Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz subset #39 üzenetére

    Igazad van, én sem ágállok a Cubox mellett, az sztem is drága, médiaplayer-nek legalább is. De sokan veszik zenéhez egyébként, mert állítólag olyan fullos hangcucc van benne. (az enyémet is csak zenére vette meg egy fórumtag, és egy másik jelentkező is ugyanúgy arra vitte volna, aki hallotta máshol élőben, sokak szerint jóval drágább forrásokat lehet vele kiváltani.) A pi2 mellett viszont továbbra is kiállok, hogy 95%-ban mindenkinek elég. Nekem mint említettem volt már HTPC-m, és én pont onnan jutottam ide.

    "Nagyobb médiatárak beolvasása, a fanartok betöltése, tekerés/keresés a filmek között fanartokkal,
    youtube-vimeo streamelés, lejátszásba való tekerés/keresés stb stb.
    Nekem inkább ez működjön folyékonyan, villámgyors legyen, azonnal reagáljon mindenre - nem mint a cec."

    Ez a kis pi2 mindent visz, végre olyan gyors amilyennek szeretném, és sztem nem indok egy HTPC mellett, hogy a filmindítás nem 0.7sec hanem csak 0.5sec.. Ajánlom h próbálj ki egy pi2-t, mert már nincs az a lomhaság mint az elődjében, de tényleg! A NAS-om egy olcsóbb WD típus, arról kb ugyanakkora, minimális lag-al indul minden, mint a fullos asztali PC-mről, nem tudom megmondani, hogy melyik van a TV-re kötve!!! Villámgyors az indítás, a film közbeni keresés, médiatár építés, YT indítás, szóval minden! Valóban, nekem (más okból is) van mellé rendes NAS-om ami szintén alig fogyaszt, és lekapcsolja magát ha nincs forgalom, így nem kell mennie éjjel nappal a HTPC-nek, csak az 1W-ot fogyasztó Pi2-nek! úgyhogy nekem nem kell kompromisszumot kötnöm! Ha bármiben hiányom lenne, azonnal és gond nélkül megvennék megint egy 100k-s HTPC-t is, de nekem így tökéletes a médiarendszerem, kisebb, kevesebbet eszik, az hogy jóval olcsóbb nekem már csak hab a tortán.

    Felhasználói élményben sztem nincs különbség, egyetlen kristálytiszta előnyt látok HTPC mellett: ha valakinek van TrueHD meg DTS HD képes erősítője, akkor azokat a hangsávokat is ki tudja használni.
    (én spec. egy jóféle, de csak "sima" DD és DTS erősítőt használok)

    "+ az os/kodi is a hdd-ről futhat, nem egy SD-ről." Az OpenELEC speckó cucc, a pi-s és a cubox-os verziók nem SD-ről futnak, hanem betöltődnek a RAM-ba, az meg fényévekkel gyorsabb mint a HDD, ezért is gyorsabb az OE a tesztben mint pl. az XBian és más ellenfelei.

    A CEC-ben meg amugy nem az a lényeg, hogy bekapcsolja az eszközöket, hanem h nem kell plusz távirányító vagy telefon + program. Nálam ez az appról vezérlés a nem járható út, mert mi van ha az asszony, gyerek is szeretne kapcsolgatni? vagy például a nagyszülők is filmeznének mikor nem vagyunk itthon és ők vigyáznak a kicsire, nekik nincs okostelefonjuk, de azt nem is tudnák kezelni, csak a buta TV kapcsolót. Az a legegyszerűbb, és legkényelmesebb, mindent be lehet állítani, ami funkciókat használsz, lehet bármit hozzátanítani. Én tudok a TV-m jó minőségű, háttérvilágitott távirányítójával pl. hangsávot meg feliratot váltani/ki-be kapcsolni lejátszás közben, a mappában filmeket törölni, stb. Mindezt a TV-m "buta" távkapcsolójával. Sokan mások is hiányolják ezt a HTPC-ből...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák