Hirdetés

2018. október 22., hétfő

Gyorskeresés

(#1) #73749248

(törölt tag)

Győzött a lustaság, inkább kérdezek, mint keresek: ez a HDR azonos azzal a HDR-rel, ami néhány éve a fotózásban volt nagy divat? Nevezetesen, hogy több eltérően exponált képből (helyes, alul-, túlexponált) raktak össze egy olyat, amin a helyesen exponált képen kiégő területek részleteit pótolták az alul-, míg a bebukó(?? a sötét területen részlettelen fekete) helyeken a túlexponált képből.
Vagy itt már a kép forrása eleve nagy dinamikájú?

(#2) Márk válasza #73749248 (#1) üzenetére

Márk
(senior tag)

[link]

2009.08.:LG 42LH4000 --->2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E --->2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E --->2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090

(#3) ROBOTER válasza #73749248 (#1) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

A cél hasonló, de amit leírtál a fotókról, a forrást állítja elő, míg a mostanság emlegetett HDR elsősorban a megjelenítőkről és a szükséges adatformátumról szól. De persze az egész láncon át kell érnie a szabványnak.

A forrás létrehozásában azért válasszuk szét a divatot és a valós haszont.

Divat elsősorban az ízléstelenségig húzott tone-mapping volt, és még ma sem kopott ki.

Az, hogy 2..3 eltérő expozíciót használnak fel egy képhez, jelenleg is alkalmazott technika mobiltelefonoknál, professzionális videokameráknál, de még bizonyos DSLR-ekhez házilag felrakható firmware is létezik, ami váltott soros kettős expozícióval növeli a dinamikatartományt.

[ Szerkesztve ]

(#4) #73749248 válasza ROBOTER (#3) üzenetére

(törölt tag)

Köszönöm.

Ízlésekről nem akartam vitát nyitni ;)
Ha látszik egy fotón, hogy "HDR", attól a sírógörcs kerülget. Volt már, hogy megsértettem egy másodállásban fotósként dolgozó kollégát, mikor jeleztem neki, hogy azok a szobabelsőről készült képek elég gázosak a túlzásba vitt "HDR" miatt... :)

(#5) Ribi válasza #73749248 (#4) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Én kicsit félek attól, hogy olyan lesz mint annó a 3D-vel, annyira be kellett mutatni a 3D-t, hogy maga a film már senkit sem érdekelt, csak nagyon 3D legyen. Nagyon belassított idióta mozgás és mozdulatok lettek. Aztán idővel leszoktak róla.
Valszeg itt is lesz ilyen bőven, kivakuzzák majd a szemed, hogy bemutassák miatt tud (kicsit troll). De ahogy fotózásnál is kevés a dinamika, megjelenítőn is lehet javítani a mostaniakhoz képest.
Csak ezt be kell harangozni, meg hiper szuper nevet adni neki, ha csak annyit mondanak, hogy növelik a 8bitet 10-12-re az túl semmitmondó. Nem mintha eddig ne lett volna 10bit megjelenítés, csak elfelejtették felmatricázni.

(#6) dabadab válasza Ribi (#5) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Csak ezt be kell harangozni, meg hiper szuper nevet adni neki, ha csak annyit mondanak, hogy növelik a 8bitet 10-12-re az túl semmitmondó. Nem mintha eddig ne lett volna 10bit megjelenítés, csak elfelejtették felmatricázni"

Félreérted a dolgot: azoknak a sokbites megjelenítőknek semmi köze nem volt a HDR-hez és HDR-t is lehet 8 biten csinálni.

DRM is theft

(#7) Ribi válasza dabadab (#6) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Ez igaz. Nem tudom miért kevertem ide a színt.... :O

(#8) dabadab válasza Ribi (#7) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

A HDR-hez azért jár a nagyobb színmélység is, egyszerűen azért, mert ha ennyivel kitolják a fényességhatárokat, ott már 8 bitnél simán tud sávosodni.

DRM is theft

(#9) Ribi válasza dabadab (#8) üzenetére

Ribi
(PH! nagyúr)

Akkor a 10 bit színmélység valamilyen szinten közelebb van a HDR-hez.
Mert úgymond a kettő csak egymással húzható fentebb?
Milyen szinten hatnak ezek egymásra?

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.