Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz #54625216 #29 üzenetére

    "Nem csodálom"
    Én se lassan, amekkora baromságokat írsz... :(

    "De. Tök mindegy,"
    Tehát leírod, hogy SLS-hez tervezték, ami konkrétan nem igaz mert a Orion majd 6évvel korábban kezdték el, amikor még SLS-ről szó se volt soha. A Delta IV-gyel fel is lőtték a hőpajzsot tesztelni, de ezek a tények tökre nem számítanak gondolom... :U
    :W

    "Amiben még nincs benne az összes teszt misszió, engedélyezési eljárás, stb."
    DE pontosan benne van, a 8év végét a 2014-es lefövésig számoltam, amikor minden le lett tesztelve rajta a visszatérésig, azóta kvázi kész.

    "A tervek szerint hőpajzzsal együtt lesz 100t a hasznos teher"
    Megint csak NEM. 100t az első naptól állítja Musk, amikor még hűtőfolyadék volt megálmodva az egész, és még papíron se nagyon létezett az egész. Azóta nem változtattak ezen a hülyeségen. és a 100t szám semmi más csak egy hasra ütés.

    "nem hitkérdés"
    Részedről elég erőteljesen úgy tűnik, hogy az...

    "financiálisan fenntarthatatlan a rendszer."
    A Holdra szállásnak mi a jó isten köze van a pénzügyi fen tarthatósághoz? :F Konkrétan pénzkidobás, ahogy az Apollo program volt. USA kormány sokkal több pénzt dob ki bankok, elektromos autó cégek, egyéb ipari cégek kimentésére évente, azok aztán fenntartók... A háborúkat meg se említem.
    Gyakorlatban filléres költségek, a kérdés csak annyi, hogy a lobbi mennyi akaszt le és hogyan.

    "költségek végső soron ellehetetlenítik a projektet."
    Semmi köze a pénzhez, érdekek és politika kérdése, semmi más.

    Az hogy gyakorlatban értelmetlen ebben a formában a teljes politikai bizonytalanság miatt és ez a 2. újratervezése az egésznek, az meg egy tök másik ok, amiért soha nem lesz végigvíve.

    Hogyan?
    Mármint nem érted, hogyan működik egy menekülő rendszer? Esetleg nézd meg a Dragon-on, a Orion-on, a Starliner-en, stb...
    A második eset nyilván problémásabb, nem vitatom.

Új hozzászólás Aktív témák