Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz DraXoN #189 üzenetére

    ,,egyesek nagyobbnak érzik a zen2->zen3 ugrást mint az utána levő zen3->zen4 ugrást ... de ez attól függ szerintem, hogy "mikor jön be a HBM" memória mellé (szerintem zen4 lesz a nagyobb "ugrás", a zen3 inkább csak "optimalizáció" lesz).."

    Szerintem is csak optimalizáció lesz, de legalább kap EUV levilágítást. A zen3->zen4 között lesz azért 7-->5nm-re való ugrás is. Előzetesen a ZEN szériánál a legksiebb fejlődés a 4 és 5 között lesz, ott abszolút semmilyen gyártástechnológiai ugárs nem várható (még annyi sem mint a 2-3 között). 2020-ban az Iltenk keresni valója sincs, 2021-ben meglátjuk hogy az ő 7nm-ük mire megy az AMD (TSMC/Samsung) 5 nanójával szemben. Mobilokban ugye már 2020-ban láthatunk 5nm-et, VGA-kon meg 2022 előtt nem valószínű.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák