Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    válasz ROBOTER #29 üzenetére

    Jó, akkor mivel senkinek nincs otthon süketszobája, ezért gondolom senki se hallgat FLAC-t. Senki a világon. Hisz nincs értelme süketszoba nélkül.

    Mondjuk összeraknék egy Fiio X5 + Lars & Ivan THA-8x + Beyer DT990 kombót (most bele ne kösstetek, beírtam 3 eszközt, ami épp eszembe jutott), akkor is hülyeség 24bit mélységű audiót hallgatni rajta, hisz behallatszik az utcazaj, úgyse hallom meg a különbséget?

    Úgy támadtok rám, mintha nem lenne semmiféle átmenet a telóról headsettel hallgatott mp3 és a többmillás SACD-lejátszó+erősítő+high-end fejhallgató kombináció között.

    Na ne röhögtessetek már!

    Én mindössze annyit akartam mondani, hogy az az átlag-felhasználó, aki egy kicsit is igényesebb a hangminőségre - értsd: nem éri be a valami fos minőségű mp3-mal - az eddig is meg tudta oldani, hogy relatív kis beruházással egy kicsivel jobb hangminőségben (mondjuk FLAC formátumban) tudja hallgatni a kedvenc zenéit otthon (vagy akár út közben is).

    És ehhez nincs szükség 700$-os Sony bluetooth speaker-re!

    Annyira bírom, mikor az sznob audiophile emberek meg akarják a kevésbe avatottaknak mondani, hogy a jobb hangminőség elérésére tett szánalmas kis próbálkozásuknak semmi értelme, mert úgyse hallják meg, mert félmillás rendszer alatt csak zörgés meg zaj van...

    Ahelyett hogy bárorítanák inkább az embereket, hogy ne érjék be a gagyival, és törekedjenek jobb forrást, jobb eszközöket használni, amikor zenehallgatásra kerül a sor. Kezdve akár egy jó hordozható lejátszóval és egy zárt fejhallgatóval.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák