Hirdetés

2018. szeptember 21., péntek

Gyorskeresés

(#1) kisvakond111

kisvakond111
(tag)

Ha ez számít én elolvastam :))
Egyébként bizonyos szinten visszalépés ez a konfig (főleg a kevesebb RAM miatt).

"amúgy mint olyan"

(#2) Samus válasza kisvakond111 (#1) üzenetére

Samus
(PH! addikt)

Miért is lenne visszalépés? Ja hogy kevesebb a memória. Lassan (nagyon lassan) eljutunk oda, hogy a 16GB alap lesz, de jelenleg a felével is bőven el lehet lenni. A CPU és VGA páros is egész jó. Gondolom segítettek a megfelelő topikban (a ház típusa miatt tippelek rá). Bár én másik tápot raktam volna bele, illetve a memóriát is 2x4 KITben vettem volna, de az én vagyok.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.''

(#3) Viktor77 válasza kisvakond111 (#1) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

Na, ha azt írod főleg a ram miatt, akkor szerinted van még valami, ami miatt visszalépés. Konkrétan mi lenne az?
Ez a konfig reggelire eszi a régit.

Samsung Galaxy S7

(#4) plevips válasza kisvakond111 (#1) üzenetére

plevips
(újonc)
LOGOUT blog

kisvakond111: Később még valószínűleg belekerül még 8GB-ram, csak most nem akartunk egyszerre több pénzt kiadni. (a régi gépet majd helyrevágom és eladom).

Samus: igen, azért rákérdeztem megfelelő topicban, de a házat én választottam, mert nekem is ugyan ilyen van. És nagyon jó ház, megfelelően szellőzik, szép, minőségi.

Eladó cuccaim: https://bit.ly/plevips

(#5) Samus válasza plevips (#4) üzenetére

Samus
(PH! addikt)

A szépség szubjektív. Nekem nem tetszik :D De a szellőzése jó, az ára nem túl magas, ezért is ajánlják. Én Xigmatek Spirit M házat akartam, de amikor vettem a gépet, az összes nagyobb bolt kifogyott belőle, és nem is tudtak megmondani, mikor jön. Mondanom sem kell, a vétel után egy héttel megint lehetett kapni...Fractal Desing Core 1500 lett végül.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.''

(#6) kisvakond111 válasza Viktor77 (#3) üzenetére

kisvakond111
(tag)

Viktor77: A táp az ami szerintem annyira túlméterezett, hogy az már negatívan üt vissza. Nagyon sokan kedvelik a Chieftech Smart szériáját valószínűleg az árához tartozó magas ráírt teljesítmény miatt. Itt felesleges volt 600-as tápot venni, de nem csak, hogy felesleges de sokkal gazdaságtalanabb is mint mondjuk egy 400W-os tápegység.
Azért mert egy tápegység körülbelül 50% terhelésen tudja a legjobb hatásfokát. Ez a konfig nem fog többet fogyaszani, olyan 170-180 wattnál. Ez a smartnak ~28% terhelés, egy bármilyen más 400 wattos 80+ bronze tápnak viszont ~43% terhelés.
Valami olyan is van, hogy 20% alatt a legtöbb tápnak igen rossz a hatásfoka ami netezésnél takarékoskodik kevésbé a forintokkal. Na most emögé beszúrnám, hogy "Am I right?" mert ebben nem vagyok biztos.
Persze nem néztem utána más alternatívának mert ősz óta nem követem a tápegység piacot. Épp most nézem, hogy a Chieftech Force már egy ideje nem is kapható.

Samus:A kartellező memóriagyártók mellett nem igazán lesz az a 16GB mindennapi. Akinek szüksége volt rá annak már 6 éve annyi van. Nekem például egy hülye fogadás miatt lett egyáltalán 8 a 4 helyett.

Ha a házhoz még hozzászólhatok, szerintem külön dicsérendő az, hogy nem valami Zalmant vettetek. Minden második ismerősömnek Zalman Z sorozata van ami engem igazán kiábrándít.

[ Szerkesztve ]

"amúgy mint olyan"

(#7) Zicokuka

Zicokuka
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Rendben van a vas,ramot lehet később is beledobni :D Azért a régi gépet megfogja vacsorázni :D

(#8) Viktor77 válasza kisvakond111 (#6) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

Amit leírtál az mitől visszalépés?

Samsung Galaxy S7

(#9) PuMbA válasza kisvakond111 (#6) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

+1, a táp nagyon kilóg, hasonló áron majdnem van 80 Plus Gold 400W-os táp, de Silver biztosan. Illetve kis dolog, de SSD-ből szerintem jobb lett volna egy Samsung 860 EVO. Kingston SSD-knek kisebb neve és reputációja van. Samsungokból nagyon sok működik, mint a beton.

[ Szerkesztve ]

(#10) kisvakond111 válasza Viktor77 (#8) üzenetére

kisvakond111
(tag)

Bocsáss meg, azt akartam mondani, hogy memórián kívül nincs sem visszalépés. Ami még észrevételem volt, hogy a tápegységválasztás nem volt a végtelenségig átgondolva. :R

PuMbA: Tényleg, van például be quiet! Pure Power 10 400W Silver mondjuk ezer forinttal drágábban.

[ Szerkesztve ]

"amúgy mint olyan"

(#11) Viktor77 válasza kisvakond111 (#10) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

Nekem egy hasonló fogyasztású konfighoz (i5-6600, GTX1050) egy Force 350-esem van. 7K-ért lehetett annó venni.

Samsung Galaxy S7

(#12) cskamacska

cskamacska
(PH! addikt)

ASUS - PRIME H310M-K (s1151)
Nettó 15874 Ft Bruttó 20160 Ft

Intel - Core i3-8100 3,60GHz LGA1151 6MB box - BX80684I38100
Nettó 26765 Ft Bruttó 33992 Ft

G.Skill - 8192MB 2400MHz CL15 DDR4 Value - F4-2400C15S-8GNT
Nettó 18957 Ft Bruttó 24075 Ft

MSI - GTX1050 4GB DDR5 OC - GTX 1050 TI 4G OC
Nettó 45306 Ft Bruttó 57539 Ft

Crucial - 250GB 2,5" SATA3 MX500 - CT250MX500SSD1
Nettó 16310 Ft Bruttó 20714 Ft

Toshiba - 1TB 7200rpm 64MB High-Performance P300 OEM - HDWD110UZSVA
Nettó 8900 Ft Bruttó 11303 Ft

Cooler Master - N300 Mini Tower (ATX) Fekete - NSE-300-KKN1
Nettó 12176 Ft Bruttó 15464 Ft

Be quiet! - 400W Pure Power 10 - BN272
Nettó 13353 Ft Bruttó 16958 Ft

Nettó összeg: 157641 Ft Bruttó összeg: 200204 Ft

Hát, ez nekem sem jött volna ki olcsóbbra. :B (aktuális A4Team árak)

Sokat nem buzerálnám az összeállítást, memória kicsit alacsonyabb késleltetésű, MSI 1050Ti-ben nem vagyok 100%-ig biztos hogy félpasszív, de ócó vót :DDD , ha egyáltalán ilyet lehet mondani mikor tavalyi 1060 3GB árban van ez is :U , új MX500 jobb mint a budget UV400, de épp Samu 860 is beesett árban, már 20k-ért kapni, Toshiba merevlemezből mindenképp az újabb P300-at venném, házhoz nem értek :DDD , táp mindenképp egy olcsó és jó Be Quiet Pure Power(vagy Bitfenix Formula ha épp kapni és lehet drágább, vagy FSP Hexa 85+ ha még egy-két ezrest nagyon spórolni kell), gép jó ha eszik 150 wattot se.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#13) kisvakond111 válasza Viktor77 (#11) üzenetére

kisvakond111
(tag)

Voltak olyan napok amikor a 450 (vagy 400 :F ) olcsóbb volt mint a 350-es társa. :)) Akkor gondoltam, hogy veszek egyet teszt tápnak.
Azért amikor 16.000-ért lehet Silver tápokat venni sajnálom, hogy egy Corsair CX450M-et vettem anno jó drágán.

"amúgy mint olyan"

(#14) b. válasza Samus (#2) üzenetére

b.
(PH! kedvence)

A a gond, ha 2x 4 GB megy bele akkor nehezen bővít később, mert abban csak 2 memória slot van.

Egyébként jó kis összeállítás, teljesen rendben van. valóban a táp kicsit overpowered, de ez legyen a legkisebb probléma, hátha később egy I7 megy mellé egy GTX 1070 társaságában.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#15) TheLázs

TheLázs
(újonc)
LOGOUT blog (1)

Az a durva, hogy én egy erőben némileg elmaradó, de játékokra azért alkalmas pc-t 100 alatt hoztam össze:

39k volt a 1050Ti valami adóművésztől (3 év bolti garral)
35k volt a készreszerelt i5-2500 konfig (ennél a passmark tanúsága szerint kevesebb ,mint 20 %-al gyengébb)
gar nélkül de márkás (corsair 450) táppal, 4GB ram és az intel csipszetek ratyiságának netovábbja
10k volt egy 8GB DDR3 modul, így rettenetesen ideálisan 12GB figyelt a gépben

SSD hiányzott volna belőle, csak mire odaértem, eladtam az egészet, és még kerestem is rajta. Hozzá kell tennem, hogy ez volt az első olyan gépem, aminél nem rettegtem anomáliáktól és random hardverhaláltól (eddig 2 AMD gép hagyott cserben, és egy végig apró cseprő hardveres problémákkal küszködött)

Ennek tükrében a 200k kicsit soknak érződik.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#16) cskamacska válasza TheLázs (#15) üzenetére

cskamacska
(PH! addikt)

Azért a friss-dobozos bolti cucc nem ugyanaz mint a kutya szájából előlomizott aprószökevény. ;]

Fillérkefélkéhez mindig érdemes volt az aprót bújni, hátha ár alatt csurran valami(amit akár haszonnal lehet továbbseftelni :P ), de ha új kell valamiért, akkor új kell, nincs mese. És táp, adathordozó, ventilátor esetében erősen érdemes újat, azok konkrétan elhasználódnak / öregednek, beviteli eszköz, gépház szintén, de inkább esztétikailag ami gusztus dolga, procik szinte elpusztíthatatlanok, ha nincsenek széjjelhajtva, memóriák jól bírják, alaplapok/bővítő kártyák meg ahogy esik, de 200 watt feletti videokártya fogyóeszköz.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#17) Kolondrum

Kolondrum
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nem 2ft aztán olyan huu de haj de dolgok nincsenek is benne. Mint I7, kb 2* ilyen jó VGA és a többi. Néha megfordul a fejemben, hogy ismét legyen asztalim és néha néha játsszak, de már túl drágának találom a jó gépeket, márpedig ha lenne akkor megszólna. 4770K-nál tettem le a lantot. Víz meg sok ínyencség volt benne.

Ez meddig lesz porondon?

[ Szerkesztve ]

Én is motorozok.... Szóval ha autózok akkor próbálom a tempót átültetni. :D

(#18) idegen lény válasza TheLázs (#15) üzenetére

idegen lény
(őstag)

Szerintem itt is csak az SSD-n lehetett volna talán kicsit spórolni (meg persze a videokártyán). A W10-nek elég egy 60-120 GB-os SSD is féláron, vagy tévedek? 240 GB-os minek 1 TB mellé?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz!Pesten házhoz viszem! Zuckerberg vagy Elon Musk az Antikrisztus; a következő amerikai elnök, később a Föld teljhatalmú vezetője A csicseriborsó egy szokatlan formájú egynyári hüvelyes növény, leginkább egy madárcsőrű bárányfejre hasonlít

(#19) plevips válasza idegen lény (#18) üzenetére

plevips
(újonc)
LOGOUT blog

Mivel a gép főleg játékra lesz használva, és biztos vagyok benne, hogy öcsém az SSD-re teszi majd fel a Steam-et, így a játékok is ide települnek majd. A 120GB így kicsi lenne, ha jól tudom valamennyi szabad helyet kell hagyni az SSD-n, hogy tovább bírja.

(#20) PuMbA válasza idegen lény (#18) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

30GB szabad hely kell a Windows 10 nagy frissítéseinek, szóval a 60-as biztosan kiesik, ráadásul már nem is gyártják őket, szóval azok még régebbi, elavultabb cuccok, amik bármikor meghalhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#21) kisvakond111 válasza plevips (#19) üzenetére

kisvakond111
(tag)

A Steam képes több meghajtón is tárolni játékokat. Attól függetlenül hova van telepítve.

[ Szerkesztve ]

"amúgy mint olyan"

(#22) idegen lény válasza plevips (#19) üzenetére

idegen lény
(őstag)

Ahhoz viszont félek, hogy a 240 GB is kevés lesz, és majd úgy fog járni, mint én. Csak hét játékom van a 250 GB-os SSD-n, és állandóan próbálkozik és szenved az 1803 letöltésével. Persze sosem tudja befejezni a letöltést a helyhiány miatt. A másik meg, amit írtál, hogy tovább bírja, ha nincs tele, ezt én még nem hallottam, de azt igen, hogy visszafogja a sebességét, ezért ajánlott az egyharmadát szabadon hagyni. De akármelyik is az igaz, ha telepakolja játékokkal, hamar tele lesz, márpedig tele fogja, az tuti, ha odateszi a Steam-et.

A Ti-ért sem adtam volna azért a plusz 2 GB-ért 14 ezerrel többet, amikor a sima 1050 ugyanolyan teljesítményű. Jó tudom, a mai játékok igénylik(?) azt a plusz két gigát, de akkor sem. Elvi okból. Ez szimpla rablás. 2 GB nem ér meg 14 ezret.

(#21) kisvakond111 válasza plevips (#19) üzenetére

Igen? Ezt nem tudtam. De akkor erre oda kell figyelni.

(#20) PuMbA válasza idegen lény (#18) üzenetére

:R Amúgy sem érnék meg, mert ugyanannyiért már 120 GB-osakat is kapni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz!Pesten házhoz viszem! Zuckerberg vagy Elon Musk az Antikrisztus; a következő amerikai elnök, később a Föld teljhatalmú vezetője A csicseriborsó egy szokatlan formájú egynyári hüvelyes növény, leginkább egy madárcsőrű bárányfejre hasonlít

(#23) plevips válasza idegen lény (#22) üzenetére

plevips
(újonc)
LOGOUT blog

Majd mondom neki, hogy a Steam-et akkor a D-re pakolja.
Amúgy nekem 120GB-os van a gépben, jelenleg 41GB szabad, és 2017. ‎július ‎14. lett feltelepítve a rendszer.
Mondjuk én nem játszok, és nagyon nagy progikat se használok.

(#24) idegen lény válasza plevips (#23) üzenetére

idegen lény
(őstag)

Például a Titanfall: 56 GB, a Star Wars Battlefront: 52 GB.

(#25) Viktor77 válasza idegen lény (#24) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

Új Final Fantasy? :D

Samsung Galaxy S7

(#26) idegen lény válasza Viktor77 (#25) üzenetére

idegen lény
(őstag)

Az mennyi? 155? :Y

[ Szerkesztve ]

(#27) Viktor77 válasza idegen lény (#26) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

155.

Samsung Galaxy S7

(#28) kisvakond111 válasza plevips (#23) üzenetére

kisvakond111
(tag)

Szóval, tisztáznám ezt a Steam helyzetet.
A Steam-et a C-re kell telepíteni, mindössze a beállításokban létrekell vele hozatni egy mappát a D-re amibe a játékokat fogja pakolni.

Ha netán ezt valaki nem tudta akkor ő is simán ettudja helyeztetni a C-re telepített játékot a D mappába. A Steam elintéz mindent nem kell félni, hogy esetleg nem fog futni a játék.

"amúgy mint olyan"

(#29) plevips

plevips
(újonc)
LOGOUT blog

Nos, ma ránéztem a régi gépre, hogy mi lehet a baja. Bekapcsolásnál meg se mukkan. Kivettem a VGA-t, lehúztam a winyót, memóriák ki, másik táp bele, semmi.

Gondolom akkor alaplap.

(#30) idegen lény válasza plevips (#29) üzenetére

idegen lény
(őstag)

Vírusirtó volt rajta? Az nem hiányozhat egy fiú gépéről. A 360 Total Security-t ajánlom, ingyenes, csak arra kell figyelni, hogy rendszeresen frissítve legyen, mert magától nem frissül, és érdemes bekapcsolni benne az Avira és Bitdefender motorokat is a telepítés után.

(#31) plevips válasza idegen lény (#30) üzenetére

plevips
(újonc)
LOGOUT blog

persze, a win 10 beépített cucca. De nem hiszem, hogy vírus így kinyír gépet.

(#32) PuMbA válasza idegen lény (#30) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

"360 Total Security"

Hát elég kérdéses program. Semmilyen vírusirtó tesztelő cég nem tette még bele a vizsgálati közé, szóval szinte semmilyen infó nincs róla, hogy milyen. Itt van róla egy teszt, de a nagy, neves vírusirtók közül mindegyik több vírust, malware-t, káros webhelyet vagy támadást fedez fel, mint ez. A Windows 10 irtója egyébként nagyon jó, én már a 8.1-as óta használom és ~4-5 éve nincs vírusom.

[ Szerkesztve ]

(#33) idegen lény válasza PuMbA (#32) üzenetére

idegen lény
(őstag)

:R Kösz a tesztet, látom friss, el fogom olvasni! Nekem még a vírusirtó topicban ajánlották, és még mindig ott van az ajánlottak között. De majd megkérdezem a véleményüket a tesztről. Persze, hogy elég a Microsoft Security Essential annak, aki nem látogat veszélyes oldalakat. Sokat javult, ma már egy jó közepes teljesítménnyel bír. Azért nem bíznám rá a gépem.

(#34) draco31 válasza kisvakond111 (#1) üzenetére

draco31
(PH! addikt)

Majdnem ugyan ilyen gépet raktam össze, csak én megvettem a 16 giga ramot bele. Sikerült is egy hónap alatt egyszer használni 9 gigát :D
Az alaplapom Asrock, meg a VGA más 1050Ti ha jól emlékszem, de ASUS ez is.

Xiaomi Redmi Note 4 ( B20 ) 3/32 ASUS VivoBook S14 S410U

(#35) idegen lény válasza draco31 (#34) üzenetére

idegen lény
(őstag)

Ebben is 1050Ti van.

(#36) draco31 válasza idegen lény (#35) üzenetére

draco31
(PH! addikt)

Láttam. Úgy értettem, hogy más megvalósítású 1050Ti.

Xiaomi Redmi Note 4 ( B20 ) 3/32 ASUS VivoBook S14 S410U

(#37) plevips

plevips
(újonc)
LOGOUT blog

Már muzsikál a masina :))

(#38) Polllen válasza TheLázs (#15) üzenetére

Polllen
(PH! nagyúr)

I5-2500 és azt írod némileg elmarad... :
Nagyon elmarad. Én sem vettem volna meg ezt a generációt, de azért a kettő között van dögivel más is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.