Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz Tyberius #20 üzenetére

    "Nálunk egy ilyen akció valszeg észrevétlen maradt volna, illetve ha le is buknak, az ügyben születne esetleg egy Index-cikk, meg néhány száz hozzászólás, aztán annyi. Mert mi már megszoktuk, hogy nem jogállamban élünk..."

    Ehhez semmi köze nincs az államnak, legalábbis anak az államigazgatásnak, amit Te mögé gondolsz. Ott nem lehet ilyet megtenni, mert az ebmerek felhánorodnak, és pártok buknak meg. Nálunk a hétköznapi emberek leszarják mi van, ezért születik csak egy index cikk és pár hozzászólás róla. A jogállamot pedig Neked, nekem, a többi fórumozónak, a rokonaitoknak, a barátaitoknak, és az ő ismerőseiknek kellene megteremteni... gondolj csak bele mi lenne, ha minden ember valóban elmenne a végletekig, ha valami sérelem érné. És mi lenne, ha ebben minden ember támogatná...

    példa: egy kamionos ismerősöm Írországban pár hónap alatt megkapta a "dangerous driver" címet (emiatt kirúgták a munkahelyéről), mert autópályán folyamatosan előzgette a személyautókat. Ők pedig nem az autós topikba mentek anyázni, hogy jajj ezek a kamionosok milyen szemetek, és az állam nem tesz semmit, hanem szépen feljelentették a rendőrségen...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz Tyberius #25 üzenetére

    az, hogy jelenleg egy óriási pálfordulással nem változtatható meg a helyzet, attól még ezt mi okoztuk. az a baj, hogy nem látod a fától az erdőt. a rendőrségen is a te saját honfitársaid vannak. a bíróságon is. a bunkó buszvezető is, az autódat meghúzó, betétlapot otthagyni b*szó autóstársad is, a mindenért csak hőbörgő, nemföljelentő, ha negyedjéreisátbaszottapolgármester csakújramegválasztommertazegészetleszaró ember is. ez a sok közönyös, nemtörődöm ember alkotja ezt az országot. ezek közül kerültek ki a vezetők, a maffiavezérek, a piti bűnözők, a gyilkosok, rablók, az öregeket meghalni hagyó, arra rásegítő nővérek, a pénzéhes, nemtörődöm orvosok, és még sorolhatnám. egy ország nem abból a pár gonosz csúnya mumus bácsiból a parlamentben és a szegény elnyomott népből áll, hanem egy bonyolult, egymásra épülő rétegekből álló szövevényes valami. ha nem tetszik valami az embereknek máshol, fellázadnak. ha lenyomja őket a rendőrség, megint fellázadnak. lehet mégtöbben. ha nem tetszik nekik az egész, leváltatják a kormányt. nem csak pár számító hataloméhes bugris, hanem valóban az egész ország. de ha nem is, a következő választásokon lőttek nekik.
    de még ha tévedek is, és neked maximálisan igazad van: akkor sem mentesít senkit soha semmi az alól, amit cselekszik. azért romlik valakinek a hozzáállása, mert másnak is romlik? hát kéremszépen a tartás mirevaló? nem tudom nálunk milyen mélyen gyökerezik ez a mentalitás, de amíg ezt ki nem nőljük, addig itt szép, jó ország nem lesz. de ehhez neked kell változnod, nekem, mindenkinek. nagy bölcsek régen belátták: a nagy változások a háttérben, pici apró lépésekben jönnek el, nem úgy, ahogy sokan áhítoznak rá, hogy majd jön egy nagy és kedves politikus, vagy akárki, aki kihúzza az országot, vagy a világot a sazrból. nem. nekünk, hétköznapi embereknek kéne megváltoznunk. nincs az az olajmágnás, vagy hadsereg, vagy akármilyen hatalom, ami 6 milliárd embert megállítana bármiben is, ha akarná....

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz D1Rect #27 üzenetére

    én inkább kihívom mindenre a rendőrséget, ami olyan. letoltak az útról, kihívtam. nem tudott mit csinálni, de kihívtam. nem tudott persze mit csinálni. de lehet, ha mindenki felhívná őket, akkora lenne rajtuk a nyomás, hogy előbb-utóbb intézkedniük kelljen. de most mi van: az emberek elfogadják, ami van. volt hogy felhívtam a rendőrséget, mert valaki beállt elém a parkolóba és nem tudtam mozdulni sem. persze, nem jött ki a rendőr, csak felhívta a tulajdt, aki szart kijönni. felteszem naponta párszáz ilyen eset történik. ha ezzel is mindenki zaklatná a rendőrséget, lehet megelégelnék, lenne nyomás a politikusokon és hoznának olyan törvényt, hogy büntethető legyen az istenátka.

    vagy jó példa a szociális viselkedésünkre: barátnőm lakótelepén (5 ház néz egy közös térre) az egyik lakó kizárja a kutyáját az erkélyre, az meg szerencsétlen egész nap ugat. ez tart vagy egy hete, és még nem tudták az emberek elintézni, hogy ne zárja ki azt a szerencsétlen dögöt. az őseim ilyenért lazán meglincselték a szomszédot aki nem intlzte el a dolgot az első felszólításra. pedig akkor is törvénytelen volt mások zaklatása, fenyegetése, ráadásul akkor még börtönbe is vittek ilyenért. mégis rendet tudtak tartani a közösségek...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz _Toka_ #31 üzenetére

    én nem tudok ellene tenni, mert nem az én lépcsőházamban lakik, így nem tudom kideríteni ki az. ráadásul nem is itt lakom :)

    A vér nem válik VAZZE!™

  • orbano

    félisten

    válasz kaliber #32 üzenetére

    igen, ez sajnos így van. egyébként néha még annak is nehéz helyesen cselekednie, aki helyesen akar. sokrszor szívok azzal, ha valahol becsületesen állok sorba, vagy nem előzöm ki az útról letolva a biciklistát. Azt meg tényleg kevesen fogják fel, hogy Ausztria, vagy más országok nem azért gazdagok, mert a gondviselés velük kegyesebb volt, vagy mert mákuk van és oda jószívűbb politikusok születtek, hanem mert az emberek erkölcsei mások, és a történelem során ez alakítja ki azt az államot, amiben élnek...

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák