Új hozzászólás Aktív témák

  • petipetya

    nagyúr

    válasz szupermacs #46 üzenetére

    Dancsó kapcsán egyetértek. Korábban valóban jó videókat készített: filmek kritikus és poénos elemzése, illetve a time-lapse videók. A csúcson kellett volna abbahagynia, de nem tette. Ennek eredményeképpen már elég alacsony színvonalat üt meg, így nem is igazán van kedvem nézni.

    Helyette rászoktam Magyarósi Csaba videóira. Anno ő volt az egyetlen, akitől meg tudtam nézni egy-egy Almáról szóló videót, mivel elfogulatlanul tud róluk beszélni. Mindezt megfűszerezi egy minimális ám odaillő káromkodással, és a kritikája ellenére pofátlanul reklámozza valamelyik online szifinos webáruházat. :C Emellett az Atrraktor nevű műsora is elég színvonalas, így annak is várom már a folytatását.

    Egyszóval van akit érdemes figyelemmel kísérni, de sajnos Dancsó már nem tartozik ezek közé. Nem mondom, hogy még méltósággal ki tudna szállni - inkább kevésbé lenne rangon aluli számára, ha most tűnne el.

    [ Szerkesztve ]

    "nincs rá lezsóidő"

  • gerii

    addikt

    válasz petipetya #7 üzenetére

    A Microsoft komolyan dummy telefonokat állított ki??? Ez a cég egyre nevetségesebb termékpolitikát csinál.

  • callmeakos

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz szupermacs #46 üzenetére

    Nem akarok erről vitát nyitni mert nem ez a topic lényege, de azért na.
    Van abban valami hogy Dancsó nem a régi. De elhiheted hogy Dancsó Péter nagyon is tudja mit kell hogy csináljon hogy növelje a nézőit. Belekezdett a magyar Filmek bemutatásába, ami az ő privilégiuma lett, és Mielőtt belett volna skatulyázva ebbe abszerepbe, vagy kifulladt volna, elkezdte a szakszerűen videókat. Megpróbálta és Bejött neki. Annyira hogy ő lett a legismertebb youtubeos, és már tv műsora is van (az mindegy hogy milyen, de van). És amit mi látunk, az csak a populárisabb része. Meglehetősen jó érzéke van a timelapse videókhoz, amiket elképesztó profizmussal rak össze.

    A másik meg a VR? Láttad már a tech csatornájukat? Próbálj meg úgy beszélni az adott eszközről hogy érthető legyél, de kőzben ne legyél sznob vagy elvakult. Lehet hogy csak leragadtál a normál csatornájukon, ahol tény hogy kicsit indokolatlanul sokat káromkodnak, de ez van.

    Nem kell senkit se ledegradálni azért amit csinál. Pláne olyanokat, akik el is értek valamit.

    All→M8

  • szupermacs

    veterán

    válasz callmeakos #53 üzenetére

    Dancsót tudom, hogy milyen timelapse videókat csinál. Nem voltam annyira elájulva, nem az én műfajom, pedig szeretek fotózni. Szívesen néztem volna tőle komolyabb bemutató videókat objektívekről és gépekről is.
    Egyébként volt egy 8 órás előadásuk Puzsérral együtt a zenékről ha jól emlékszem. Ott semmi érdemlegeset nem tudott hozzászólni az előadáshoz (abban a több, mint 1 órában legalábbis amit feltettek YT-ra) csak mosolygott meg ücsörgött, amíg a partnere beszélt.

    VR-t meg minek nézzem a tech csatorna miatt, amikor maga a 2 karakter amit előadnak az nem tetszik? Mert te szereted? Nézd. Én is néző vagyok és nem alkalmazkodom amíg van alternatíva. Nem különösebben érdekel, hogy mit milyen alaposan mutatnak be a proli népnek érthetően. Úgy vagyok, mint a TV-vel. Odakapcsolok, megnézem mi megy és ha nem tetszik elmondom a véleményem és tovább kapcsolok. Nincs szerintem ezzel probléma, nélkülem is van elég bevételük ami ugye az elsődleges szempontja a videósoknak amióta partnerség létezik. :)

    Gratulálok egyébként az összesnek, hogy ezzel befutottak és sikerült elérni bármit is. De azért hanyatt nem fogok esni.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz gerii #52 üzenetére

    Nem :) de volt dummy is, és nem vezetekelt proba is. Proto peldanyok.

    Tobb helyen is volt Lumia keszulek

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Vesa

    veterán

    válasz callmeakos #53 üzenetére

    Dancsónak van érzéke a videóvágáshoz, de sajnos elhitte magáról, hogy szerepelni is tud és hogy kameraképes. Nos, nem az, ahogy a yt-s ""sztárok""(sicc) 99%-ka sem az. Arra születni kell! Ezért áll mindegyik úgy a rendezvényeken, mint a tejbetök, megszólalni sem tudnak...
    Dancsót kezdetben néztem, de már akkor is eltekertem, ha magát mutogatta, mert egyszerűen nem jó szegény...Narrációt jól nyomja, vágni is érzékkel tud, de ne akarjon szerepelni...A többi még ennyit sem tud.
    Megjegyzem, egy olyan világban, ahol noname amerikai suttyó családok életét képesek követni több millióan, nos, ott azt hiszem nem kell sok ahhoz, hogy valaki sikeres legyen. Lassan már semmit sem kell tudni azon túl, hogy minél hülyébb legyen valaki...

    A tudomány a valóság költészete!

  • axioma

    veterán

    Kint voltunk, es hat nem dicserni fogok, ugyhogy elore szolok, hogy szigoruan SZVSZ mint mindig.
    Kezdjuk ott, hogy utoljara 2014 tavaszan, a nem kombi rendezvenyen voltunk. Fillerekert. Hosszu orakat, mert volt nezegetnivalo, hallgatnivalo es beszelgetnivalo is.
    Most 2-en itt regisztralt ingyenjeggyel, a ket gyereknek vasarolt jeggyel mentunk. Ami - a meghirdetett cikkben fixkent leirt 2500-zal szemben - 2900 volt helyben, persze utana lehetett volna menni, de talan ha mar a mobilarenan mindig kesik a beharangozo hir is, meg az akcios hir is (mastercard itt meg se jelent), akkor legalabb lenne teljes. Jo, MC kartya miatt 2600 lett, de ez azert kicsit veletlen.
    Vasarnap ebed utan ertunk oda. Kezdjuk ott, hogy (terkep nelkul) elindultam a bejarat utan, es egy darab Veletech feliratot se lattam, hogy na itt kene jobbra vagy balra fordulni. Jo, azert csak bekeveredtem. Es mi az elso ami a Veletech csarnokban fogad? Egy playit nagyszinpad. Playit temakkal.
    Samu standon szinte csak a VR-eket felugyelok, mondjuk ugyse erdekelt sok minden, de latvanyosan senki nem foglalkozott a nem sorban allokkal. Sony nyeremenyjatek, elore beikszelt valasszal (=adatgyujtes), de egy nyomorult smartwatch vagy swr30 sincs kint. Pont z3c-m van, nem a telefonok erdekeltek volna, hanem a kiegeszitok, eloadasok, akarmik. De kijelzos csuklon viselheto akarmibol csak a huawei es a samu okosorak voltak kint, me'g a kereskedoknel se volt mas. Telefonbol volt talan annyi, mint egy nagyobb muszaki aruhazban, tabletbol inkabb kevesebb, mas meg semmi. Neha lattam Kind-t, Bog-ot, szoval jelen voltak, Legend-et me'g a kis szinpadon egy eloadaskozben mikrofonba beszelni is (a kovetkezo, nem mobilos temat beharangozni), de hol van a masfel evvel ezelotti allapot...
    Ket gyerek = ket lany, nosza beraktam oket a skool-ba. Probaltam 3 mondatot beszelni a termekrol, de a holgy aki ott volt mint kiderult, nem is infos erdeklodesu, csak anno azon a programon tanult. Amugy leginkabb a mintaprogramokkal jatsszattak oket, ha jol ertettem ket nap alatt volt ket srac aki erdemben hasznalhato eredmennyel belenyult...
    Na jo, atmentunk a tobbi csarnokba is korulnezni. Nosztalgiaztam a homoludens.hu-n, a szabaduloszobarol lemaradtunk de a para-sok ladait kinyitottuk. Tarsasozni boven lehetett, mert az atlageletkor ellenere ott alig lezengtek (gemklub). Amugy az uvolto, szinpadrol virtualis focit, harcot stb. kozvetito kiallitokbol engem nem sok minden erdekelt, en a Veletech reszre lettem volna kivancsi. Azert odamentem az asus-hoz, van egy regebbi Transformer T100-asom, milyen az uj. Vasarnap delutan 3-kor. Es mint kiderult, a T100-hoz (ezt irva a papiron is a fejlecbe) leirtak a T300chi tulajdonsagait, es a T300-hoz a T100-et. Mondom a csajnak aki ott van, hogy ossze van cserelve a T100 es a T300. Megkerdezte, hogy az melyik... es jol megvonta a vallat.
    Eljottunk nem egeszen 3 ora ottlet utan. Rohadtul nem erte meg kimenni, ha valaki nem konkretan a konzoljatekokat akarta megnezni. Minden mas legfeljebb diszletkent volt jelen (jo, a regi mobilokat csak azert nem nezegettuk meg, mert 1.5 eve mar lattuk). Pedig az elmult 2 alkalommal iszonyatosan tagadta mindenki, hogy a Veletechnek artott volna a kozoskodes. En inkabb azt kerdezem: mi volt benne mobilarenas, mi volt benne Veletech?
    En sajnalom, hogy gyorsak voltunk es mindketten belefertunk az ingyenjegybe, mert anelkul legalabb nem koltottunk volna benzinre meg a masik ket belepore... legkozelebb nem kovetem el ezt a hibat.

    Me'g egyszer: szigoruan szvsz.

  • pugi11

    csendes tag

    Nekem összességében tetszett a rendezvény. A szervezés nem volt kifogástalan, de ez érthető, hisz nagyon nagy volt a tömeg.
    Tetszettek a színpadokon az előadások és a legtöbb kiállító is érdekes volt. Rengeteg dolgot ki lehetett próbálni.
    Egyedül az 576/gamestar okozott csalódást. Elmentem gamestar újságokat áruló stand előtt, odajött egy hostess hölgy és megkérdezte "érdekel a gamestar?", mondom "nem nagyon". Erre ő "akkor mit keresel itt?". Bocs, hogy arra mertem menni.
    576 pultnál meg összevissza keverték a megrendeléseket, ráadásul minősíthetetlen volt az eladó. Addig kavarta magát is míg a 15ezerre leakciózott 1éves xbox live-ot sikerült 9ezerért félreszámláznia valahogy. De amilyen bunkók voltak nem is szóltam nekik. Kis kárpótlás.
    De ezekről nem tehetnek a szervezők, kiállítók, fellépők így jövőre is ki megyek, de hagyom a collectors jegyet. Délután már csak száraz pizzát lehetett enni. Hot-dog -ot meg nem győzte csinálni szegény kiszolgáló, és nem akartam még ott is sorban állni. Az ajándék csomag meg hát ... (a felbontott/le sem fóliázott gamestar újság kicsit lehangoló volt).
    De ezen kis bosszúságok ellenére nagyon élveztem az egész napot. Sokkal több volt a pozitív dolog. Nagyon sok jó élménnyel gazdagodtam. Köszönöm az egész rendezvényt.

  • dz1989

    senior tag

    Szemen a Régiteloknál pont a lényeget nem mutatták, hogy most nem a Nokiák voltak túlsúlyban.
    :W :W :W
    Aki videózott az figyelmetlen volt. :(((

    Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

  • ozakila

    tag

    Üdv mindenkinek,Én is leírnám a véleményemet.
    Minket is a Veletech érdekelt az egészből,mondhat bárki bármit,ennek semmi köze a régi rendezvényhez amit kedveltünk,szerettünk. Értem Én az anyagi meg egyéb okokat de akkor is... Ez egy Gamer kiállítás néhány mobilos standal,amiket embertelen zajban voltunk kénytelenek végignézni.Nekem is vannak játékkonzoljaim,de ez a Playit egyáltalán nem érdekel 40-évesen...Mig a régi rendezvényre 1000Ft-ért be lehetett menni,ez 2500Ft ez sem mindegy,de ez sem lenne gond ha olyan lenne mint a régi,ez volt az első összevont kiállítás amire elmentünk és egyben az utolsó is. Sajnos...

  • matteo_szg

    őstag

    válasz axioma #60 üzenetére

    Legközelebb a csajnak ne csak ezt mondd az ASUS standod, hanem kérj szakmai segítséget! És már ott is termek. :)
    A papíros elírást láttuk végül, tényleg ciki; legközelebb jobban ellenőrizzük az elkészült információs anyagokat.

    jupiiii

  • axioma

    veterán

    válasz matteo_szg #64 üzenetére

    Mar bocs, de szerintem azzal hogy a csaj megvonta a vallat, befejezte a beszelgetest. Me'g csak nyoma se volt annak, hogy o ezt megprobalja kommunikalni masnak... Es ezek szerint senki nem jelezte (nalam agilisabban) a ket nap alatt, csak ti vettetek a vegen eszre, annak ellenere, hogy legalabb a me'ret fel kellett volna tunjon? Meglepo. Gondolom egy ollo csak kerult volna, a ket fejlec kicserelese megoldotta volna a dolgot.
    Egyebkent egy dolog kiderult: a T300-nak csak a dokkja kb. olyan nehez volt, mint a teljes T100-am. Bar lehet, hoyg az vinyos volt? Nem is neztem a felcsereles utan, hogy a masikon mit irt. Nekem amugy is eleg a T100 merete, csak azert hogy nagyobb legyen, nem fogom lecserelni (bar sajna az enyem az elso sorozatu, es baromira be tud lassulni, neha rendesen idegesit).

  • lalajos

    csendes tag

    válasz Vesa #32 üzenetére

    "A Simhouse-os szimulátor kiváló, beszélgettem is ott valakivel a rep.szimes felhasználásról, de úgy tűnik, erre sajnos nem használható! Pedig álom szép lenne, hiszen a 3D mozgási képesség miatt adná magát ez a felhasználás -talán még jobban is, mint az autós!"

    használható repülőgépszimulátornak is. (nem jó emberrel beszéltél ezek szerint)
    persze vannak korlátai, minden mozgását nem tudja visszaadni, és az erők is nagyobbak lehetnek.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz axioma #65 üzenetére

    Amúgy a hostessek bábok...

    És az a baj, hogy kapnak érte pénzt, de semmi más motiváció nincs abban , hogy jól teljesítsenek... Max nem hívják őket több rendezvényre.

    Ami biztos, hogy előtte alapos felkészítést kell tartania minden márkának, de olyan egyént találni, aki csinos, szexi, szellemes, humoros, és még a mobiltechnológiák is érdeklik nehéz.

    Bármennyire is hülyén hangzik, de ide csinos lányok kellenek, persze pár movemberes pofa is elfér a mobilok között.

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • axioma

    veterán

    válasz Graphics #67 üzenetére

    Nos nekem mint nonek pontosan eleg, ha a csinos-szexi kimarad, cserebe legalabb azt tudja, hogy a kb. 8 kiallitott eszkozbol melyiknek mi a neve. A masodik nap vegere, legalabb.
    Egyebkent lehet, hogy ezert vonta meg a vallat, mert nem hitte, hogy engem valoban erdekel a dolog, nem csak szivozok - sajna ez tobb helyen is tapasztalhato volt, hogy nem neztek ki belolem, es a kommunikacioban a hulyegyerek szintre alltak be. Ahol lattam ertelmet, mondtam hogy infos vagyok, es volt ahol erre volt pozitiv reakcio (pl. dlink).

  • matteo_szg

    őstag

    válasz axioma #65 üzenetére

    Hu, nyugi...ne legyen ebből infós lány vs. üresfejű hostess lány téma...

    Nem tűnt fel, mert egy ilyen stand összeállítása, üzemeltetése nem kicsi feladat. Nekünk nem két nap a PlayIT, hanem 1 hét. :) Viszont legközelebb nyugodtan szólni, hogy akkor van-e a standon ASUS-os, akitől lehet kérdezni. És ott termek 1 perc alatt.

    A T300 dokkolója 700 gramm, tehát nehezebb, mint a T100 tablet része, de könnyebb, mint a T100 dokkolóval.

    jupiiii

  • axioma

    veterán

    válasz matteo_szg #69 üzenetére

    Nem lesz, ma'r kinottem a lanykorbol jo ideje:)
    OK, legkozelebb akkor eroskodom egy hozzaertoert.
    Sulyban akkor kicsit tevedtem. Erdekes, mert mindig az az erzesem, hogy a (vinyo nelkuli) dokk-om lenyegesen konnyebb, mint a tablet resz, es most nezem, hogy nem is.

  • petipetya

    nagyúr

    válasz axioma #68 üzenetére

    Engem meg pont az zavar, ha odajönnek és megkérdezik: segíthet? Akár Veletech, akár egy bolt. Persze egy csinos hosstessnek elnézem, sőt... :) De alapjáraton odamegyek, megnézem + megnyomkodom amit akarok, kalap-kabát és irány a másik stand. Úgysem tudnak olyat mondani, amit ne tudnék, illetve úgysem tudnék olyat kérdezni, amit tudnának. Tisztelet a kivételnek.

    "nincs rá lezsóidő"

  • mepet

    addikt

    válasz Graphics #67 üzenetére

    "Ami biztos, hogy előtte alapos felkészítést kell tartania minden márkának, de olyan egyént találni, aki csinos, szexi, szellemes, humoros, és még a mobiltechnológiák is érdeklik nehéz."

    De azért lehetséges. Szerintem legalább 100 olyan hostess van országunkban, aki hosszabb ideig értékesített telefonokat (vagy hasonlókat), így komoly tapasztalattal bír ezen a területen. Nem biztos, hogy megmagyarázza neked, hogy mi az az UMTS vagy CDMA, viszont ismeri a termékeket, amiket promóz. Sajnos a válság óta tartó leépítés hullám a kereskedelem ezen területén még mindig érezhető.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz mepet #72 üzenetére

    Hostessből nem hiszem, hogy lenne ennyi ezen szakágban.. Max ha folyamatosan évről évre visszahívják, de nem bújja a Mobilarenát, tehát simán megesik az, hogy az okosabb nem azon az oldalon áll..

    Én láttam már olyan standot, pár éve, ahol a hostessek SEMMIT nem csináltak, nem jöttek oda, nem érdeklődtek.

    VISZONT, tavasszal pl az Alcatelnél nagyon informatívak és segítőkészek voltak a témában, és tudtak is beszélni róla.

    Itt igazából nem is azon van a hangsúly, hogy minden szakmai infó meglegyen, hanem hogy tudjanak kommunikálni.

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • rudi

    nagyúr

    válasz mepet #72 üzenetére

    Szerintem ez ilyen ábránd. Jártam kinn párszor a Computexen, ami teljesen más liga. Ha kérdésem volt, ott is elmentek a kiállítási terepen lévő, egyébként cég alkalmazottjai a tech PR emberért, aki érdemben tudott válaszolni. És itt csúcsmárkákról és csúcsrendezvényről beszélünk. Ugyanez igaz egyébként a standard marketingre is a mindennapokban. Akivel mi hazai szinten kapcsolatba tudunk kerülni, annak a tudását bő negyed óra guglizással el lehet érni. Tisztelet a nagyon-nagyon kevés kivételnek (pl. matteonak).

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • szupermacs

    veterán

    válasz rudi #74 üzenetére

    Ábránd elvárni egy csinos lánytól, hogy a laikusoknak elmagyarázza azt amit tudni szeretnének? Szerintem annyira nem. Ha megoldják, hogy tényleg tudnak hívni egy embert aki érdemben is tud segíteni akkor nincs baj.
    De a csinos lányokat is be lehetne tanítani minimum annyira, hogy a rendezvény előtt gyorstalpalón megmutatják és elmagyarázzák nekik miket fognak mutogatni és mit kell róla tudni. A YT-on is rengeteg olyan játékbemutató oldal van, ahol műsorszerűen egy "műsorvezető" nő elmondja a játékokról az újdonságokat. Aki meg komolyabb rajongótábort akar az meg eljátssza, hogy kocka és az utánanézett infók alapján vlogban felmondja a "tapasztalatait". Persze kiderül, hogy semmi közük hozzá, de még mindig jobb ilyenekkel bemutatni bármit, mint tizenéves kövér gyerekekkel (pedig erre is van igény, de az más).
    Tehát meg lehetne oldani szerintem. Aki pénzt akar keresni az dolgozzon is meg érte. Nem hiszem, hogy annyira keveset kap a testéért egy hostess, hogy csak ácsorgás legyen a feladata.

  • Smktrooper

    senior tag

    Na tegyük hozzá, hogy kizárólag a rendezvényszervezőn múlik az összehangolás fogalma...

    Kb mint egy szar rendszergazda egy 1000+ fős business networkon. Itt is ilyen jellegű volt a hiba.

    Nem voltak jól beállítva a tartományok, a felhasználók támogatása szar volt, az átjárók rosszul voltak beállítva, és már a bejelentkezésnél is gondok voltak. Igazából már a BIOS-a szarul volt beállítva a rendezvénynek.

    :U

    [ Szerkesztve ]

    Reboot

  • rudi

    nagyúr

    válasz szupermacs #75 üzenetére

    Továbbra is irreálisnak tartom az elképzelésedet. Kérdezek egyet: voltál már mobilszolgáltatós boltban? Ott a "napi 8 órában" hetek, hónapok óta dolgozó, képzésre járatott csajok és srácok átlagban mennyire értettek a termékekhez, amiket eladtak? És az aki esetleg értett is hozzájuk, ott volt még fél év múlva vagy elment jobban megfizetett munkára? Na, hasonló a helyzet a hostessekkel is. Akik ráadásul holnap már egy utazás, holnap után meg egy gasztro rendezvényen fognak állni.

    Naivság azt képzelni, hogy ők majd az Asus hardver mellett felkészülnek Málta turisztikai látványosságaiból, a toszkán konyhából, a Marntz erősítőiből, a VW autóiból meg kitudja még mi mindenből. Az sem reális, hogy a kiállítók terméktréninget tartanak nekik, mert olyat inkább csinálnak a saját belső embereikkel és a nagyker partnereikkel. Az ilyen nyílt, végfelhasználóknak tervezett rendezvények nem erről szólnak, csúnyán mondva nincs annyi értékük, hogy ekkora energiát beléjük fecceljenek.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • szupermacs

    veterán

    válasz rudi #78 üzenetére

    10 éve nem voltam mobilszolgáltatónál boltban, mindig magam jártam utána annak, hogy mit szeretnék. Az más kérdés, hogy most megbántam vagy sem. :DDD
    Lehet, hogy naívság elvárni hostessektől a szakmai felkészültséget, de akkor meg minek vannak ott? A telefon olyan, hogy a kezedbe fogod és nyomkodod és nem kell mellé csöcs amit nem tudsz nyomkodni.
    Egy autós show-n érthető, hogy a csajok dekkolnak a motorháztetőn, hogy szebb legyen, mert nem tudsz beülni és elvinni egy körre (egyiket sem).
    Nem mintha járnék ilyen rendezvényekre, nekem elég információt az a PH! és a Mobilarena ilyen szempontból. Pláne, hogy van egy nagyon komoly fórum a hátterében.

  • Vesa

    veterán

    válasz szupermacs #75 üzenetére

    Bocs, hogy beleszólok, de láthatóan nem vagy tisztában a hostess szolgáltatás működésével. Ezeket a lányokat ügynökségek közvetítik ki. Eseménydúsabb időszakokban kb. minden héten máshová "mennek", a legkülönbözőbb rendezvényekre, akár fogadásokra vagy számos más típusú rendezvényre. Nem az a szerepük, hogy szakmai tanácsot osztogassanak, mert ez teljességgel lehetetlen, hiszen nem várható el, hogy minden egyes rendezvény, minden egyes műfajához és területéhez értsenek. A lány akivel találkoztál, lehet, hogy előző héten még egy vegyipari kiállításon volt, a következő rendezvénye meg egy befektetési tanácsadó cég fogadása vagy akár egy autókiállítás. Szerinted elvárható, hogy mindegyiket megtanulja? Persze, hogy NEM! Az ő dolga az, hogy dekoratív, kellemes megjelenésével tegye vonzóbbá a standot és kedvesen fogadja a vendégeket. Mélyreható szakmai kérdésekhez pedig hívja a cég képviselőjét, egy szakembert vagy akárkit, akit a cég ezért delegált ooda! A hostess lányoknak mindössze ennyi a feladata! Más kérdés, hogy az ügynökségek -legalább is, a jobbak-, eleve kategorizálják a lányokat és az adataik között feltüntetik azt is, hogy miben jártasak. Az már más kérdés, hogy a lányok többsége szinte mindent beír a kérdőívbe amikor hostessnek jelentkezik, hogy minél több munkához jussanak. Nincs ember, aki le tudja ellenőrizni, hogy valóban jártas-e a témában, de ennek nincs is jelentősége, mert mint mondottam, a lányokat nem ezért alkalmazzák, nem ez a feladatuk!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • axioma

    veterán

    válasz Vesa #80 üzenetére

    Azert remelem ez mar nem arrol szol, amit en kezdtem... en csak ket dolgot kifogasoltam: 1. a 8 db termek kozul kettonek a neve se mondott neki semmit (az azert nem annyira atomtechnika), 2. vallvonogatassal valaszolt, nulla igyekezettel hogy egy kicsit tovabb tolja az infot, ha o maga nem tud kezdeni vele semmit.
    Ezt azert en elvartam volna, ha egyszer o van ott interface-nek, azt a funkciot toltse be. Ne tudjon, de azt tudja, hogy ilyenkor mi a dolga, merre kell az inputot tovabb tolnia... Minden mas hozzaertesbeli vita az mar ettol a konkret esettol fuggetlenul folyik, remelem.

  • Vesa

    veterán

    válasz axioma #82 üzenetére

    Nem is neked válaszoltam!
    Teljesen egyetértek azzal, hogy ha egy lány a hostess munka lényegét sem képes hozni -kedves, segítőkész-, akkor nincs helye rendezvényeken ebben a minőségében. Ez nem vitás...

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák