Hozzászólok Aktív témák
-
Predatorr
tag
Modecomban kb. ugyanez 10000Ft...
Még pirossal is csak 23.
A gombos téma túlhájpolt. Van egy 6 éves Trust slim billentyűzetem (olcsófajta, az "RGB" paletta kék/zöld/türkiz), igazoltan több millió leütés és több évnyi játék után mindössze a bal shift és az A betű kopott meg(sok futás és balra fordulás, gondolom, játéktervezők figyelhetnének a pályákra) egy-egy pár mm2 foltban, de pont nem a feliraton."Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."
-
Moleman
őstag
Én azt nem értem, hogy a gombkopás miért ekkora probléma.
Az 1 éves Tesoro billentyűzetemen már látszik némi kopás, a 14 éves Genius-on pedig legalább 10 éve fényes a WASD, enter, shift, alt, F4, stb.
Láttam olyan Hama billentyűzetet is, amin 1 hét után halványodni kezdett a felirat, az mondjuk tényleg gagyi, de nem hiszem, hogy csökkentené a használati értékét. -
Csandi
kezdő
Aki csak magyarázza, hogy miért túl drága meg más random márkák mennyivel olcsóbbak, valószinüleg nem kompetitiv gamerek, vagyis ez a bill nem nekik készült. Mindamellett, hogy a razer kijavitotta az eddigi billjeikben található összes hibát még sikerült megalkotniuk a leggyorsabb switcheket is, igy jó szivvel ajánlható bárkinek aki felső kategóriás gamer bill-t keres. r/mechanicalkeyboards-on szedték össze, hogy a közösség miket is szeretne bele, és úgy csinálták meg.
-
Bishop1
csendes tag
A razerrel nem az a gond hogy drága vagy gamer hanem hogy drágán szar. Fejhallgatók viccnek is gyengék, ahogy a kábelezés is.
2xXeonX5687-96GB RAM-GTX1080TI-TeslaK40-LogitechG513,MXErgo,MXMaster2s-AkaiAPC40mkII-WacomIntuosProS-HP OmenX35, SteelSeriesArctisProWireless//SurfacePro5 i5-8GB-256GB//HuaweiP20Pro//Bang&OlufsenH7//PentaxK3II//YamahaRS202-Audio-TechnikaAT-LP120-PioneerNP01,CantonErgo620,PhilipsFidelioX2
-
kátú
őstag
Azért a BMW-ket szinte hibátlannak titulálni elég erős túlzás.
De maga a bill tetszetős.
[ Szerkesztve ]
Ha tudsz egyszerre használni két platformot és megtalálod a helyét mind a kettőnek, akkor ügyes vagy. De ha ezt tudod hárommal és mind a háromnak megtalálod a megfelelő helyet és időt. Akkor vagy igazán hatékony!
-
dqdb
veterán
Így megspórolnak egy jó adag műanyagot a házból, valamint mivel az amúgy is fémből készült plate így nem a ház belsejébe került nem rejtve, hanem jól látható helyre, ezért nulla extra költséggel előáll a marketingesek számára a win-win szituáció, mert hirdethetik, hogy fémborítású a ház.
Csak 6 évnyi homály kellett, és a 2013-as Blackwidow után végre sikerült a Razernek egy említésre méltó billentyűzetet összehoznia. A kategóriájában nem ezt választanám, de végre nem a túlárazás az, amivel megpróbálnak kitűnni a tömegből.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
Predatorr
tag
Azért "menő", és ezért veszek ugyanilyet Modecom-tól, mert ebbe NEM MEGY BELE A KOSZ! (Esetleg a folyadék sem.) Ez pont nem marketing, hanem nagyon is hasznos tulajdonság.
Csandi: Én például többet is próbáltam. Sokáig cherry red-es ASUS-om volt, extra gombokkal, makrókkal, stb, alig több mint ennek felébe került. Kompetitív gémerek meg írták, hogy gagyi billentyűkkel is lehet jól játszani. Anno én is simán levadásztam bárkit Counterstrike-ban noname 1900Ft-os szarral. Lehet persze, hogy a megfelelő képességeket részben pótolja egy processzor-árú billentyűzet, de értelemszerűen erről nem lehet tapasztalatom.
"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."
-
Csandi
kezdő
A high-end gamer eszközöknél az lényeg, hogy nem korlátozza az embert. Ha az ember elér egy bizonyos szintet egy adott játékban, akkor ha gagyi perfiériái vannak, az bizony "cap"-elni fogja az adott ember skilljét és eredményességét a játékokban. Viszont ha jobb cuccai van, akkor nagyobb mozgástere van a tehetségnek és a képességeknek kibontakozni és tökélyre fejlődni, nem mellesleg mint tudjuk, minden milliszekundum számit. Régen mikor mindenki 2000ft-os "szarral" jatszott, akkor egyenlő esélyekről indulva, a jobb skill győzött értelemszerűen. Most amikor már az utolsó mechanikus billben is cherry mx van, bizony valamivel kikell tűnni és mégjobbat csinálni. Persze pont a billenntyűzet számit a legkevésbé, egy sima red is tud bőven jó lenni, inkább az egér meg a monitor ami a legnagyobb előny tudja nyújtani (most elsősorban fps-ekről beszélek, abban a világban mozgok otthonosan, voltam fizetett játékos is, most csak streamelek). Ezek természetesen nem helyettesitik a skillt, és nem is pótolják ki annak valamilyenfajta hiányát, inkább megdobja azt akinek már amugyis van
Razer billek ezidáig tabunak számitottak ebben a közösségben -ha valaki tényleg komolyan gondolta- ezzel a modellel viszont sikerült az egyik legjobbat a piacon megalkotniuk.
[ Szerkesztve ]
-
Achar
csendes tag
Billentyűkopásról ennyit:
https://www.ebay.com/itm/Letters-Alphabet-Desktop-Scrub-Model-Computer-Hebrew-Keyboard-Film-Stickers/392309151468?hash=item5b577296ec:g:LmQAAOSwKg9c94OQAmúgy Allin meg wish-en is van egy rakás sticker meg a mosható verzió is, én kb 900 jó magyar forintért vettem, újra nyomtam és olyan mint az új. Ja és nekem is egy 3000 forintos 8 éves trustom van.
-
nyunyu
nagyúr
Először azt hittem, erősen túl van árazva a billzet, de aztán megnéztem, mennyibe kerül egy rendes, nemmagyar Ducky One 2 TKL.
Így már nem is tűnik olyan vészesnek.Persze ebbe az árba a numpad is bőven beleférne.
Más kérdés, hogy még mindig a Duckyt venném, ha érdekelne a háttérvilágítás.
De mivel nem érdekel, maradok az oldschool dizájnnál.[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
proSpidA
csendes tag
Érdekes hogy itt sokan rögtön a noname nevenincs high latencyvel rendelkező billentyűzeteket hozzák fel. Ami mindig olyan mint amikor összehasonlitunk egy Q7 et egy Vitaraval. Crossover mindkettő de azért mégis kicsit más. De pl a Logitech G Pro X ami 37 ezer forint mégis hasonló szintet képvisel eddig senkinek nem jutott eszébe. Több eshetőség is létezik ilyen árkatekóriájú billentyúzet vásárlásánál.
1. komoly szinten űzi a játékokat, ahol már az ilyen kis különbségek is számitanak
2. van rá pénze és ez a hobbija, szereti mondjuk a márkát és/vagy ez a hobbijaA 2. at fogadják el a legnehezebben. Különböző az emberek értékrendje és egyik nem rosszabb mint a másik, csak más. Van aki 600 ezer forintért vesz horgászbotot. Én pl soha nem vennék annyiért, de más igen, mert ez a hobbija ez teszi boldoggá mégsem verseny horgász. Ő pedig nem venne 600 ezerért számitógépet. Ilyenkor szokta egyik ember lehülyézni a másikat mondván: hogy adhatsz ki ennyit erre vagy arra. Pedig csak mások vagyunk, ettől is szép az élet.
Ha valaki 50 ezerért akar billentyűzetet venni had vegyen. Senkinek nem kötelező. -
Skyhunter
senior tag
Igen, évente 2-3 alkalommal, mikor kinél. Az évek alatt megöregedtünk, családosok lettünk, de ez az egyetlen olyan közösségi megmozdulás, amit a zasszony/b.nő is jó szemmel néz, vagy részt vesz rajta. Egyébként meg nem full game az időtöltés, közös kajakészítés, fotók, videók, hülyeségek megosztása egymással hálózaton, stb. A több napos játéknak nálunk neve is van : LANkadatLAN.
-
GoldhandRent
senior tag
Valahogy proknál még nem láttam Razer perifériákat.. Nem értem miért... Mintha mindig csak a fanboyok vennék.
Vagy én nézek rossz embereketmindenkinél logi, cm, vagy corsair van.
2 mekha bill között különbséget szvsz kimérni sem lehet, a polling rate úgyis 1000Hz-ben tetőzik.
Ahogy fentebb már írták, monitor és egércserével lehet a saját skillcaped fentebb tornászni, billel kb akkor lehet csak problémád, ha nem NKRO-s, és 3 gomb lenyomásánál már nem veszi be a harmadikat.
OW-ban strafe közben abilityt benyomni nem is tudtam emiatt, gyakran repült is a billzet egy "DE ÉN ELULTIZTAM BAZDMEG" után..
15 ezres mekha bill ezt megoldotta, aztán egér és végül monitorcserével (ezt az OW már nem bírta ki nálam) pedig már csak a bele(nem)ölt idő tartja vissza az embert a fejlődéstől.Egérből sem feltétlen a legdrágább a legjobb. A legfontosabb a jó szenzor, a többi csak ráadás. (nyilván alap az 1000Hz)
i7 6700K @ 4.2GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming | Play Station 4 PRO 500M Limited
-
nyunyu
nagyúr
E-gamerek többsége olyan cuccban tolja, amit a szponzora ad neki.
Elég ritkán vesznek önerőből 40-50k-s egeret-billzetet.Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
Azért a jobb helyeken minimum van egy választék; a menedzserek se hülyék, hogy olyan cuccot erőltessenek rá a playerre, ami nem fekszik neki; eléggé kontraproduktív lenne.
Olyan is van, hogy nem a gyártó a közvetlen csapatfőnök, így mindenki abból válaogat, amiből akar.
Meg aztán vannak semi-prok is - és Razer ketyerék is elő szoktak fordulni.
[ Szerkesztve ]
SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.
-
GoldhandRent
senior tag
Ez az egyik, a másik pedig, hogy Razert csak akkor látok, ha valami versenyen szponzor véletlen, és rákényszerülnek.. Ha olyan jó, akkor bárki mondhatja a szponzorának, hogy "OK, én ezt fogom használni, mert sokkal jobb, mint amit ti adtok".
Mint ahogy meg is teszik ezt sokani7 6700K @ 4.2GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming | Play Station 4 PRO 500M Limited
-
dqdb
veterán
2 mekha bill között különbséget szvsz kimérni sem lehet, a polling rate úgyis 1000Hz-ben tetőzik.
De, ki lehet mérni. Ott kezdődik, hogy billentyűzet firmware-étől függően 5-20 ms között van a prellmentesítési szakasz, tehát ennyi késleltetése van egy lenyomásnak vagy felengedésnek (a Cherry hivatalosan 5 ms értéket ajánl, az itt használt Razer switch ilyen téren sokkal jobb lehet). Ha a firmware-t nem a sebességnek rendelik alá, hanem a funkcióknak (a világítás egész sok CPU időt igényel az MCU-tól), akkor a késleltetés még nőhet.Itt van egy meglehetősen régi cikk számokkal.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
nyunyu
nagyúr
(a világítás egész sok CPU időt igényel az MCU-tól),
Lehet, hogy 5 éve még így volt, de manapság már Arm M3, M4 magos MCUkat * látni a billzetekben, azok meg nem hiszem, hogy belerokkannak abba, hogy a másodpercenkénti 200 színállítás közben a gombokat is le kell kérdezni.
* Nem hinném, hogy azon a 4-5-6$-on múlna, amibe egy ilyen mikrokontroler kerül.
Itt van egy meglehetősen régi cikk számokkal.
easterntimes i500 50 USB FS YesHuh, az volt ~2 éve a menő olcsó TKL billzet, amit 28€-ért lehetett kapni Amazonon Tomoko vagy Victsing néven.
Már nem is tudom, hol vannak az enyém darabjai.Mondjuk az ócó acél ház+Outemu Blue büntetett rendesen.
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
GoldhandRent
senior tag
& (#38) nyunyu
régen meg voltak a kínai billzetek hardveres világítással, akkor azok voltak jobbak a szoftveresen világító razereknél(#38) nyunyu +1
én biztos vagyok benne, h már külön vannak választva. Egy ESP32 5$ és van benne BT, WiFi, 2 magos prockó, és Kezel 150-200 pixelt zenére villogva WiFi-n keresztül lagg nélkül.[ Szerkesztve ]
i7 6700K @ 4.2GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming | Play Station 4 PRO 500M Limited
-
dqdb
veterán
Szét lehetne, de nem foglalkoznak vele, mert egy dedikált MCU is költség. Az is megoldható lenne, hogy elfelejtsék végre a világítás 100-200 Hz-en vibráló PWM szabályozását (vagy sokkal magasabb frekvencia használata, vagy áramerősséggel szabályozás), mégsem teszik, mert az is költség.
A Razer most egy nagyot lépett ezzel a billentyűzettel a helyes irányba, de még így is lenne mit javítani rajta.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
nyunyu
nagyúr
Nem kell ahhoz dedikált mikrokontroller.
Ha azt veszem, hogy egy rakat DIY billzetben ócó Arduino Micro klón figyel ATMega32U4 MCUval (8 bit, 16MHz, 16 MIPS), és az bőven elég egy gamer billzetbe, ha nem akarsz világítást vezérelni, vagy csak konstans egyszínűt.
CM meg valami Philips (NXP?) gyármányú Cortex M0 magos MCUt (32 bit, 72MHz, ? MIPS) használt a 2-3-mal ezelőtti RGB billzetében, annak az újabb M4 magos változata is 4-5$.
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
dabadab
félisten
A világítás alacsonyszintű vezérlését meg elviszi egy TI TLC5971 (4 RGB zónát kezel, 1,3 dollárért láttam) vagy valami hasonló chip, erre csak ki kell küldeni az RGB értékeket - ez még egy Z80-nak se jelentene extra terhelést.
(Mondjuk én továbbra se értem, hogy minek világítás egy billentyűzetbe)DRM is theft
-
nyunyu
nagyúr
Egér esetén el tudom képzelni
Billzetnél nem annyira, mert ott nincs olyan nagy eltérés gaming közben, ha 2 tisztességesen összerakott billzet ugyanolyan kapcsolóval van szerelve.
(Leszámítva persze a kupakok textúráját, csúszósságát, hangját, meg az összes többi apró nüanszot, amitől nettó agyfaszt tudok néha kapni.)Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
dqdb
veterán
Mondjuk én továbbra se értem, hogy minek világítás egy billentyűzetbe)
Mert egy ideje csak a fekete billentyűzet a menő. Az emberek nem tudnak vakon gépelni, a fekete billentyűzet feliratai nem látszanak rendesen a monitor fényénél, az asztali kislámpa ismeretlen fogalom, így maradt a billentyűzet, mint fényforrás. A gyártók a perifériából diszkógömbbé átalakulás során a gamer fogalmat erőteljesen a csillámpóni jelleghez kötötték, ez beégett mindenkibe, így manapság már az emberek elhanyagolható százaléka esik be úgy a billentyűzetes topikba, hogy nem az az első feltétel, hogy világítson a billentyűzet, hanem az, hogy billentyűzetként jó legyen.Persze ezzel (pár kivételtől eltekintve) beáldozzák a jó minőségű kupakokat, (kivétel nélkül) vibrál az egész a periferiális látómezőben, mint a veszedelem, a nyákra felkerül 352-420 forraszpont plusz problémaforrásként, de ez nem számít, mert világít.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
nyunyu
nagyúr
(Mondjuk én továbbra se értem, hogy minek világítás egy billentyűzetbe)
Ezzel vagyunk így egy páran, csak mostanában egyre több diszkógömböt kereső millenialt látni a billzet topikban, akik nagyjából a fekete billzet pestissel egy időben születtek.
Na ők csókolommal köszönnek a #1 billzetemnek.
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
Postas99
aktív tag
Ez a billentyűzet gyönyörű !!!
Én már lecseréltem egy GXT280-ra. Éjszka néha a gép előtt ülök és jól jön a billentyűzet háttérvilágítás.
Occóó, de jó drab. Nem játszom.. dolgozom rajta.. Ha valakinek 50.000FT-ot megér hogy billentyűt vegyen rajta.. uccu neki.. Bár nem hiszem hogy ennyi pénzt itthon kiadna valaki ilyenfajta hóbortra..
Egy sakk programhoz amúgy sem kell gyors billentyűzet. -
GoldhandRent
senior tag
Én arról az arduino nano-ról váltottam most ESP32-re, és míg a nano elbír 32 pixelt zenére villogva wifiről kis laggal, addig fentbenn írtam, hogy az ESP már boldogan lekezel 150-200 pixelt wifiről akadásmentesen. árban 1-2$ különbség van az ESP felé.
Sőt, most jött ki egy mégbikább verziója.
Egy haladó programozó meg külön tudja választani a két magot, egyiken megy a billzetfunkció, másikon a világítás.
Kétlem, hogy erre még nem gondoltak a gyártók.mindegy, én szerencsére késleltetést még nem tapasztaltam a világítós mekha tábláimon
i7 6700K @ 4.2GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming | Play Station 4 PRO 500M Limited
-
csongi
veterán
A Razert is az
A Csodás Tiamat füles, garancia időn belül eltört a fejpántja, lehámlott a párnázott rész. Garancia után eltört a fejpánt, és megdöglött a füles. A szoftver frissítés meg maga a gyalázat volt. Mennyi is volt? Asszem kb 60K környéke.
A büdös életbe többet nem veszek Razer cuccot, túlárazott Kínai gyártmány.
A dizájn van túlárazva.
A Razer egy dizájner cég bérgyártatva. -
Dyingsoul
addikt
Valaki felhomályosítana a Razer switchekről? Legutóbb mikor néztem őket még Kalih kapcsolókat használtak, most felmentem a Razer oldalára és bele van gravírozva a promóanyagban a "Razer" felirat a kapcsolóba. Átnevezés történt vagy partnert váltottak? Azért kérdezem mert én még abban a hitben vagyok, hogy a cherry MX kapcsolók a legjobbak a piacon.
YT: youtube.com/dyingsoulgaming --- Facebook: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream csatorna: http://twitch.tv/dyingsoul -- Honlap: http://diablo3.hu/
Hozzászólok Aktív témák
ph A gyártó új TKL modelljében debütált a gyártó lineáris optikai kapcsolója.
- Milyen légkondit a lakásba?
- [Re:] Redmi Note 7 - nota bene
- Androidos tablet topic
- [Re:] Búcsúzik a Windows 10 Mobile
- Death Stranding (PS4)
- Asztalos klub
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- [Re:] Huawei P10 - pisztácia nem is volt
- [Re:] Csomagot Európába, de mennyiért?
- [Re:] Xiaomi Mi 9 Lite - kilencre érdemes lapot húzni
- További aktív témák...
- Hp ProBook 450 G1 15.6" 4Gen Core i3 4GB/500GB Office365/20165
- Lenovo YOGA 920 STAR WARS Edition 13,9 UHD, i5 8250U, 8GB RAM, 256GB SSD
- Acer TravelMate 15.6" 3Gen Core i3 4GB/500GB HDMI Office365
- 8700K 5,2GHZ || 16GB 4266mhz ram || 1080 TI 1950MHZ || egyedi vízhűtéssel és RGB ventikkel || PUBG |
- Sony Xperia 1 Dual Sim kártyafüggetle - ÚJ, 2 év gyári garancia, számlával(tehermentes), AJÁNDÉKKAL