Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

(#1) atike

atike
(PH! nagyúr)

Ez ha tényleg így fog működni akkor nagyon komoly...

(#2) Vikthor válasza atike (#1) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

Minority Report :D

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#3) smc válasza atike (#1) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Igen, ha tényleg tudja azt a pontosságot akkor ez kell nekem. Telóba, tabletbe, egérpadba. Most. :D

i53570-2x4GB-GTX1050TIWF2OC4|MSSURBOOK|IPP12.9|MIMIX2

(#4) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

Ez a cucc jelentheti a touchscreen, egér és bill illetve minden beviteli eszköz végét. Legalábbis addig, amíg nem lesz rá rádiós zavaró. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)

Mi a probléma vele?

Csak annyi, hogy a fizikai beviteli eszközök gyakorlatiasabbak, egyszerűbbek és ezáltal könnyebben kezelhetőek, miközben olcsóbbak. Vegyük a bluetooth hangfal példáját: egy sima hangerőszabályozó kapcsoló mennyivel egyszerűbb megoldás?

Persze, egy csomó helyre be lehet majd építeni, és vagizni vele, de gyakorlati szinten ez kb. olyan, mint amikor a telefonok kijelzőjére való rajzolás gesztusérzékelését világmegváltásnak gondolták. Anno oda meg vissza volt mindenki, hogy ha a kikapcsolt képernyőre egy C betüt rajzolsz, elindul a kamera applikáció. Ma ezen már csak röhög mindenki...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#6) atike válasza Cifu (#5) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Ezt továbbgondolva a hárombetűseknek viszont lehet majd mire használni. Fenéket fogja érdekelni őket a gesztus... Sokkal inkább az, hogy egy egy kis kütyüvel majd le lehet olvasni, hogy mit is gépel az ember épp.... :U

...De majd jön Gáborunk és kifejti... :P

(#7) MSI.Navi válasza Cifu (#5) üzenetére

MSI.Navi
(tag)

Egyetértek, nekem is ez ugrott be!

(#8) Lacccca87 válasza Cifu (#5) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

Nekem specil hiányzik a Honor 4x után a Huawei P9 Lite 2017 ből ez a funkció. Aztán lehet egyedül vagyok ezzel a gondolattal.

(#9) Cyberboy42 válasza Cifu (#5) üzenetére

Cyberboy42
(fanatikus tag)

hsználtál valaho notebook tapipadot? na azt a förtelmet ez végre kiválthatja.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#10) Cifu válasza Cyberboy42 (#9) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Elég sokat. Lenovo pöcök-egér vagy sima egér bárhol kiváltja.
Ez így ebben a formában aligha, de szvsz úgy 10 év múlva visszatérhetünk majd rá...

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#11) myckie2 válasza Cyberboy42 (#9) üzenetére

myckie2
(senior tag)

Olyan notebook-ot kell venni, ahol nem gagyi a touchpad és akkor élvezet lesz használni. Pl. Macbook, Surface

"For every man there is a cause which he would gladly die for."

(#12) lezso6 válasza Cifu (#10) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Amúgy ezt nem is nagyon értem, hogy miért a tapipad lett a nyerő a pöcökegérrel szemben. Utóbbi jóval pontosabb, s nem nehezebb megtanulni.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#13) Gargouille válasza atike (#6) üzenetére

Gargouille
(fanatikus tag)

Én is erre gondoltam azonnal. Pláne ha elterjed akkor valószínűleg nem kell sok idő hozzá, hogy megjelenjenek az ócsó kütyük, házi barkács megoldások amikkel bárki keyloggerkedhet anélkül, hogy meg kéne fertőznie a gépet. :D

(#14) smc válasza lezso6 (#12) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Csak egy tipp, de a gesztusokat felejts el a pöcökkel. :)
Használtam sokáig dell gépemen és esküdtem rá, de a surface tapija sokkal kényelmesebb.

Ezt a radaros cuccot pedig én egyéb gesztusokra tudom elképzelni, vagy egérmutatónak tableten így végre lehetne hover event egér meg minden nélkül.

i53570-2x4GB-GTX1050TIWF2OC4|MSSURBOOK|IPP12.9|MIMIX2

(#15) hoffman_ válasza lezso6 (#12) üzenetére

hoffman_
(PH! nagyúr)

én minden évben adok neki egy esélyt, de sosem járok sikerrel. részemről például halott a tapipaddal szemben. Dell gépeim vannak, de az ikon Lenovo régi vasait is próbáltam. szerintem erősen szubjektív megszokás kérdése.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) Apollyon válasza lezso6 (#12) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

TP-n én használom a pöcökegeret és a tapipadot is, bármelyik nem lenne, hiányozna.
A pöcökegérrel lehet nagyon finoman pozicionálni, a tapipaddal meg azonnali gyors mozdulatokat (pl. képernyő egyik sarkából a másikba).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) utas666 válasza lezso6 (#12) üzenetére

utas666
(tag)

Úgy tudom a pöcök egérnek túl drága volt a licence.

(#18) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Nincs még elég elektroszmog körülöttünk?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Reggie0 válasza atike (#6) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Csak nehogy feltunjon, hogy megdoglik a legy mikozben elszall a szenzor es a kezed kozott...

(#20) Mik76 válasza Apollyon (#4) üzenetére

Mik76
(fanatikus tag)

Ez automatikusan minden egykezes telot ketkezesse alakitana at. Lassuk be, nem eletszeru hogy utcan buszon stb letennenk valahova hogy a kezunkkel mutogassunk folotte.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#21) myckie2 válasza Tigerclaw (#18) üzenetére

myckie2
(senior tag)

5G mellett már fel sem fog tűnni... :N

"For every man there is a cause which he would gladly die for."

(#22) Tigerclaw válasza Cifu (#5) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Szerintem is kicsit olyan, mintha jobb kézzel vakarnám meg a bal fülemet. Egy touchpad, vagy touchscreen megoldás közvetlen visszacsatolást és szinkront ad az objektummal, ráadásul meg is támasztja a kezet, ujjat amitől megnő a precizitása. Ez ugyanazt bonyolultabban oldja meg és a kezelése is nehezebb, pontatlanabb és akkor még nem is beszéltem arról ha remeg valakinek a keze.

Nem kétlem, hogy lesz haszna, de nem vagyok biztos, hogy olyan alkalmazásokkal demonstrálják aminél erre szükség lenne.

Emellett egy újabb zavaró és talán káros EM forrás lehet. Továbbra sem tudjuk, hogy milyen hosszútávú hatása van az élő anyagra az amúgy ártalmatlannak tűnő frekvenciájú és erősségű elektromágneses sugárzásnak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) Pikkolo^^

Pikkolo^^
(PH! addikt)

(#24) Reggie0 válasza Tigerclaw (#22) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Nem is igazan fogjuk tudni, mert ha van hatas, akkor az olyan kismerteku, hogy elvesz az egyeb hatasok zajaban.

Egyet biztosan tudunk, minel nagyobb a freki, annal gyorsabban elnyelodik a kulso szovetekben.(kb. a fenyig)

[ Szerkesztve ]

(#25) JoolsNOS

JoolsNOS
(PH! kedvence)

Nekem anno volt leap motion pár napig. 20 perc után leszakad az ember keze. Itt is ez lesz a fő probléma.

[ Szerkesztve ]

I5 3570k+ninja3 (4200), Asus P8Z77-V LX, 8Gb Corsair 1600, 64Gb Samsung 830 SSD, Seagate 640GB 5400 RPM 2.5, EVGA Supernova 550GS

(#26) hardzsi2 válasza Pikkolo^^ (#23) üzenetére

hardzsi2
(fanatikus tag)

Szépen látszik, hogy mit összeszenved az ürge, hogy a kezét a képernyő felett tartsa 1-2cm-el és úgy rendezgesse az ikonokat... Szóval kiváló arra példa, hogy mennyire esetlen és béna ez a mutogatós/kézlebegtetős megoldás. Abba pedig bele sem merek gondolni, mit alkotna, ha egy zsúfolt, rázkódó BKV járaton próbálná meg ugyanezt. ;]

Az ikon-rendezgetést sokkal gyorsabban elvégezheti, ha a képernyőhöz hozzáérve, normál módon teszi azt.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#27) Apollyon válasza hardzsi2 (#26) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Hát akkor írjátok meg a tagnak, hogy hülyeség ez az egész, és most azonnal fújják le a projektet mert nem fog működni. ;]

(#28) Twyzx909

Twyzx909
(újonc)

Jónak néz ki. Szerintem a kéz elfáradást meg lehetne oldani, ha mondjuk tudna asztalra tett kezet egérmagasságból érzékelni. Ami szerintem problémás, az az, hogy az érintés jóval intuitívabb és talán pontosabb. Ott ott az ikon, Köb Jakab rábök és megnyílik az app, ez eléggé magától értetődő, és az emberek amúgy is szeretnek dolgokat tapizni, főleg ha van valamilyen fizikai (mondjuk rezgéses) feedback.

(#29) eszgabor

eszgabor
(fanatikus tag)

De utálom ezeket a levegőben hadonászós dolgokat!
Fizikai kontaktot szeretek az eszközzel :-)
Ahogy 12 billentyűvel bekalapálok egy SMS-t a mai napig szinte odanézés nélkül, úgy a tapifonon odameredve is mellé tudok nyomni százszor.
Hadonásszon meg simogasson akinek két anyja van! :-)

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#30) Tesus válasza JoolsNOS (#25) üzenetére

Tesus
(tag)

Így igaz, a gond vele, hogy nincs alátámasztás. Néha nap végére már most is tropa az ember keze. Ezzel meg pláne hazavágnánk az izületeket.

Persze még beválhat a dolog.

Samsung S9+

(#31) Reggie0 válasza Apollyon (#27) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Nem annyira hulyeseg, csak erre nem lesz jo. Hasonlo szenzorral lehet puzust/legzesszamot merni emberi testen, aminek a segitsegevel pl. egy jarmuvezetot meg lehet figyelni, hogy rosszul van-e vagy elaludt-e. Ezek a fejlesztesek is mennek, csak annak nincs ekkora hype faktora es nem kapjak fel az ujsagok.

(#32) dabadab válasza Apollyon (#27) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Nem hülyeség, csak teljesen nyilvánvalóan nem univerzális csodaszer. Biztos lesznek olyan felhasználási területek, ahová tök jó, de pl. a billentyűzetet teljesen nyilvánvalóan nem fogja tudni kiváltani.

DRM is theft

(#33) dabadab válasza Tigerclaw (#18) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Nincs még elég elektroszmog körülöttünk?"

Gyakorlatilag jelentéktelen ilyen szempontból, ami az elektromágneses spektrumban mindig is a legnagyobb részt adta, az a sima látható fény, amellett ez kb. fel se tűnik.

DRM is theft

(#34) Reggie0 válasza dabadab (#33) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

az elektromágneses spektrumban mindig is a legnagyobb részt adta, az a sima látható fény.

En meglepodnek, ha a ket fuggoleges szaggatot vonal kozotti terulet nagyobb lenne, mint a szaggatot vonalakon kivuli.

Ami nem mindegy, hogy milyen melyre jut el. Pl. az 1kW/(m^2) napfeny nem igazan jut el az agyig a boron es koponyan keresztul, viszont a 2.4Ghz-es radiosugarzas mar igen.

[ Szerkesztve ]

(#35) btprg

btprg
(tag)

Nem szimpatikusak ezek az érintésmentes megoldások, olyan problémákat vetnek fel számomra mint a gondolattal való irányítás víziója... Szép és jó, de ha éppen randomra mozgatom a kezem a telefon fölött, akkor nem akarom hogy bármit is csináljon, ahogy a "k.... anyád" gondolatra se akarom hogy rögtön menjen az IM az illetőnek :P Ergonomikus se lesz. Szóval valaki jól eljátszogat majd pár milliárd dollárért de a világot szerintem se fogja ez megváltani.
(A mérnökök, akik az ilyeneket fejlesztik, vajon tényleg hisznek abban, hogy amibe beleölnek végtelen energiát annak van értelme?)

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#36) Tigerclaw válasza dabadab (#33) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Gondolom nem csak a teljesítmény számít, hanem a frekvencia is...illetve az hogy az élő anyag mire érzékeny és mire nem. Nézd meg, hogy milyen védelmet fejlesztett ki az emberi szervezet (vagy aki alkotott minket) a különböző UV sugárzásokra. Ma viszont már rengeteg olyan frekvenciájú sugárzás is ér minket különböző erősséggel ami csak 100, 50 vagy épp mondjuk 10 éve ér minket. Lehet hogy van közöttük olyan ami ártalmas számunkra, vagy más élőlény számára, de nincs rá saját védelme.

(#37) dabadab válasza Tigerclaw (#36) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Gondolom nem csak a teljesítmény számít, hanem a frekvencia is..."

Az egyetlen dolog, amiről tudjuk, hogy számít, az az, hogy ionizáló-e a sugárzás (az UV az), mert az problémás (a radar meg a wifi viszont nem az).

És nem azért nem tudjuk a többi sugárzásról, hogy veszélyes, mert soha nem vizsgálta senki, hanem azért, mert baromi sok kísérletet végeztek és nem találtak semmit.

DRM is theft

(#38) Reggie0 válasza dabadab (#37) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Azert nem teljesen igaz, mert ELF elektromagneses mezonel talaltak korrelaciot, ezert lehetseges rakkelto (2B) kategoraiba soroltak be. A THz tartomanyrol meg tized annyit se tudni, mint a radiohullamokrol.

[ Szerkesztve ]

(#39) dabadab válasza Reggie0 (#38) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"ELF elektromagneses mezonel talaltak korrelaciot"

Nagyon gyengét, tegyük hozzá, messze nem eldöntött ügy, hogy tényleg van-e összefüggés.

DRM is theft

(#40) btprg válasza dabadab (#37) üzenetére

btprg
(tag)

Valóban nincs egyértelmű bizonyíték a rádiófrekvenciás elektromágneses hullámok negatív élettani hatására, de azért néha lehet hallani pár fura dologról (pl. mobiltelefontól megfájduló fejek)... Persze lehet hogy ezek csak az elnyelődő rádióhullámok fűtőhatása meg közeltéri dolgok miatt vannak, és nem magától az e.m. hullámtól.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#41) Reggie0 válasza dabadab (#39) üzenetére

Reggie0
(PH! nagyúr)

Persze, ezert csak lehetseges es nem biztosan rakkelto. A nagyon kis merteku hatasok olyan kis merteku elterest okoznak, amik statisztikailag nem nagyon detektalhatoak. De hasonlo problema pl. a nagyon kis merteku radioaktiv sugarzas karos, semleges vagy egeszseges mivolta, mert akkora mintan kene tesztelni, ami osszemerheto a fold lakossagaval, kulonben az eredmeny belevesz a zajba.

[ Szerkesztve ]

(#42) Ghoosty válasza Reggie0 (#41) üzenetére

Ghoosty
(őstag)

"De hasonlo problema pl. a nagyon kis merteku radioaktiv sugarzas karos, semleges vagy egeszseges mivolta, mert akkora mintan kene tesztelni, ami osszemerheto a fold lakossagaval, kulonben az eredmeny belevesz a zajba."

Nem tudom, mit értesz zaj, meg kis mértékű alatt. A földnek van egy természetes háttérsugárzása. Tehát mindenki ki van téve a nap 24 órájában radioaktív sugárzásnak. Itt simán van 2-3-szoros eltérés is és nincsen szignifikáns különbség a rákos megbetegedésekben. Vannak olyan hétköznapi ételek, amiknek az átlagos kajához képest többszörös sugárzást bocsát ki. Minden egyes ember is sugárzó. Ha valaki mellett alszol, akkor többletsugárzás szenvedsz el.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.