Új hozzászólás Aktív témák

  • robisz

    senior tag

    Nyugi, nem vagy egyedül :)

    Hasonlókat éltem át tavaly év végén és én is megkaptam a pánikbeteg diagnózist.

    Nálam a karzsibbadás és a szívdobogás jelentkezett és utána jött a pánik, hogy most fogok infaktust kapni. Végül annyira besűrűsödtek a rohamok, hogy már alig tudtam emberek közé menni. Mindig ugyanabban a szituációban jelentkezett (munkahelyemen vagy vezetés közben). Az orvoshoz úgy mentem el, hogy azt hittem szívbeteg vagyok.

    Rögtön pszichiáterhez küldött ahonnan 5 perc után már utamra is bocsájtottak 2 doboz gyógyszerrel. A gyógyszer rövid távon használt de már az első perctől kezdve éreztem hogy nem ez a megoldás és minél előbb le akartam tenni. Szerencsére 1-2 hónapon belül sikerült is és azóta is nagyjából tünetmentes vagyok.

    Néhány tanács ami nekem segített:

    Legelőször is meg kell tanulni leküzdeni a rohamot még mielőtt eluralkodna rajtad. Nem könnyű feladat de sokat segít ha tudatosítod magadban hogy "csak" pánikroham, nem vagy életveszélyben, nem fogsz belehalni. Egy szívbetegnél a tünetek elsősorban terhelés alatt jelentkeznek nem nyugalmi állapotban és nem múlnak el nyugtató hatására. Nem kell minden viszketéssel, zsibadással orvoshoz rohangálni, az összes pánikbeteg ezt csinálja. Sokat segít a megfelelő légzéstechnika elsajátítása (lassú koncentrált belégzés és még lassabb kilégzés). Ha van lehetőséged jógával vagy meditációval foglalkozni akkor biztos nem marad el a hatás. Sokat kell sportolni (úszás, futás tökéletes) legalább hetente háromszor de ha tudsz minden nap. Oda kell figyelni mit és mikor eszel (a legkisebb koffein, alkohol is negatív hatású lehet, és ne teljen el soha úgy több óra hogy nem ettél legalább egy falatot).
    Ezekről bővebben olvashatsz a Csak semmi pánik című könyvben.

    A teljes gyógyuláshoz a kulcs viszont a te kezedben van. Nem kell betegségtudatban élni, mert az hogy az életben előforduló bizonyos problémákat betegségnek bélyegeznek az valahol nem normális. Te is utaltál rá, hogy vannak feldolgozatlan problémáid és van elképzelésed mi okozza a szorongást. Ezekkel kellene gőzerővel foglalkoznod és megoldást keresned. Én is ezt tettem és a teljes világképemet megváltoztatta a "betegségtől" való szabadulás. Ma már örülök neki, hogy pánikbeteg lettem :-)

    Végül egy kis filmajánló, nekem nagy segítséget adott a kigyógyuláshoz. Hátha téged is motiválni fog :-)

    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák