Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz lewisfm #27 üzenetére

    #7 és #27

    Igen, a TV -d nem támogatja a DTS, a True Audio, sem a Dolby Atmost. A "jó hír", hogy a hír tárgyát képező eszköz sem támogatja egyiket sem.

    Továbbá ezen eszköz "sima" ARC -t támogat (ellenben a TV -d eARC -jével). Mondjuk az is jó kérdés, hogy a TV -den minek az eARC? Az E-AC3 (pl. Netflix) miatt? Komolyan eljutunk oda, hogy végre lehetnének HD hangsávok is akár a TV -ken az eARC -nak köszönhetően erre már a sima DTS -t sem támogatják - nemhogy az "izgalmasabb" dolgokat ... :N

    Egyébként ezen soundbar -ra a gyártó azt írja ( [link] ), hogy mind HDMI -n - mind az optikain az alábbi három formátumot támogatja:

    Dolby Digital (AC3)
    Dolby Digital Plus (E-AC3)
    2 csat. LPCM

    Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy főleg optikai esetén (de szerintem az ARC is rímelhet erre) milyenformán támogatja az E-AC3 -at? Olyanformán, hogy a forráseszköz a továbbítást megelőzően átkódolja AC3 -á (azaz mégsem támogatná natívan)?

    Szerintem mind lejátszó tekintetében - mind hangrendszer tekintetében teljesen másfelé lenne szükséges nézelődnöd, hacsak nem lenne elegendő pl. az AC3 (és/vagy E-AC3 esetleg) támogatás. Mondjuk a HD hangsávok nem tudom ezen az eszközön mennyire hiányoznának ... A DTS -ből meg "egy pillanat alatt" lehet AC3 -at csinálni, ha kompatibilitás lenne a kérdés ...

    Most azon gondolkodom, hogy pl. egy TV -re telepített Plex/Emby a DTS -t (esetleg mást is) át tudna konvertálni AC3 -á amit a TV ki tud adni magából, de ez is csak a kompatibilitás oldaláról megoldás ...

    @Balika911, #28

    Példának okáért az Onkyo RZ-1100 -n ott a 7.2.4 PRE OUT kimenet. Az nem lett volna jó a céljaidra? Tudom esetleg nem erre gondoltál, de vonalszintű multichannel kimenet nem nagyon szokott lenni AVR -eken, de még a processzorokon sem. Hirtelen nem is tudom elképzelni, hogy milyen forgatókönyv esetén lehetne ez hasznos? A lejátszókon még OK, mert azt rákötöd egy AVR vagy processzor multi-channel bemenetére, de az előbbi esetben?

Új hozzászólás Aktív témák