Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz guga #24 üzenetére

    Nyafogsz, h az emberek ilyenek, meg olyanok. Hogy Bánk az ígéret földje volt, múltkor mégis elmenekültél volna. De magad is bizalmatlan vagy, nem bíztál az igazságszolgáltatásban, nem segítettél pedig megtehetted volna.

    A keresztényeknek nem egyszerű az élete, tele van választással. A szülők, akikről írsz, nem tudatosan választották a helytelent, ti. a kéziféket nem behúzni. A Te esetedben lett volna választás. A keresztény etikában az indíték a lényeg. A jogrend is erre épül, az emberölésnek is vannak minősítő körülményei, pl. hirtelen felindulás kontra előre kitervelt stb.
    Isten az indítékaid alapján ítél meg, nem a tetteid következménye alapján.

    Én nehezebb helyzetben vagyok, mert nem hiszek az isteni feloldozásban, ha rosszat csinálok, a lelkiismeretemnek tartozom elszámolással. Nem vádollak Téged semmivel. Az előző tíz részt nem olvastam, ezt a cikkedet éppen megláttam az újonnan frissült témák között. De bármit is csináltál, a motiváció a lényeg, nem maga a cselekedet. Nem is ítéllek el téged, csak furcsállom, h tudod, mikor csinálsz jót, rosszat, mégis a rosszat választod.

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Új hozzászólás Aktív témák