Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz akaido #40 üzenetére

    Van ismerősöm, aki emberekkel utazott kb 250km-t egy munkára. Anyag meg rendelve, le előlegezve egy helyi kereskedésben. Mikor oda értek nem tudott kártyával fizetni. Mondta, ok, akkor intézi az utalást. Erre kiderült, hogy az sem jó, mert kompletten a rendszer volt halott a helyen. Ez nem a bank hibája, természetesen. De az embereket fizette, akikkel ment, plusz üzemanyag, és a végén 3 napot kellett várnia, hogy hozzá jusson a rendelt anyaghoz, mert azt sem látták mennyi előleget fizetett ki. Addig tartott a rendszert rendbe rakni. Ez persze egy erősen szélsőséges eset. Én meg értem azokat, akiknek maximum a napi betevő miatt kell egy bolttal arrébb menni esetleg. De kis cégként, kisvállalkozóként ilyen blamákat nem engedhet meg az ember magának. Pláne, ahol a megrendelőt nem nagyon érdekli miért nem érsz oda a megbeszéltek szerint. Mondjuk egy bankfióknál, ahol le van szervezve az őrzés, stb nem mondhatod, hogy bocs, de ezért nem tudtam fizetni, nem tudok menni. Biztosan nagyon kicsi lenne az az arány, amikor ilyesmi gondot jelenthet. De, ha nagyon sokból egyszer is be jön, akkor azzal csak bukok. És jellemzően nem keveset. Nem feltétlen a pénz részére gondolva. Hanem a presztizs veszteségre, amit egy ilyen okozhatna.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák