Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #22 üzenetére

    "Hardveresen például a normális kijelző meghagyása"

    Miközben egyre több a hibrid fotós-videós is. Én is ilyen vagyok és persze attól még ezt a hagyományos oldalra kiforgatós megoldást én sem szeretem, de hát ilyen kisebbségben élni. Kimatekozták, hogy kevesebben kapnak agyérgörcsöt tőle, mint ahányan kedvelik vagy teljesen semlegesek a kérdésben.

    "a rendes kezelőszervek meghagyása"

    Ez egyelőre egyetlen váz alapján levont következtetés, ráadásul pont egy olyan vázról, ami pont azt a réteget akarja megszólítani, amely egyébként sem fog X-T4-et vagy bármilyen más hagyományos X-vázat venni, mert attól idegenkedik. Ez inkább egy közel Sony A6400 árban mért A6600 alternatíva. Én nem aggódnék azon, hogy nem lesz majd a jövőben már olyan Fuji váz, ami pont olyan, amilyennek megszerettük. Pont azért, mert egy nagyon elkötelezett rajongótábor szerette meg.

    "esetleg valami 8 bitesnél jobb (nem RAW) formátum támogatása, akár TIFF, akár HEIF lassan elférhetne"

    Na ebben egyetértünk, újabb szöget verne bele a RAW használatba, miközben bármennyire is jó 8-bites Jpeg kimenetet tudnak a Fuji vázak, azért egy fejlettebb tömörített formátum mégis flexibilisebb, meg nincs azzal állandó szívás, hogy egyik-másik RAW konverternek más és más a demosaic algoritmusa vagy a színkezelése.

Új hozzászólás Aktív témák