Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz nemlehet #43 üzenetére

    Nem tudom, hogy úgy van-e amit írsz - feltételezem igen -, mindenesetre az a lényeg - és ezt is írod -, hogy ugyan hiányoznak ezek a nők a munkaerő piacról, de voltaképp nem is lehetne őket alkalmazni ebben a szegmensben, mert nincs meg a megfelelő képzettségük és tapasztalatuk/gyakorlatuk ehhez. És igen, a számok... Kérdem én, hogy nem szabad joga-e ma bárkinek, hogy ő eldöntse, hogy háztartásbeli kíván-e lenni vagy sem? Ja, hogy annak társadalmilag van némi költsége (értsd: ki kell termelni az ő "eltartottságát" is, miközben ő maga kvázi nem termel semmit)? Na de, valóban nem termel semmit? Biztosítja a családi otthon megfelelőségét, gyerekekkel, háztartással kapcsolatos mindenfélét, amíg mondjuk apa gőzerővel termeli a GDP-t... Hmm... Szóval érdekes ám ez. Csak ezt még ugye talán nem fordították át GDP-re (mármint a nők háztartásbeliségét). Tehát a számok szépek meg minden, de sajnos testközelből tudom, hogy ha bármilyen vezető például csak a számok alapján hoz döntést vagy határoz meg irányokat, akkor akár nagyon félre is futhat az egész, mert sok más tényező is van ám, ami a végeredményt alapjaiban meghatározza - pl. emberi tényezők...

    @UnA: Az emberek többsége nem tudja, hogy mihez van affinitása, még felnőttkorban sem

    És szerinted ez mire vezethető vissza és mi lenne rá a megoldás...? ;) Ugyanis ezt szerintem meg kellene oldani annak érdekében, hogy talán a megfelelő emberek dolgozzanak a megfelelő helyeken...

    @proci985: egyebkent meg a topikot elnezve a tobbsegnek ahogy nezem nem jott le, hogy itt most egy valos problemarol beszelunk, hogy nincs eleg ember STEM teruleten, szoval ha a nepesseg majd 50% eleve kiesik az talan annyira nem jo senkinek

    Ez teljesen igaz, de itt már az a helyzet, hogy emberek mindennapi döntéseibe, érdeklődési köreibe, stb. kellene beleszólni erővel... Plusz továbbra is ott van az affinitás is. Nem jó a globális felmelegedés, meg a hatalmas úszó műanyagszigetek, az éhínség, a háborúk (és még ezer minden más) sem, mégsem történik semmi ezekben az ügyekben, mert egészen egyszerűen globalice nem vagyunk rá képesek...

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák