Új hozzászólás Aktív témák

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Samott #23 üzenetére

    + passatgt

    Nem felejtettem ki: "lecsökken az előfizetést választók száma, mert nem vándorolnak át a weboldalra előfizetni?" – mondjuk ezt lehet, hogy egy mondattal bővebben kifejthettem volna, hogy pont azért nem fognak átvándorolni, mert nem is tudják, hogy lehet hiszen ezt nem lehet kommunikálni, de igazából a felhasználók sem teljesen hülyék, ha érdekli őket egy szolgáltatás, akkor megtalálják a módját annak hogy megoldják az előfizetést; de szerintem ez tulajdonképpen irreleváns kérdés a téma szempontjából.

    Annyi történik itt, hogy a Spotify kapott az Apple Music személyében egy erős ellenfelet ezen a piacon, és most próbálja azt elhitetni mindenkivel (az itteni hozzászólásokat olvasva sokakkal sikeresen), hogy a nagy és gonosz Apple őt, és kizárólag őt különbözteti meg hátrányosan. Na ez az, ami nem igaz, mindenkire ugyanazok a feltételek vonatkoznak. Pont a Spotify akar valamilyen okból kivételezést, azaz a kapálózása alapján továbbra is használni akarja az in-app purchase-t, de nem hajlandó annak feltételeit elfogadni.

    Kristálytisztán le van írva, hogy ha valaki app-on belül akar digitális javakat árulni, akkor mik a keretek. Ha ez nem tetszik, ki lehet venni az egész vásárlósdit, és meg van oldva, majd a felhasználók megtalálják a módját az előfizetésnek, ha tényleg érdekli őket a szolgáltatás. Igen, fájni fog (legalábbis ahhoz képest, mintha alkalmazáson belül zajlana a dolog), de majd bemondják a user fülébe, amikor prémium nélkül stream-et hallgat, hogy mit csináljon.

    Másoknak ezt sikerült hisztizés nélkül abszolválni, és olyan appot készíteni amiben az előfizetéssel kapcsolatos dolgokat nem tudod babrálni (pl. HBO GO vagy a már többször említett Netflix).

    Ezt az egész Uber-es dolgot idekeverni meg a fake news legalja, nem tudom hogy ez a Spotify saját hülyesége, vagy a linkelt forrás / Mobilarenás cikkíró költötte bele. Plusz ott a kattintásvadás "Apple adó" kifejezés (ez viszont már tuti, hogy a cikkíró saját kreálmánya), ami azért segít a pártatlanság utolsó szikráit is eloszlatni és finoman állást foglal a kérdésben.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák