Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #615 üzenetére

    "Nem egyedi, Opera Next. Szűz USB-ben is tudtam reprodukálni."
    Hmm, ez fura. Mindenesetre nekem még nem sikerült ezt az össze- és szétcsúszós jelenséget produkálni normális szövegszerkesztés közben. :D

    "Például itt az ABC sorrend. Mi akadályoz meg, hogy átnevezd mondjuk _jquery.min.js-re? Vagy 0jquery.min.js-re?"
    Semmi. Csak elég nevetségesnek tűnő megoldás. :P
    Amúgy mondom, a scriptek úgy vannak, hogy egyik a jquery.min.js, másik a Neptun_Theme_Changer.user.js, szóval az N úgyis hátrább van, mint a j. :) Elvileg nem kéne tehát átnevezni.
    Ettől függetlenül valamiért a userJS-ben nem tudom használni a jQuery-szintaktikát, valamiért ReferenceError-t ír. Amikor korábban a sima userJS-sel csináltam a korábban írt createElement-es megoldással (csak a style helyébe script taget írtam, a típus helyére text/javascript-et, plusz a megfelelő elérési utat), akkor teljesen jól működött.
    Egyelőre úgy néz ki, vissza kell térnem a userJS-es megoldásra, pedig gondoltam akkor már csinálok hozzá egy fancy popup-ablakocskát, hogy beállítható legyen a script különböző dolgokra (pl. mit tüntessen el, és mit ne).
    Ez elég gáz, hogy ennyire nem sikerül működésre bírni, és ennyire nem lehet hozzá megfelelő dokumentációt találni, hogy mi is az oka... Google Chrome kiegészítő-tutorialban a hivatalos forrásban is ott szerepel az első példák közt, hogy jQuery-t hogy lehet egyszerűen include-olni.
    A másik meg, amit már említettem, hogy nagyon nem tetszik, hogy ha most a jQuery-t is include-olni akarom, akkor bele kell gányolnom a userJS @include-részét is ahhoz, hogy csak arra az adott oldalra vonatkozzon. Vagy pedig csekkolni a window.location objektum tulajdonságait, hogy épp azon az oldalon vagyok-e, amire szeretném, hogy vonatkozzon. Ez is full gagyi megoldás, de ezt már írtam. :)

    "Ez a baj. Pedig ez egy elég súlyos bug, tekintve, hogy akár banki adatlopásra is kihasználható azáltal, hogy neked azt írja a böngésző, hogy csak HTTP-n van neki joga működni, közben meg HTTPS-en is röhögve elfut."
    Ez tényleg nagyon gáz, és ha nem mondod, komolyan, észre se veszem, hogy a permissions-résznél nem is https van. :DD

    "Nem lehet, hogy a Chrome hibáival szemben kicsit elnézőbb vagy?"
    Pont én? :Y
    Aki aktívan kritizálom a Chrome-ot? :D A Chrome topicban pont azért akartak már nekem párszor virtuális taslit adni, mert túl sokat köpködök a Chrome-ra, és túl sokszor hasonlítom össze az Operával, utóbbit hozva ki győztesnek. :D

    CSS-részre:
    Ennek az @import-nak a gyakorlati hasznát igazából sosem értettem, mert egyrészt régebbi böngészők előfordulhat, hogy nem támogatják, másrészt ha neadjisten keveredik a <link> tag használata az @import-tal, akkor esetleg párhuzamosítási problémák is felmerülhetnek több cikk szerint is (mármint nem tudja párhuzamosan elindítani a fájlok betöltését esetleg), pl. itt egy ilyen cikk: [link].
    De jelen esetben mondjuk megadnám én <link> taggel, csak nem tudom, hova, úgy, hogy vonatkozzon is az adott oldalra - pl. injektálja arra az oldalra, amit módosítani szeretnék. És NE minden oldalra, csak a megadottakra - ahogy ugye a Chrome említett manifest.json-jában meg is lehet adni globálisan, mely oldalakra vonatkozzon.

    "Egyébként a @require úgy jön ide, hogy az általam linkelt SG-s userJS nem működik Operával."
    Hát belenéztem a kódjába, és tényleg nem vágom, a csávó miért nem azzal a createElement-es, headerhez hozzácsapós módszerrel csinálja, akkor lehet, hogy egyből megoldódna a gondja. :D

    Ja, az Operás események nem rosszak, pl. az AfterCSS-t használtam is a userJS-nél, azt is meg tudtam csinálni, hogy a Neptunos oldalon mondjuk a harmadik CSS-fájl utáni részre injektálom a saját CSS-fájlomat. :D
    A MagicVariables gyakorlati hasznának még nem néztem utána, egyelőre nem tudom, mire tudom majd használni.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák