Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Colonel993 #2 üzenetére

    Eléri, hogy Te akard. :)

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Romvr

    őstag

    válasz Colonel993 #2 üzenetére

    Már régóta várok egy ilyen technológiát, persze kiforrott formában. Hobbi szinten foglalkozom lakberendezéssel/tervezéssel és a látványtervek elkészítését eddig úgy csináltam hogy leméricskéltem a szobát, ablakok helyét...stb. Majd jöhettek a betenni kívánt bútorok. Ezt persze 3D Studio Max-al lemodellezni...stb. Normál esetben 1 szoba elkészítése olyanra, hogy aztán másnak is meg merjem mutatni tartott 2 napig. Ebből a 2 napból másfél csak a mért adatokból való modellek elkészítése. Ha lenne egy telefon méretű eszköz amivel körbepásztázom a helyet és ott van a 3D kép (nyers formában) amin csak igazítani kell egy keveset, vagy körbejárom a bútort és az is megvan, az nagyban lerövidítené a dolgokat.
    Ha pedig mindig csak egy szeletet szkennelek be mondjuk LED villanóval megtámogatva akkor még a fény-árnyék problémák egy részét is ki lehet kerülni (rosszul megvilágított hely, zavaró árnyékok)

    De másik eset amire még gondoltam: Beszkenneled magad 3D-ben, majd mehet is a játék a saját karaktereddel. Képzeljétek egy a Skyrim-et pl úgy hogy te játszol magaddal. Vagy elég csak a fejedet beszkennelni 3D-be.

    Játékokra, tervezésre, sőt munkára is remek lehetőségeket teremt egy olyan telefonba épített eszköz ami valós időben 3D-ben érzékeli a környezetet.
    Kicsit tovább fejlesztve nem is olyan távoli jövő egy Tricorder.

    Persze mindent lehet rossz célra használni. Ott a maghasadás felfedezése: Tiszta energia és tömegpusztító fegyver. De a késsel/tűzzel is lehet kaját főzni, meg embert ölni.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák