Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz Televan74 #9 üzenetére

    Egy ideális világban helytelen mindenféle megfigyelés és én magam részéről megteszek amit tudok, hogy legalább minimálisan ezt fékezzem a tracking nehezítésével (amint mindenki kellene) de őszintén nem tudom eldönteni, hogy ezek az eszközök több jót vagy rosszat tesznek, megkockáztatom, hogy talán rosszabb lenne nélkülük. Ugyanaz a dilemma mint a titkosítással, kriptóval, ha jó biztonságú eszközök akkor a bűnözők tuti használni fogják és a hatóság tehetetlen. Akkor tiltsuk be az end t end titkosítást, legyen központi kulcs? A baj, hogy mindig lesznek visszaélések. Ha a tömeget nem is érdekli de ezért húzódoznak sokan facebook, whatsapp, microsoft stb olyan megoldásoktól amiről tudott, hogy ilyen.
    Az utolsó mondatoddal az a baj, hogy több száz, vagy ezer vagy tudiomisén mennyi volt az évek során, nyomozásra rámondod, hogy politikai motivációjúak voltak miközben erről fogalmad nincs és senkinek ebben a threadben. Egy erősen szélsőséges, nem túl valószerű lehetőség, sokkal nagyobb a realitása, hogy egy ilyen rendszerben van valamennyi viszaélés, nem is feltétlen mind ilyen high profile és nem orbán viktor saját :) ne vicceljünk. Ha a kontrollok nem elégségesek (ilyen dolgoknál feltételezhetjük, hogy sosem az) akkor simán lesz egy csomó alacsonyabb szintű visszaélés is, valamint senki nem fog egy ilyen rendszert eltéríteni saját célra, én legalábbis nem bírom elképzelni, hogy ne fülelnének le csomó bűnözőt nap mint nap ilyen módszerekkel. A világ minden országában működő rendszerek ezek és ahogy globalizálódunk és az érdekek átnyúlnak a határokon egyre gyakrabbak a határokon átnyúló nyomzások is a komolyabb ügyekben.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák