Új hozzászólás Aktív témák

  • kzoard

    csendes tag

    Na tehát.
    Az elmúlt hónapokban ez volt a legjobb írás, amit olvastam. Mármint sajnos az egyetlen, ami gondolkodtatott. Ha nem is elgondolkodtatott, de legalább gondolkodásra késztetett.
    Mostanában nem találtam az RSS olvasóban az írásaid, múltkor eszembe is jutott, hogy mi lehet veled, hogy nem látom a sok leborulós szmájlit, az istenvagyguga, mégilyet jellegű hozzászólásokat, amiket nem hiányolok. Sokszor felmerülnek bennem is a hasonló jellegű kérdések, de valahogy a végeredmény mindig az, hogy Istennek van igaza. Előbb vagy utóbb, de inkább utóbb, mindig megértem, hogy akkor és ott miért nem lehetett. Pedig annyiszor számon kértem már rajta, de a Jóisten csak teszi a dolgát és vezet az utunkon. Egyház, hithű magatartás, templomba járás, a körítés, aminek megesik, hogy nagyobb a kára, mint a haszna. Szerintem legalább is nincs sok értelme. Jobb, ha az ember saját kapcsolatot épít ki a Jóistennel. A Jóisten a hit bennünk, aki életben tart minket, ezért ha nem futamodunk meg az élettől és nem dobjuk el magunktól – elvégre a szülők, a gondviselés is úgy gondolta, hogy megadja a lehetőséget, élni ebben a világban – akkor jobb ha megbarátkozunk vele, megbarátkozunk egy saját világképpel, az életről alkotott nézettel. Ebben a nézetben pedig ott lesz valami, amit nem fogsz tudni meghatározni, de okot ad arra, hogy élj, és ez a Jóisten valamilyen formában. De mivel találkozol olyan kérdésekkel, amikre nem adja meg a Jóisten a választ, ezért elkerülhetetlen, hogy megkérdőjelezzük a létezését, a helyességét. De Ő újra és újra bebizonyítja.

Új hozzászólás Aktív témák