Új hozzászólás Aktív témák

  • halleck

    csendes tag

    válasz FLATRONW #767 üzenetére

    Nem feltétlen értek egyet a cikkben a mérési és számolási metódussal, bár a különböző kártyák közti különbség szempontjából valószínűleg majdnem mindegy. Az energiahatékonyságon nagyon sokat lehet javítani ha okosan csinálja az ember, mint ahogy itt már korábban javasolták.

    Én egy Radeon RX480-al járulok hozzá a közös erőfeszítéshez, cpu-val nem számoltatok. A power limitet lehúztam 50%-al, így is egy csomaggal három és fél óra alatt végzek a letöltés kezdetétől a feltöltés végéig számolva, és 49000 körüli pontokat kapok, ami elméleti 330000 körüli PPD-t ad ki, a webes control panel is nagyjából ezt az értéket mutatja. Mindezt úgy, hogy a kártya fogyasztása a Radeon Software szerint 72W körül mozog. A GPU nincs koppra terhelve, cserébe nem hangos, és nem meleg.

    Ilyen formában az elméleti PPD/watt a kártyának 4500 körül van. A konnektorból felvett teljesítményét a rendszernek nem mértem, de ha besaccolok tokkal-vonóval 150W-ot (120W rendszer és 80%-os táp hatékonyság), akkor is 2000 fölötti PPD/wattot kapok.

Új hozzászólás Aktív témák