Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz #16820480 #37 üzenetére

    A csávó borzasztó irritáló, ráadásul szerintem több esetben is butaságot beszél, fél információk, illetve a saját fantazmagóriái alapján, de mind minden baromságban, ebben is van itt-ott némi igazság.
    Tény, hogy az Ibis egy roppant bonyolult berendezés, ami nem megfelelő működés esetén „mókás” hibákat tud produkálni, és plusz meghibásodási forrás is lehet, valamint nem is mindenható (pl: sokan javallják állványon kikapcsolni). DE szerintem, az utóbbi évtized egyik legjelentősebb fejlesztése, és csak kevés másik tudta ennyire átformálni a fényképezési szokásainkat. A mostani rendszerek hatékonysága bámulatos, és meglepően kevés hibával dolgoznak. Abban igaza van a csókának, hogy minél kisebb a szenzor, annál könnyebb jó hatásfokú, és strapabíróbb ibis-t építeni. Ez tisztán látszik azon is, hogy az FF megoldások nem olyan hatékonyak, ami nem csak a lemaradásukra vezethető vissza.
    Az optikai stabilizálás közel sem ilyen hatékony szuper tele gyújtótávig, mint a vázstabi, és jóval nehezebb több tengelyre kiépíteni, és az általad linkelt videó több kritikája erre a megoldásra is igaz lehetne. Nyilván jobb, mint a semmi (sokkal jobb), de az a tuti ha van mindkettő, és tudnak együtt dolgozni. No az igazán szép eredményeket tud villantani.
    Nálam pl még gyors záridőnél sem szokta elcseszni a képeket a képstab, viszont ha valaki emiatt izgul, akkor a reciprok szabálynál gyorsabb expó esetén nyugodtan kikapcsolhatja a modult. Cserébe a hétvégén erdőben lőttem gombákról még elfogadhatóan éles képet 1/20-adon 150mm-es gyújtótávval (ekv.300mm), de az 1/60-ad abszolút kifogástalan (ált. erre szoktam törekedni).
    Én sokat „makrózok” de nem szeretem sem a műfényt, sem az állványt, így a képstab nekem igazi áldás, és annyira megszoktam már, hogy én nem akarnék nélküle ellenni, persze ez csak egyéni preferencia. :B

    A Sony/Nikon dolgot tök jól látod. Én azt érzem, hogy megcsinálták ezeket a vázakat, mert kellett valamiért, de nem, hogy szívvel-lélekkel nem állnak mögé, hanem lényegében semennyire sem (ez amúgy igaz a Canonra is). Azért nagy kár, mert amúgy lenne bennük potenciál, nem mindenkinek jön be a Fuji, és nem is mindenki akar FF rendszert, ők biztosan örülnének, ha lenne tisztességes választék a jó kompromisszumot nyújtó APSC szenzorméretre is és még fizetőképes is lenne ez a kereslet (pont a Fuji rá a jó példa). Mindegy, nem mi hozzuk a döntéseket, nincs beleszólásunk a dologba sajnos.. :U

    arn: értem, én tök másra gondoltam, de alapvetően egyetértek veled, bár nálam azért ennél jóval összetettebb a kérdés. :B

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák