Új hozzászólás Aktív témák

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Vakegérke #22 üzenetére

    Egy percet sem vacilláltam, hogy szóvá tegyem, hogy engem vajh miért nem dícsérsz meg? Keress rá a hozzászólásaimra, és meglátod, hogy nagy kedvencem a pontosvessző, meg a kettőspont! :)
    Komolyra fordítva a szót, mivel tényleg szeretem ezeket az "átlagostól sajnos már valóban eltérő" írásjeleket: Bicinek itt kettőspontot kellett volna használnia, mert a két tagmondat között magyarázó logikai kapcsolat van, ráadásul a másodikat egyfajta "várakoztatással" kiemelni kívánta.
    Pontosvessző meglehetősen különbőző jellegű felsorolás esetén kellene, vagy ha nem akarja két mondatba törni a szöveget, de egy vesszőnél hangsúlyosabban választaná el a tagmondatokat. Oké, nem vagyok nyelvész, de valami ilyesmit érzek, ösztönösen.

    Rájöttem, hogy mi tetszik a meséidben Vakegérke: az, hogy minden a helyén van.
    Rájöttem, hogy mi tetszik a meséidben Vakegérke: az, hogy minden a helyén van; hozzáteszem, hogy a stílus is tetszetős.

    De nem baj, fő az, hogy igyekszünk, mert teljesen igazad van a kiveszéssel kapcsolatban :R
    Itt Japánban nemhogy írásjel, még szóköz sincs a szavak közt! Cserébe persze van több mint 2000 írásjegy. :O

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák