Új hozzászólás Aktív témák

  • hunbi

    tag

    válasz Rickazoid #20 üzenetére

    Tehát mindent a leg hatékonyabban újra kellene hasznosítanunk. De melyik újrahasznosítás minősül hatékonynak? Ha hagyjuk simán elbomlani ezeket az anyagokat, akkor tápanyag keletkezik a növényeknek, felszabadul belőle co2 és némi hő. Most akkor ez hatékony vagy sem? Az ember részéről persze nem.

    Ha takarmányként hasznosítható az anyag és kivonunk belőle állatok segítségével némi energiát, már jobb a helyzet, de ez meg azért nem hatékony mert az állatok amik megemésztik ezeket az anyagokat elég sok tápanyagot használnak a végül nekünk átadotthoz viszonyítva.

    Ha komposztfűtésre használjuk, utána pedig a maradékot növények táptalajaként hasznosítjuk, akkor pedig alacsony szintű hőenergiát vettünk ki ami pedig azért nem hatékony mert eleve a növények kis hatékonysággal használják fel a napfényt pl egy kollektorhoz viszonyítva. Itt a növényi anyag érdeme a tárolás a felhasználás időpontjáig és a talajjavítás. (ami azért nem csekély érdem)

    Namost ha a cellulóz amúgy is a tárolásban jeleskedik, az elektromos energia tárolásával meg amúgy is hadilábon állunk, akkor nem lenne e célszerű elektromosságként kivenni belőle az energiát? /persze az elektromos energiát aztán nem vízmelegítésre meg fűtésre kéne használni... :((( / Úgy tűnik, hogy a keletkező anyag nem veszélyes, és minden bizonnyal van már rá lebontó rendszer is. Ezért is tetszik nekem ez az egész, a maradék felhasználhatósága miatt.

    Persze még mindig kérdés, hogy honnan jönnek az enzimek. Ha ezeket baktériumok állítják elő /mondjuk közvetlenül a keverékben élve/ akkor a megoldás vonzó. Ha úgy kell őket gyártani - szállítani a felhasználókhoz akkor már kicsit kevésbé érdekes.

Új hozzászólás Aktív témák