolod meg. Ekkora hatótávval, közel nulláról már csak egy full tankot beletolni is több perces művelet, aztán sorban állás, fizetés, kávé, számlát kérek, keréknyomás, ablakmosás, mittomén, kinek hogy, a lényeg: 15-20percet simán elvagy most is a benzinkúton. OK, ez még mindig több, mint 80% egy óra alatt, de ha ugyanúgy 20 percet szánsz az elektromosra, akkor abba is megy azért 20 perc alatt rendesen szufla. Országon belül simán élhető megintcsak, hacsak nem zalából mész szabolcsba, de akkor úgysem egyszer állnál meg, max nem tankolni, csak pihenni.
    Csak abba gondolj bele, hogy áll-e az autód bárhol naponta órákat mozdulatlanul, ahol van konnektor a közelben? (értsd: otthon) :)

    [ Szerkesztve ]

    Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

Új hozzászólás Aktív témák