Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz ntomka #626 üzenetére

    Ja, így már értem a konzolos parát, de ez számomra azért nem volt olyan zavaró, mert át is lehet méretezni, meg Escape-pel gyorsan ki lehet lépni a konzolból, ill. vissza. De igazad van, ez is lehetne értelmesebben megoldva.
    Tulajdonképpen valóban át kellett méretezgetni néha, de nem ordított a hiba. :P

    A Chrome-bugot megpróbálom jelenteni.

    Tudok a DOMContentLoaded eseményről, eddig is ezt használtam. Ehhez kötve próbáltam használni a jQuery-t, mivel addigra, mire ez az esemény bekövetkezik, addigra a jQuery-t már rég injektáltam a header-részbe. DE továbbra sem működik.
    Amikor simán userJS-ként használtam Operában, akkor látta, jó volt, működött, extension-formában egyszerűen képtelen vagyok működésre bírni, érthetetlen számomra.
    Ez hogy van, hogy látszik is a hálózat fülről leolvasva, hogy elsők között csapja hozzá a header-részhez a jQuery-t, amit a createElement-es megoldással rakok oda, és nyilván ez a DOMContentLoaded esemény előtt következik be, mégsem tudom az adott oldalon használni, ha sima JS-szintaktikával mégis megy? :F

    Ja, még egy, az közös a kódban ilyen szempontból, hogy Chrome-nál is a DOMContentLoaded-hoz van kötve, hogy fusson le adott függvény. Egyszerűségi szempontból, bár elvileg a document_end is erre reagál. De így közös maradhatott a kód, nem kellett külön manipulálni, és Chrome-ban tökéletesen az elvártak szerint működik a kiegészítőm.

    Amúgy az az index.html-es megoldás, ahol át lehet variálni elvileg a könyvtárstruktúrát meg ilyesmit Penge szerint, igazából az injektálás szempontjából nem ér semmit, mert így csak a widget scope-jáig lát el, az oldalt magát ilyen módon nem lehet módosítani.

    Most tulajdonképpen az oldal melyik részére injektálja ilyenkor a scriptet, ha azt teszi egyáltalán Operánál, ha mégsem tudom használni a jQuery-t, miközben az elvileg az oldal része? :F
    Sőt, már úgy is megpróbáltam, hogy magába a userJS-fájlba is bemásoltam a jQuery egész tartalmát, mindenféle helyre, úgy sem ment, ami számomra érthetetlen... :F Mivel Chrome-nál elvileg ehhez hasonló scope-ban van, ott mégis megy.

    Tehát se a bemásolós, se a createElement-es headerhez csapós megoldással nem tudom használni a jQuery-t az oldal manipulálására Opera-kiegészítő esetén.

    Erre irányult igazából a kérdésem, hogy ezt Te hogyan oldanád meg Operánál. Na meg hogy Te próbáltad-e már pl. a MooTools-t hasonló célokra használni (adott oldalon megjelenő elemeket a MooTools szintaktikájával módosítani, nem sima JS-tel), mert annak a könyvtárát is include-olni kell.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák