Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar_

    addikt

    válasz DraXoN #185 üzenetére

    Én hallottam olyan pletykákat is, hogy az AMD talán magonként 3 szál HT-t is megvalósíthat, ami ugye a multicore teljesítményen lendíthet még néhány százalékot, a Zen 3-nál (7nm+) vagy a fogyasztás fog javulni, vagy néhány százalék teljesítmény, miközben az Intel 4c/8t-s alacsony fogyasztású procit tudott eddig prezentálni 10 nm-en, igaz már használható IGP-vel, de ugye az AMD is hamarosan lép 7nm-re az APU szegmensben is, jelenleg ha jól tudom, még 12nm-es APUk vannak forgalomban, szóval az ellen ment a 10nm-es IceLake.. Ha az Intelnek lenne válasza a 7nm-es Zen2-re akkor (hogy stílszerűek maradjunk) már rárúgta volna az ajtót a procipiacra :) , de csak egy újabb foltozott sebezhetőségről jött hír nemrég, és az alacsony fogyasztású 4c/8t-ról. Én arra vagyok már kíváncsi, hogy az Intel meddig tud még ilyen szinten piacvezető maradni lendületből. Hiszen a CL óta gyakorlatilag csak átcímkézi ugyanazt a teljesítményt, a 8. gen i7 teljesítményét tudja nyújtani a gen9 i7 procija csak HT nélkül (8700 6c/12t vs 9700 8c/8t) Ami teljesítményt jelenleg az AMD R5 szegmensben kínál 5%-on belül az R5 3600-al ugye.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

Új hozzászólás Aktív témák